HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Problem je ovdje što uzimaju lovu odmah,a ne po poreznoj prijavi na kraju godine. A s druge strane ako oporezuju imovinu, onda bi trebali i štednju, višak nekretnina, zemljišta itd. a ne samo dividendu od dionica. Ma, sve mi se čini da smo nagrabusili, ovi će nas "oderati". [pray] [angry]

A što ako je netko dobio recimo 20.000 kn dividende (ne samo od HT-a) prije onog famoznog datuma 01.03. ili koji je već bio i sad recimo 10.000 kn od HT-a. Koliko sam ja prije shvatio, ono prije se ne gleda kod oporezivanja, tj. slobodno se može prijavit povrat poreza na ovih 10.000 bez brige da će reći: je, al ti si dobio 30.000 prošle godine, plati nam još!

Oporezuje se nakon 01.03. 2012. sve preko 12.000kn. Dakle, za iznose do 12.000 kn. tražiš povrat oporezovanog, dok za iznose preko 12.000kn. plaćaš porez po stopi od 12%.


Oporezuje se nakon 01.03. 2012. sve preko 12.000kn. Dakle, za iznose do 12.000 kn. tražiš povrat oporezovanog, dok za iznose preko 12.000kn. plaćaš porez po stopi od 12%.

I ja se nadam da je samo za iznose dobivene nakon 01.03. ali još ne vjerujem u to dok ne doživim isto. Jel ko znao da će odmah skidati i porez i prirez? Ja za prirez nisam imao pojma a isto tako nisam znao da će to automatski napraviti svima, pogotovo onima koji imaju do 12.000. Sve mi ovo smrdi da bi se moglo gledati od 01.01. a ne od 01.03. Uništit će sve koji još donekle zarađuju i firme i ljude… ne znam od koga će za par godina uzimati.


Bote led,otkud sad i prirez na dividendu??????

Spavas yadnja 2 mjeseca? Pa sto mislis zasto e HT isplatio dividendu u 2 djela, jedan koji se nije oporezivao i ovaj koji se oporezuje..Inace hvala svima za informaciju oko prireza, do sada sam cuo razne proturjecne info no sad je ocito sigurno da skidaju i 18% prireza…

Vec 2 mjesca pricamo na poslovnom o ovom porezu kako nije fer da ga se automatski skida..no porez je @implementiran@ kao porez na dohodak i zato se automatski skida porez , a kasniej ti trazi povrat…besplatno kreditiranje drzave…

...

Ne čitaš.Nisam pisao o porezu nego o prirezu.

KOliko su to zakomplicirali-ne možeš vjerovati. Dohodak- uključuje prirez i s osnove ovih prihoda-dividende???
Pa, onda se preselimo – prije isplate dividende- U MJESTA KOJA NEMAJU PRIREZe -?

Zar, gospodine Čačiću…niste rekli svojevremeno: citiram………NAŠE TRŽIŠTE KAPITALA JE
PREMALO I SVAKI POREZ BI UNIŠTIO I TO MALO ŠTO SU INVESTITORI SPREMNI ULOŽITI…
TRŽIŠTE KAPITALA TREBA RAZVIJATI……bla bla bla.?

Pa , šta je sad to? Niste mogli granicu za oporezivanje MALO POVISITI IZNAD RECIMO
100.000 KUNA DIVIDENDE ..tako da stvarno obuhvatite KORPORACIJE -NAJVEĆE FONDOVE I NAJVEĆE ULAGAČE U HRVATSKOM DJEČJEM VRTIĆU – ZVANOM Z S E I OKOLICI ?

Pa, male i srednje ulagače morate poticati na ulaganja – a ne ih ubijati na licu mjesta , dok velike
morate oporezovati jer to mogu platiti bez problema !
Potrošiti ćemo više novaca za papire , biljege, zahtjeve i slične gluposti- da se vrate ti
pišljivi novci…..hoćete male ulagače – zauvijek otjerati s burze ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ne čitaš.Nisam pisao o porezu nego o prirezu.

Pardon….Nego koliko ste tocno dobili dividende vi koji zivite u zagrebu (po dionici naravno ) ?

...

Uzeli nam barabe ukupno 14,16 %.



Ne čitaš.Nisam pisao o porezu nego o prirezu.

Pardon….Nego koliko ste tocno dobili dividende vi koji zivite u zagrebu (po dionici naravno ) ?
[/quote]
Točno 9,5kn. Znači uzeli nam 1,33+0,24=1,57kn.

NAPIŠITE – koje su banke ISPLATILE dividendu . Jer dividenda HT-a za vlasnika dionica
na ERSTE banku – NIJE DOŠLA ……………Kako je to moguće?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


NAPIŠITE – koje su banke ISPLATILE dividendu . Jer dividenda HT-a za vlasnika dionica
na ERSTE banku – NIJE DOŠLA ……………Kako je to moguće?

Gledaj žirac a ne praktikante [lol]

NAPIŠITE – koje su banke ISPLATILE dividendu . Jer dividenda HT-a za vlasnika dionica
na ERSTE banku – NIJE DOŠLA ……………Kako je to moguće?

ERSTE banka, isplata bila u ponedjeljak oko podne. (barem meni sve ok)

Nitko ne komentira ovaj naslov " H1 postaje i mobilni operator"
(još malo pa ćemo razgovarat besplatno, šala)


KOliko su to zakomplicirali-ne možeš vjerovati. Dohodak- uključuje prirez i s osnove ovih prihoda-dividende???
Pa, onda se preselimo – prije isplate dividende- U MJESTA KOJA NEMAJU PRIREZe -?

Zar, gospodine Čačiću…niste rekli svojevremeno: citiram………NAŠE TRŽIŠTE KAPITALA JE
PREMALO I SVAKI POREZ BI UNIŠTIO I TO MALO ŠTO SU INVESTITORI SPREMNI ULOŽITI…
TRŽIŠTE KAPITALA TREBA RAZVIJATI……bla bla bla.?

Pa , šta je sad to? Niste mogli granicu za oporezivanje MALO POVISITI IZNAD RECIMO
100.000 KUNA DIVIDENDE ..tako da stvarno obuhvatite KORPORACIJE -NAJVEĆE FONDOVE I NAJVEĆE ULAGAČE U HRVATSKOM DJEČJEM VRTIĆU – ZVANOM Z S E I OKOLICI ?

Pa, male i srednje ulagače morate poticati na ulaganja – a ne ih ubijati na licu mjesta , dok velike
morate oporezovati jer to mogu platiti bez problema !
Potrošiti ćemo više novaca za papire , biljege, zahtjeve i slične gluposti- da se vrate ti
pišljivi novci…..hoćete male ulagače – zauvijek otjerati s burze ?


Yeah, npr. digli su prag za ulaz u sustav PDV-a s 85 na 230 tis. kn… ali kako je krenulo na ovom polju – uskoro ćemo plaćati i porez&prirez i na kamate, dobitke na lutriji, dobitke na uloge u fondovima… [angry] jadno, stvarno jadno…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close