HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Puno vas pita , sto na ovom sto na drugom forumu pa da odgovorim.

Prodaje Generali Fond Jugozhodna Europa i po mojim brojevima jos ima oko cca 1000 (

Kupuju:

PBZ OMF kat A (trenutno 11 na listi ) sad ima nekih 11 000 dionica ( imao 7800 )

OTP Indexni ( trenutno 13 na listi ) kupio nekih 400 dionica

Promjena ima I kod privatnih ulagaca ali nista znacajno

 

Neznam sta se Generali “srami” stavit sve dionice na prodaju pa to rijesi u dan /dva a ne ovako maltretira trziste.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Po mojoj “gruboj” racunici Generali bi s ovim bio gotov ..ako i nije evo mu 350 dionica na bidu do 113 pa ako jos ima neka se rijesi brige

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Uz Generali fondove lako moguce da se i Generali osiguranje d.d. odlucilo izac ( 1666 dionica ) a njega nisam uzeo u obzir !

Uz Allianz i Raifaisen koji su svoje poprodavali i vise nemaju ni jednu  manje vise doslo je do prebacivanja 10..11 tisuca u PBZ i OTP fondove . Nesto su poprodavali/pokupovali i privatni ulagaci bude ti i po 250/300 u komadu .

Obrana je bila poprilicno cvrsta !

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Traje borba . Jedni nedaju da cijena ode gore , drugi pak drze da ne padne.

Jucer cijeli dan solidna kupnja na 118 da bi u zadnjim minutama s jednom dionicom srusilo na 117. ?!?

Generali sad opet kupuje..OTP pak prodaje !??..Blago njima kad tudje novce “okercu”

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Zanimljiv 4 q i fi za 2023 .

Povecana zadrzana dobit sa 534 mil kuna na 550 mil kuna i povecan kap sa 3.33 mlrd na 3.42 mlrd.

Novi b/v 225 e

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Sta je ovo bilo na zatvaranju?

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Propala potpora iz vaseg prethodnog posta…..i to u jednom potezu sve nas pokupilo.

Ja kupio po 114.

 

Valjda nece bit da sam pretplatio.

kvart99, 28.02.2023. u 16:25

Propala potpora iz vaseg prethodnog posta…..i to u jednom potezu sve nas pokupilo.

Ja kupio po 114.

 

Valjda nece bit da sam pretplatio.

Bome je propala. Dam joj “benefit of the doubt” još do 113, moguća je metamorfoza u drugačiji trokut, tu mi je stop loss, nešto kao na grafu u prilogu. U protivnom priznajem poraz i  povlačim se iz igre.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mislim da je ovo broj 14 izasao do kraja imao je jos 1900 kom u cetvrtak i Hvala jednom kolegi sa ovog foruma i unaprijed mu zahvaljujem na nesebicnoj podjeli informacije

kvart99, 28.02.2023. u 16:25

Propala potpora iz vaseg prethodnog posta…..i to u jednom potezu sve nas pokupilo.

Ja kupio po 114.

 

Valjda nece bit da sam pretplatio.

 

Obrazac po kojem vec duze vrijeme otp indeksni prodaje. Cijeli dan ceka i onda proda toliko da srusi cijenu.

Po nekom mom grubom izracunu ima mozda jos par sto dionica i sto se njega tice to bi bilo to.

Generali jugozapadna europa je vani tako da ako se nije pojavio koji “jaci” prodavatelj nema straha za “propadanje”.

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Rast imovine od 25% YoY za HPB bez NHB

Ako pogledamo druge banke, Erste banka je imala istu stopu rasta imovine, dok Zaba i PBZ znatno manju stopu rast od 14%, sto je i prosjek svih banka zajedno. Neke male banke gotovu nikakv rast nisu vidjele.

https://www.hnb.hr/statistika/statisticki-podaci/financijski-sektor/druge-monetarne-financijske-institucije/kreditne-institucije/bankovna-supervizija/pokazatelji-poslovanja-kreditnih-institucija

SV1 Tablica :https://www.hnb.hr/documents/20182/4185839/SV1-h-podaci-o-poslovanju-31-12-22.xlsx

dionica se trzi na pola booka i sa 611 Eura kesa po dionici da se odluce za privatizaciju vjerujem da bi interesanata bilo bar tri cetiri i to na 1.1 booka minimalno pametnom dosta

U amera pala banka i u njemačkoj banka u crvenom. Ako počmu u crveno naše banke???

Tko zna kakvo je sve smeće na sebe prenijela HPB kad su preuzeli Sber…

ako je upravi za vjerovati sto se tice NHB-a bilanca je cista pogotovo jer je ista iskazala gubitak od 251 mil kuna prosle godine

New Report

Close