IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lako moguće blokada i idućih dana pa Podravka je bila 3 dana blokirana a Vupik 2 god

U istom clanku stoji: "….Još nije poznato koje banke su podržale konzorcijum koji predvodi „Konstruktor”…." a u nastavku …"Podgorica – Predstavnici hrvatskog konzorcijuma, na čelu sa splitskim „Konstruktorom”, u kojem se nalaze IGH i „Tehnika”, juče su u Vladi Crne Gore uručili neophodne pisane bankarske garancije za izgradnju prioritetne dionice prvog crnogorskog autoputa, od Podgorice do Mateševa."….

Pa tko ovdje lud zbunjenog? Pa zar u takvim spisima ne stoji i naziv banke koja pruza garanciju???





Ako se vijest pokaže krivom, HANFA mora poništiti današnje trgovanje od trenutka kada se vijest pojavila. Ako to ne učine, onda su još jedni od sljedbenika Rojsove "tko je jamio, jamio je", a to je tako tipično balkanski.

A sto ako nisu dostavili jamstav…

kaj bu poništavali sve unazad3 dana

Mislim da se to ni nemože?
[/quote]

ja neznam da li se može ili ne ali bilo bi logično da onda ponište trgovinu od dana kada je očitovanje igh dostavljeno burzi a to je 09.02……..naravno, samo ako se pokaže da su dostavili netočne informacije……
[/quote]

To nije fizički moguće izvesti, ja sam kupio IGH, pa ga prodao, pa kupio HT, znači morali bi mi poništit i transakciju na HT-u…
[/quote]

hmmm, neznam da li mogu ili ne ali isto tako znam da se trgovina u ova zadnja 3 dana nebi odvijala na ovaj način da igh nije obavjestio zse kako je CG dostavio potrebna jamstva……bez te činjenice samo je u teoriji moguče da bi cijena rasla sa 2600 na 3400……

To nije fizički moguće izvesti, ja sam kupio IGH, pa ga prodao, pa kupio HT, znači morali bi mi poništit i transakciju na HT-u…

Ne bi bilo prvi puta da su poništene tranksacije, na pamet mi pada slučaj s dionicama Croatie Airlines. A sad, kako su riješili te tehničke stvari, ne znam.

ma dajte najte sad,da ne velim,jel,izvoditi bijesne gliste!
kad igh pokaže neki papir na kojem je nekakav,jel´te žig,hanfa će "priopćiti"da je BAŠ TO ISTINA,i rajo,možete dalje tržiti…

al ste se napalili [lol]

Kada objektivno sagledate cijelu ovu sitaciju i količinu novca, ne može se raći da je ovakav razvoj bio neočekivan,… sa jedne strane su tu Crnogorski političari , etiketirani kao nosioci korupcije i kriminala u svojoj zemlji a sa druge strane Žderić i Radić koji su također maheri u ovome poslu te Grčko-izraelski konzorcij povezan j sa grčkim multimilijarderom Victorom Restisom koji je sa svojim tvrtkama godinama prisutan u Crnoj Gori, koji je, među ostalim, koncesionar grada poluotoka Svetog Stefana, suvlasnik luke Bar i jedan od vrlo mogućih kupaca crnogorske “Elektroprivrede”.

Dakle, može se zaključiti da je ovo klasična prljava lobistička borba za osobne interese unutar suprostavljenih crnogorskoh političkih struktura prouzročena nadmetanjem HR i “Actor-HCC” konzorcija za izgradnju predmetne AC.

Ja vjerujem da su Žderić i Radić to odradili kako treba i da će se eventualni nedostatci riješiti do 28.02. a svim kolegama koji su u IGH poručujem da se sada opuste i odmore do utorka, srijede te da se prisjete kako je blokada utjecala na cijenu Podravkine dionice prije 10ak dana.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa [thumbsup]

Ovaj potez HANFE je teška debilana, ajde da su zaustavili trgovanje dok ne dobiju očitovanje od IGH, ali ovako….
IGH se očitovao, i što sad kog vraga treba čekati satima, možda i danima za nastavak trgovanja???
Ma općenito, ove blokade trgovanja i posebni režimi su glupost nad glupostima [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Nisu glupost da su na vrijeme reagirali još prije nekoliko dana ,kad su izlazili natpisi na seebizu i index.hr-u

Kada bi se kaznili ovakvi odurni medjiji koji stvaraju "bombasticne" naslove i clanke u kojima vjesto barataju rijecima u kojima uglavnom nigdje nema istine, onda bi se ova jadna drzava ocistila od velikih smradova! Tko ce nadoknaditi stetu ulagacima ove dionice koji su danas panicno prodavali ako sve bude uredu sa ovim poslom??? Mediji u ovoj drzavi su jadni ali jadni do kraja!! Sa druge strane u javnom priopcenju IGH na zse lijepo i jasno stoji da su DOSTAVILI GARANCIJE a ne nikakve pregovore sa bankama, te ako su oni na takav nacin prevarili ljude u ovoj drzavi, a apriori vlasnike dionice, tada smo mi jadna zemlja i steta se zvati Hrvatom. Ocito onda lopovluk vlada u svakom segmentu i neka sve ide u vrazju mater. Osobito jer predsjednica Vlade daje podrsku konzorciju, a neznam da li bi ga davala da nije upucena kako postoju jamstva a ne neke nebulozne price o "pregovorima sa bankama". Vrlo zanimljivo ce biti pratiti tijek ovog dogadjaja. Inace, hrvatski mediji su uglavnom govna, a to je argumentirano dokazano u mnogim situacijama i sa jako puno ljudi!


al ste se napalili [lol]

i odmore do utorka, srijede

Hoče li biti obeštećena ekipa koja je u papirima za 5-6 dana, jer nije mogla trgovati, s pravne strane imaju pravo na kamatno obeštećenje? A za ove koji su prodali hoće li ekipi biti isplačena kamata za 5-6 dana budući da nemogu raspolagati sa lovom, jer s pravne strane imaju pravo na nju?


al ste se napalili [lol]

Kada objektivno sagledate cijelu ovu sitaciju i količinu novca, ne može se raći da je ovakav razvoj bio neočekivan,… sa jedne strane su tu Crnogorski političari , etiketirani kao nosioci korupcije i kriminala u svojoj zemlji a sa druge strane Žderić i Radić koji su također maheri u ovome poslu te Grčko-izraelski konzorcij povezan j sa grčkim multimilijarderom Victorom Restisom koji je sa svojim tvrtkama godinama prisutan u Crnoj Gori, koji je, među ostalim, koncesionar grada poluotoka Svetog Stefana, suvlasnik luke Bar i jedan od vrlo mogućih kupaca crnogorske “Elektroprivrede”.

Dakle, može se zaključiti da je ovo klasična prljava lobistička borba za osobne interese unutar suprostavljenih crnogorskoh političkih struktura prouzročena nadmetanjem HR i “Actor-HCC” konzorcija za izgradnju predmetne AC.

Ja vjerujem da su Žderić i Radić to odradili kako treba i da će se eventualni nedostatci riješiti do 28.02. a svim kolegama koji su u IGH poručujem da se sada opuste i odmore do utorka, srijede te da se prisjete kako je blokada utjecala na cijenu Podravkine dionice prije 10ak dana.

Primjer pravoga forumasa!
Svaka Cast!

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

New Report

Close