Hrvatske tvrtke za 5.099 radnih mjesta ne mogu naći adekvatne radnike, najviše u ova 4 sektora

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatske tvrtke za 5.099 radnih mjesta ne mogu naći adekvatne radnike, najviše u ova 4 sektora

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nek objave oglas u Njemačkoj da traže dipl.ing.brodogradnje i da
je zagarantirana početna plaća 700 Eura.
Baš me zanima koliko će ih se odazvati na oglas.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Neka plate prekvalifikaciju i ponude bolju plaću pa će ih biti i kod nas.

neće uvijek biti ovako.

Ma neće ljudi raditi.

U Hrvatskoj od 3,5 miliona radno sposobnih radi samo 1,2 miliona , a 1,1 miliona su penzići (1/2 lažni).

A 1.200.000 ih neće uopće raditi .

Vide od svojih antifa roditelja da se može živjeti i bez rada.

Ako tražite nekoga da vam nešto u fušu radi smradovi traže dnevnicu 100 Eura i klopu i piće i cigarete.

.

Pero7 jesi li ti neki od ovih “poduzetnika” koje država “guli” a radnici su toliko bezobrazni da traže plaću od koje se može živjeti, normalno radno vrijeme a neki baš ono čak i godišnji? Zašto raditi u Hrvatskoj za bandu uspješne poduzetnike kad možeš u Njemačkoj za puno veći novac i pazi sad, slobodne vikende i praznike? Ja sam po struci građevinski inženjer, ima četiri godine da sam diplomirao a tek dvije godine iskustva u struci, zato što banda hoće odmah stručnjaka od 5 godina iskustva sa svim stručnim ispitima, članstva u komori… Nema gdje se i kome nisam javljao… Čim dođe zima, Aj odmori do proljeća pa te zovemo. Evo sad ne radim. A kolege koje su imale sreću uče jezik i pale uskoro van jer i ovima koji rade je pun kuratz ovih “poduzetnika”. Svaka čast izuzecima

@Neslažemse,

suze su mi kanule na tastaturu , rasplakao sam se od tvoga posta.
Vjerojatno nisi ništa na faxu naučio a nisi ni od svojih roditelja antifa naučio.

Da bilo šta znaš raditi , radio bi.
Za malo kuna otvori svoju tvrtku ili obrt i radi .

.

Kao prvo, niti ja niti moji roditelji nisu te antife u tom kontekstu… Drugo, na faksu su mi bili ozbiljniji programski zadaci na prvoj godini nego odnos prema poslu kakav je bio u ovim firmama. I treće, ne želim osnovati firmu… To opet neće riješiti ovaj problem koji navodi ovaj članak

@Neslažemse,

jasno mi je da ti uopće ne želiš raditi.
Da želiš raditi radio bi bilo šta u građevinskom sektoru.
Posla ima koliko god hoćeš.
Nego ti bi jedno neradno radno mjesto , recimo sjediti u Saboru , ili srati po forumima , ili promicati antifa po portalima …
Nemoj mi samo srati o “ozbiljnim programskim zadacima”.
Da ti bilo šta znaš i hoćeš raditi ti bi radio bilo šta.

.

E pa je/Bo te konj u tu ludu glavu… Ja želim raditi za novac i za život a ne biti rob tebi i sličnima… Raditi po 10-12 sati dnevno, i vikende a na kraju 180 sati biti plaćen a pogotovo ne želim lopatu ili bilo kakav alat u ruke… Ti dikelaj! I ako Antifa znači htjeti socijalnu i financijsku stabilnost, i što je najvažnije dostojanstvo svakog čovjeka, od doktora do nekvalificiranog radnika, onda sam i te kako antifa. Neka govna plate koliko treba pa će ljudi raditi

slazemse sa kolegom neslazem se. odlicno receno kolega.. ono sa ludom glavom i konjem posebno podrzavam. ubacio bi jos i magarca u jednadzbu

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Tako je kolega neslazem se. Imamo Hr plaće a EU cijene. Diplomirani inženjer treba imat pocetnu placu bar 10.000kn u startu a obučen u praksi bar 20.000kn.
Nije za inžinjere lopata.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Tako je kolega neslazem se. Imamo Hr plaće a EU cijene. Diplomirani inženjer treba imat pocetnu placu bar 10.000kn u startu a obučen u praksi bar 20.000kn.
Nije za inžinjere lopata.
Nadalje kolega Pero uveo bi svakoj firmi drzavnog čovjeka bez kojeg ne idu transakcije i jednostavnu mjeru: 40% dobiti bonus radnicima. Tada ćeš vidjeti kako se radi.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Dragi kolege vidim da ste vi pravi Antife koji bi htjeli socijalnu i financijsku stabilnost bez rada.

Mislim da od toga neće biti ništa već će te život provesti na kauću kod svojih Antifa roditelja koji su vas naučili na kruh bez motike.

Čak 78% mladih do 34 godine kao što ste vi provede život na kauću kod Antifa roditelja.

Nema komunizma više u Hrvatskoj već je ovdje sada sve više kapitalizam i svako dobija koliko zaradi a ne koliko mu treba.

Osuđeni ste da živite kao lažljive i lijene Antife do smrti na kauću roditelja čekajući da oni umru kako bi nasljedstvo potrošili za par godina.

.

jel ima netko za posudit konja za g. peru7?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close