HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eno40, 05.08.2021. u 01:41

Nikad tu neće biti dividende i privatizacije.

Valjda je to svima već jasno.

da, da…može biti…ali meni nije jasno kako je to tebi jasno…jedino ako je to onako od oka ili 3 trojčice-tri dvojćice, nazovme ba….onda mi je sasvim jasno

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovdje bi bilo najjace da se drzava toga rijesi i to utrapi Adrisu zajedno s ostatkom CO. Tad bi oni dobili jedan zaokruzeni financijski business, drzava lovu, a burza dvije kvalitetne dividendne dionice. Bez toga, to je sve mrcvarenje. Mrtvi kapitali. Drzim fige imaocima.

Ja imam simbolicnu kolicinu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Upravo zbog ovoga što ste napisali držim još uvijek dionice Adrisa i HPB jer meni je Adris uvijek ispadao kao neki fond i kada su prodali duhan računao sam da pod kapu ide ACI HPB i CO

eno40, 05.08.2021. u 01:41

Nikad tu neće biti dividende i privatizacije.

Valjda je to svima već jasno.

ne može u EU država imati banku u vlasništvu, osim HNB-a…država će se morati riješiti HPB-a, tj. privatizirati ga, a kupaca će biti napretek….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Odakle vam sada da bi Adris bio zainteresiran? Ima mi to smisla ali ne znam kako ste došli to toga…?

Barbosa, 03.08.2021. u 11:14

*avax, nominalno da, ovo prodaje samo jedan, nema on još puno ali ovu prodaju treba shvatiti kao neki mikro IPO i ući u poziciju dok još traje, neće još dugo…

Izgleda da je  ovaj veliki prodao što je naumio, nema više onih velikih naloga koji su udarali po kupnji.

 

Ignore: KressoM, delux

Adris,Bakić su dioničari HPB jedino ako nisu ozašli

Duplo jeftinija je od ZABE. Rastu jednakom brzinom. Kod ZABE je divka vrlo izvjesna. Ovdje nisam siguran.

zorangutan, 06.08.2021. u 08:47

 





eno40, 05.08.2021. u 01:41



 

Nikad tu neće biti dividende i privatizacije.

Valjda je to svima već jasno.

 



 

ne može u EU država imati banku u vlasništvu, osim HNB-a…država će se morati riješiti HPB-a, tj. privatizirati ga, a kupaca će biti napretek….

Tko vam je to rekao da u EU drzava ne smije imati banku?

Marielena, 08.08.2021. u 11:59

 





zorangutan, 06.08.2021. u 08:47



 

 





eno40, 05.08.2021. u 01:41



 

 

Nikad tu neće biti dividende i privatizacije.

Valjda je to svima već jasno.

 

 



 

ne može u EU država imati banku u vlasništvu, osim HNB-a…država će se morati riješiti HPB-a, tj. privatizirati ga, a kupaca će biti napretek….

 



 

Tko vam je to rekao da u EU drzava ne smije imati banku?

ja ne znam za takve slučajeve u zapadnim zemljama…mislim da je i deutsche bank privatna i da države nema vlasnički u tom sektoru, osim privremeno kod sanacija…ako imaš drugačija saznanja-napiši…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://www.dw.com/hr/koliko-su-doma%C4%87i-njema%C4%8Dki-koncerni/a-15101835

Na mobu sam, al ima clanaka o vlasnistvu DB.

Odavno nije Njemacka banka.

zorangutan, 08.08.2021. u 14:57

 





Marielena, 08.08.2021. u 11:59



 

 





zorangutan, 06.08.2021. u 08:47



 

 

 





eno40, 05.08.2021. u 01:41



 

 

 

Nikad tu neće biti dividende i privatizacije.

Valjda je to svima već jasno.

 

 

 



 

ne može u EU država imati banku u vlasništvu, osim HNB-a…država će se morati riješiti HPB-a, tj. privatizirati ga, a kupaca će biti napretek….

 

 



 

Tko vam je to rekao da u EU drzava ne smije imati banku?

 



 

ja ne znam za takve slučajeve u zapadnim zemljama…mislim da je i deutsche bank privatna i da države nema vlasnički u tom sektoru, osim privremeno kod sanacija…ako imaš drugačija saznanja-napiši…

Pitanje je bilo koji zakon EU kaze da drzava ne smije imati banku?

Znam ja kako je u Njemackoj. Ali ne znaci da je tako kod nas. Pa kod nas drzava mora imati i tvornicu juha i wc papira i ne vidim da se najavljuje neki zaokret u takvoj politici.

@marielena

ne poznam EU zakonodavstvo da bih mogao dati odgovor na to pitanje…no s druge strane situacija u kojoj se nalazi proračun (rekordni deficit) državi sve više sužava manevarski prostor pa očekujem da će nakon rasprodaje ovih sitnih udjela u kompanijama morati krenuti u prodaju i zadnjih atraktivnih udjela koje država još ima, od ACI do HPB-a jer jedino za to mogu dobiti neki veći novac…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nevjerojatno da je ovo još uvijek ispod 600 kn.

Book 1.300 kn, dobit 100 kn po dionici, P/E samo 6

Dok Zaba npr. book 60 koliko je i cijena dionice, dobit samo 3 kn po dionici, P/E preko 20.

Stvarno bi već bilo vrijeme da se ovdje stvari malo poslože, prije par dana počeli stvarno veliki prometi i skok na 590, vidjet ćemo je li ovo bio mali predah prije napada na 600.

forumas., 11.08.2021. u 14:36

Nevjerojatno da je ovo još uvijek ispod 600 kn.

Book 1.300 kn, dobit 100 kn po dionici, P/E samo 6

Dok Zaba npr. book 60 koliko je i cijena dionice, dobit samo 3 kn po dionici, P/E preko 20.

Stvarno bi već bilo vrijeme da se ovdje stvari malo poslože, prije par dana počeli stvarno veliki prometi i skok na 590, vidjet ćemo je li ovo bio mali predah prije napada na 600.

Što duže je ovako to sve više dokupljujem…..

New Report

Close