IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nestat ce on brzo, pojest ce ga bidovci..

Ode.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


nestat ce on brzo, pojest ce ga bidovci..

I bi tako…

pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo


pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/lompar-kinezi-ponudili-modele-koji-odstupaju-od-privatno-javnog-partnerstva,110221.html

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

IGH-aši uskoro će Jure na DNEVNIKU 3!

Valjda i njega neće otpremiti prema Den Hagu, sad kad mu se smješe novi poslovi!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/lompar-kinezi-ponudili-modele-koji-odstupaju-od-privatno-javnog-partnerstva,110221.html

Zanimljivo….. Ponovo se pitam sto je to Jure radio na janjetini..?

Andrija Lompar: Kinezi ponudili modele koji odstupaju od privatno-javnog partnerstva
Autor/izvor: SEEbiz / RTCG
PODGORICA – Kineski partneri ponudili su dva nova modela za izgradnju autoputa Bar-Boljari koja odstupaju od privatno-javnog partnerstva, saopštio je ministar saobraćaja i pomorstva, Andrija Lompar, prenosi TVCG.

– Na konsultacijama u Vladi zaključili smo da moramo insistirati na privatno javnom partnerstvu i na finansijskom modelu kroz availability payment na 30 godina. Ni iznos novca koji je kineska grupa ponudila za izgradnju ne poklapa sa dogovorenim.

– Ono što je bio jedini kriterijum na samom tenderu odstupa svega za nekih tri posto.

Kineska kompanija nije jedina zainteresovana za ovaj posao i u međuvremenu se javilo još zainteresovanih investitora. Sa njima razgovaramo, ali sačekaćemo konačnu odluku Kineza do kraja mjeseca. Nakon toga znaće se sljedeći korak, kazao je Lompar.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/lompar-kinezi-ponudili-modele-koji-odstupaju-od-privatno-javnog-partnerstva,110221.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Lompar: Trebalo bi da dobijemo ponudu kinesku do kraja mjeseca
Pošalji vijest
Proslijedi

Ministar saobraćaja i pomorstva Andrija Lomapr očekuje da će kineski investitori dostaviti finansijsku ponudu za autoput Bar-Boljare do 30 aprila.

"Trenutno nema ništa novo. Sačekaćemo do kraja, jer postoje tvrda obećanja da ćemo dobiti ponudu kakvu želimo. Vlada insistira na ponudi sa javno privatnim partnerstvo i na period od 30 godina.Oni su rekli da im to odgovara , ali da traže više vremena zbog komplikovanije procedure obezbjeđivanja garancija sa njihovim bankama", kazao je Lompar.

Ukoliko ipak ne dobijemo punudu Kineza, Lompar tvrdi da Vlada ima rezervni plan.

"To je saradnja sa Evropskom investicionom bankom,s tim što ćemo uraditi analizu da li će to biti privatno javno partnerstvo ili klasičan kreditni aranžman ", saopštio je Lompar.

Podsjetimo, Vlada je početkom godine kineskim investorima dala rok od četiri mjeseca da dostave kompletnu finasijsku ponudu sa garancijama da mogu graditi crnogorski autoput.

Predhodno je Savjet za izgradnju autoputeva odlučio da krajem decembra obustavi tendersku proceduru sa grčko–izraelskim konzorcijumom Aktor HCH i počne pregovore sa kineskim kompanijama.

Prije toga prekinut je ugovor i hrvatskim konzorcijumom.

http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=25&news=170336

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?
[/quote]

više nerazumin ništa, možda da neki iskusniji tehničar stavi graf i analizu…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo




pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?
[/quote]

više nerazumin ništa, možda da neki iskusniji tehničar stavi graf i analizu…
[/quote]
nema ti pomoci ni od analiza ni od grafova, ako bude nesto pametno od crne gore ili aerodroma onda ide up, a u protivnom ide dole…
to je cijela mudrost.
ili ako slucajno jure dogovori gradnju novog zatvorskog krila u hagu

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


ma da na 500 tebe ce pitat na koliko ti nije puno


Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


Dosta realna mogućnost.

New Report

Close