HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


taman kad sam pomislio da nema više kostura, ovi uspiju i izvuku još jedan – i to pozamašana

ovi jednostavno nisu kadri sastaviti dvije dobre godine. uvijek nešto ispliva, nešto iskrsne i uskrsne

samo e čudi kako se to ne fodogada kd privatnih banaka, nego bas amo kod uhljeb banke


A CHF?

mi smo ipak zemlja slučaj

jel se zna na sto su rezervacije…jel su to repovi jos od Agrokora il nesto novo???

Bio na putu i nisam pratio dan.. Dobro se pucalo danas..
Ovo je dobro.
Objava o rezervacijama za gubitke je, ruku na srce, očekivana (jer je neočekivano).
Tako mi je od prve kupljene dionice, nešto iz ormara..
Ovo je loše, ali i napredak u odnosu prema zainteresiranoj javnosti..
Ne prodajem i ne kupujem neko vrijeme, ali ću se uključiti na 474.
🔝

pišem samo na dionicama koje držim..




… bivša uprava banke ostvarila je ove godine najveću dobit koja je ostvarena u povijesti banke. Vlasnik mijenja upravu i imenuje upravu koja ne zadovoljava uvjete iz natječaja i koji su po dosadašnjim ostvarenim rezultatima nepoznati široj javnosti!
Da li vlasnik ovom izmjenom očekuje da nova uprava poveća dobit banke, jer su se time ranije dokazali, ili će sprovesti odluke Vlasnika koje će eventualno negativno uticati na postovanje i dobit banke?
Zaključite sami!

mi računamo na "Moment inercije"
[/quote]

Da li će najavljene rezervacije biti dovoljne za nagodbu pitanje je dana?

Kada bi mene pitali ja bih im rekao da hoće ali samo jednim manjim dijelom!
.

[/quote]

ma baš su bili super, privatizacija dokapitalizacijom po nominali iza leđa vlasnika i sada svinjarija sa predmetnim rezervacijama 100Mkn… ovo je vjerojatno rezervacija za gubitak spora sa MOJ DVOR GRAĐENJE d.o.o. u kojemu je prvostupanjska presuda u korist tužitelja donesena još u 04. 2019. ali se HPB žalio…a inaće, ovakve sporove samo država i budale gube

ali ok, predmetne rezervacije nemaju utjecaj na aktualni kapital od 1200kn po dionici, intres ulagača je očit i podrška na kupnji je evidentna tako da nas je ovaj kostur(zadnji, nadam se) tek nježno iskorigirao nekih 4% ali opet, prepolovio nam je dobit za 2019. na nekih oko 100M kn… 🙁

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA





… bivša uprava banke ostvarila je ove godine najveću dobit koja je ostvarena u povijesti banke. Vlasnik mijenja upravu i imenuje upravu koja ne zadovoljava uvjete iz natječaja i koji su po dosadašnjim ostvarenim rezultatima nepoznati široj javnosti!
Da li vlasnik ovom izmjenom očekuje da nova uprava poveća dobit banke, jer su se time ranije dokazali, ili će sprovesti odluke Vlasnika koje će eventualno negativno uticati na postovanje i dobit banke?
Zaključite sami!

mi računamo na "Moment inercije"
[/quote]

Da li će najavljene rezervacije biti dovoljne za nagodbu pitanje je dana?

Kada bi mene pitali ja bih im rekao da hoće ali samo jednim manjim dijelom!
.

[/quote]

ma baš su bili super, privatizacija dokapitalizacijom po nominali iza leđa vlasnika i sada svinjarija sa predmetnim rezervacijama 100Mkn… ovo je vjerojatno rezervacija za gubitak spora sa MOJ DVOR GRAĐENJE d.o.o. u kojemu je prvostupanjska presuda u korist tužitelja donesena još u 04. 2019. ali se HPB žalio…a inaće, ovakve sporove samo država i budale gube

ali ok, predmetne rezervacije nemaju utjecaj na aktualni kapital od 1200kn po dionici, intres ulagača je očit i podrška na kupnji je evidentna tako da nas je ovaj kostur(zadnji, nadam se) tek nježno iskorigirao nekih 4% ali opet, prepolovio nam je dobit za 2019. na nekih oko 100M kn… 🙁
[/quote]

Sve u redu, samo se postavlja pitanje koliko su ostale rezervacije, one redovne, kolika je operativna dobit i kakav ce tocno biti rezultat q4. Ekstrapolacijom dosadasnjih rezultata predvidjam minus od 40-45 mil kn iliti nesto oko 20 kn po dionici. Znaci nista posebno. Cak ni na kratkorocnoj razini.
Dobit za godinu oko 120-130 mil kn.
Za srednjerocne ulagace koji gledaju kapitalizirati u narednih godinu ili dvije dana ovo je zapravo dobro jer je pravac poslovanja jasan, rast operativne dobiti, a rezerviranja ce se ubuduce definitivno radikalno smanjiti jer je ciscenje portfelja zbog eura vec dulje u tijeku.
Dugorocnih ulagaca osim onih u top10-15 niti nema pa se na njihovu strategiju ne osvrcem.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Od velikih sporova (tzv. kosturi iz ormara) koje HPB može u praksi izgubiti je ostao samo postupak pokrenut od strane društva MOJ DVOR GRAĐENJE premda ne treba prejudicirati odluku Visokog trgovačkog suda. Tako da se slažem s Barbosom da je ovo danas, vjerojatno, u svojem najvećem obujmu, rezervacija za eventualni negativni ishod tog postupka. Iako ponavljam, ne treba prejudicirati postupak na temelju nepravomoćne presude iz 2019. Kod banaka su takve rezervacije uobičajene (neke banke nose puno teži križ CHF a mi ovu). Kada sam ulagao u HPB znao sam iz medija za taj sudski postupak tako da mi ova obavijest od danas zapravo nije nikakva novost. Doći će valjda vrijeme i za dividendu ako će svake godine biti 100-200 mil. dobiti. Ako ne, opet dobro pod uvjetom da se stvara takva dobit i da banka raste kao što je to slučaj zadnje 3 godine.


Bio na putu i nisam pratio dan.. Dobro se pucalo danas..
Ovo je dobro.
Objava o rezervacijama za gubitke je, ruku na srce, očekivana (jer je neočekivano).
Tako mi je od prve kupljene dionice, nešto iz ormara..
Ovo je loše, ali i napredak u odnosu prema zainteresiranoj javnosti..
Ne prodajem i ne kupujem neko vrijeme, ali ću se uključiti na 474.
🔝

Kolega jeste se ukljucili danas:))

Uteg novih 100 milijuna kuna rezervacija jako topi dobit HPB-a

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/ogroman-udar-na-hpb-moraju-platiti-82-milijuna-kuna-odstete-jer-su-otkazali-kredit-za-gigantsku-zgradu-u-zagrebu/
Iz nepravomoćne presude Trgovačkog suda u Zagrebu proizlazi kako mu je banka u biti bez razloga prekinula financiranje. Još neki krediti doživjeli su nakon promjene uprave istu sudbinu, zbog čega u banci, kako neslužbeno doznajemo, sada strahuju od novih sličnih odšteta.

ovdje su zaredale loše vijesti! kao da netko svako malo baci novi kostur iz ormara

Oni skoro svake godine prirede svojim dioničarima neko iznenađenje i zato se ja ovdje držim “strong po strani”.

Zanimljivo je da unatoč proteku vremena i prodaji loših plasmana uvijek iskrsnu novi problemi. Meni to govori da se bankom ne upravlja niti se upravljalo stručno i pažljivo (u domeni pravog vlasnika) nego politički i politikantski i tu se opet vraćamo na ishodište nedavne rasprave. Dakle, diskont dionice HPB u odnosu na Zabu ili primjerice PBZ nije slučajan nego je opravdan. Ako se uvedu profesionalni kriteriji upravljanja i poboljša efikasnost (Cost to Income) onda će se taj diskont vjerojatno smanjiti.

Ne znam kako vi, ali meni se cini da je trenutno puno pametnije izaci iz pozicije dok se moze na ovim razinama i pustiti da trziste apsorbira ove vijesti. Rast je u zadnje vrijeme bio velik i vjerojatna je korekcija, tako da jos uz ovakve vijesti nije mi jasno tko sada i zasto kupuje. Trenutno je daljnji rast malo vjerojatan.

Zašto bi netko izlazio na vrat na nos. Loše vijesti su vani, život ide dalje. I banka i njezini dioničari će preživjeti.

Vjerojatno je to uprava objavila da bi se distancirala od prethodne uprave i to u načelu nije loš potez ako će i ubuduće objavljivati SVE takve stvari i događaje, te pravovremeno i jasno ih komunicirati s dioničarima, bez obzira jesu li se dogodile u ovome ili onome mandatu.

Ne postoji u RH uprava delegirana od strane države koja je sposobna raditi bez malverzacija.
Na žalost, privatizitati što prije.

s ovim info jasno je da je dionica realno vrednovana i da postoje opravdani razlozi za diskont u odnosu na ZABU ilI PBZ,tj da nije problem samo veličina tržišta koje drže nego postoje i dublji razlozi. u takvim oklonostima teško da će dionica rasti preko 650 kn,to je neki plafon pa će je trejderi vrtjeti u kanalu 600-650 kn

New Report

Close