HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lanak 40.

Ugovor o prodaji i prijenosu dionica s najboljim ponuditeljem sklopit će se najkasnije u roku od 60 dana od dana donošenja odluke o odabiru najboljeg ponuditelja.
Iz Uredbe o načinima prodaje dionica i poslovnih udjela ( N.N. 94/2013.)
Odluka o odabiru najboljeg ponuditelja donijeta je , čini mi se ,6.11. 2018.

Ispravak
Uredba o načinu prodaje dionica i poslovnih udjela N.N. 129/13. i 66 /14.
————————————


lanak 40.

Ugovor o prodaji i prijenosu dionica s najboljim ponuditeljem sklopit će se najkasnije u roku od 60 dana od dana donošenja odluke o odabiru najboljeg ponuditelja.
Iz Uredbe o načinima prodaje dionica i poslovnih udjela ( N.N. 94/2013.)
Odluka o odabiru najboljeg ponuditelja donijeta je , čini mi se ,6.11. 2018.

Promašio si ceo fudbal, a evo i zašto (kronologija):

1.Obvezujuće ponude
Vaš link …

2. Nakon toga je Marić na dnevniku RTL-a čini mi se izjavio da je prihvaćena napovoljnija ponuda, a idući dan je objavljeno ovo:
Vaš link …

3. Međutim, CERP zapravo nije donio Odluku, pa su isti dan objavili ovo:
Vaš link …

4. Nakon toga se ništa nije događalo, osim ovog:
Vaš link …

Dakle produžili su rok za sklapanje Ugovora o prodaji i prijenosu dionica utvrđen točkom VI. Odluke o početnoj cijeni i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda od 08. kolovoza 2018. godine koja glasi ovako:
Vaš link …

Dakle, formalno NISU donijeli Odluku o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja, barem nije službeno objavljena, a produljili su rok za sklapanje ugovora o prodaji i prijenosu dionica do isteka roka valjanosti obvezujuće ponude Ponuditelja, a uopće nije jasno koji je to rok valjanosti obvezujuće ponude Ponuditelja, niti je takvo što bilo definirano točkom VI. Odluke !!!

PRESTRAŠNO, totalni amaterizam i javašluk, a usput i smrdi na kriminal !!!!

halfte trinken, halfte Šarcu geben



lanak 40.

Ugovor o prodaji i prijenosu dionica s najboljim ponuditeljem sklopit će se najkasnije u roku od 60 dana od dana donošenja odluke o odabiru najboljeg ponuditelja.
Iz Uredbe o načinima prodaje dionica i poslovnih udjela ( N.N. 94/2013.)
Odluka o odabiru najboljeg ponuditelja donijeta je , čini mi se ,6.11. 2018.

Promašio si ceo fudbal, a evo i zašto (kronologija):

1.Obvezujuće ponude
Vaš link …

2. Nakon toga je Marić na dnevniku RTL-a čini mi se izjavio da je prihvaćena napovoljnija ponuda, a idući dan je objavljeno ovo:
Vaš link …

3. Međutim, CERP zapravo nije donio Odluku, pa su isti dan objavili ovo:
Vaš link …

4. Nakon toga se ništa nije događalo, osim ovog:
Vaš link …

Dakle produžili su rok za sklapanje Ugovora o prodaji i prijenosu dionica utvrđen točkom VI. Odluke o početnoj cijeni i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda od 08. kolovoza 2018. godine koja glasi ovako:
Vaš link …

Dakle, formalno NISU donijeli Odluku o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja, barem nije službeno objavljena, a produljili su rok za sklapanje ugovora o prodaji i prijenosu dionica do isteka roka valjanosti obvezujuće ponude Ponuditelja, a uopće nije jasno koji je to rok valjanosti obvezujuće ponude Ponuditelja, niti je takvo što bilo definirano točkom VI. Odluke !!!

PRESTRAŠNO, totalni amaterizam i javašluk, a usput i smrdi na kriminal !!!!

[/quote]Ne znam za vas ali meni ovaj hodogram baš ulijeva povjerenje u naše institucije, TK, Hanfu. Ovakvih primjera je bilo na stotine u zadnjih 10 godina. Da je samo jedan primjer spomenut na oživljavanju žderačine škampa na našem tržištu kapitala rekao bih da će se nešto promijeniti ali oni su se tamo malo došli naslikati, ojesti i napiti i trk na skijanej… kakvo oživljavanje TK koje priče za malu djecu kad se ovakve stvari događaju, pa ovo je eklatantan primjer kriminala ili jednostavno nemara.

poanta je da njima naša imovina služi za kupovanje bodova, uhljebljivanje podobnika i čega sve ne… a mi plaćamo… pa gledajte samo ovo http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Vlada-trazi-od-HEP-a-da-zakupi-dodatne-kapacitete-LNG-a-Politika-ih-svjesno-gura-u-propast

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Kolega Jubito ,ako nisu donijeli FORMALNO odluku o prihvaćanju ponude najboljeg ponuditelja , kako su onda mogli donijeti FORMALNU odluku o produženju roka za sklapanje ugovora s najboljim ponuditeljom ?
Na temelju čega ?
I s kojim ponuditeljom kad ga nisu odabrali?
Pa valjda prvo treba odabrati ponuditelja pa onda s njim zaključiti ugovor ili produžiti rok za zaključenje ugovora.
Nisam ja ” promašila ceo fudbal ” , možda su oni.

Tko je jamio – jamio…..dok jos ima bida…….ili se i dalje čeka lumene iz CERP-a ?

Ma ljudi su otišli na skijanje…baš ste sitničavi…
Ne mogu vjerovati svojim očima….oni će ponoviti još jedan krug.
Ovo je za knjigu rekorda.
Imaju i dva druga kupca, na rezervnoj klupi..nisu li stigle tri ponude ?
Ovo je apsurdno !
I nikome ništa, i to je apsurdno.


Ma ljudi su otišli na skijanje…baš ste sitničavi…
Ne mogu vjerovati svojim očima….oni će ponoviti još jedan krug.
Ovo je za knjigu rekorda.
Imaju i dva druga kupca, na rezervnoj klupi..nisu li stigle tri ponude ?
Ovo je apsurdno !
I nikome ništa, i to je apsurdno.


Božanstvena komedija
Nadmašili su i Dantea.
On je imao devet krugova pakla.
Ovi će vjerojatno u deseti krug.

Jel ima negdje službena potvrda da se poništava natječaj ili je to samo naklapanje? Mislim, kad smo već kod naklapanja, nemojte zaboraviti i da se jednom produženi natječaj, odnosno vrijeme za potpis, može produljiti još jednom i još jednom i još jednom u plus beskonačno.


Jel ima negdje službena potvrda da se poništava natječaj ili je to samo naklapanje? Mislim, kad smo već kod naklapanja, nemojte zaboraviti i da se jednom produženi natječaj, odnosno vrijeme za potpis, može produljiti još jednom i još jednom i još jednom u plus beskonačno.

Sluzbena potvrda će doći isto kao što je došla kad je odabran kupac……..:)
Šalim se…..naravno da će obavijest da se natječaj poništava doći kad-tad……i onda opet Jovo-nanovo……
Ja sam se konzultirao sa brokerom – i on tvrdi da se u ovom slučaju ne mogu odabrati druga ili treća ponuda naknadno……ako prvi /odabrani/ kupac ne sklopi ugovor……nego ide novi natječaj…..

A ako kane stvarni produzavati rok za potpis unedogled…..kao što vi kazete…….mislim da im to baš nije previše mudro……jer će takvim ponašanjem na kraju ostati i bez ta dva kupca koja su bila zainteresirana……a na novi natječaj im se više nitko neće javiti……


Jel ima negdje službena potvrda da se poništava natječaj ili je to samo naklapanje? Mislim, kad smo već kod naklapanja, nemojte zaboraviti i da se jednom produženi natječaj, odnosno vrijeme za potpis, može produljiti još jednom i još jednom i još jednom u plus beskonačno.

Da , može se produljiti u beskonačnost ,pogotovo po sada važećoj Uredbi.
Po Uredbi koja je bila na snazi u vrijeme kad je ovaj postupak započeo nije produžavanje roka ni predviđeno.
A postupak se treba dovršiti prema odredbama Uredbe koja je vrijedila u vrijeme kad je postupak započet.

Zna li tko koji su opće razlozi za produženje roka za sklapanje ugovora.

New Report

Close