HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega,

pišimo argumentirano inače nema smisla trošiti vrijeme.

Dakle, upravno vijeće Cerpa je odbilo ponudu Čeha od 321kn.

Znači cijena ne može biti niža nego u prošlom natječaju, pa tužit će ih netko da su oštetili državni proračun….



kolege,

brzina u raspisivanju novog natječaja, atipična brzini birokraciji državnog aparata govori nam:
a) da imaju kupca
b) da će maknuti kosture iz ormara
c) da idu s novom višom cijenom i razvojnim planom
d) da su svi skupa idioti,a i mi skupa s njima

Siguran sam da je jedan odgovor točan, a ako ih bude više točno ali manje od četiri onda će biti dobro

e) nemaju kupca pa će ići s cijenom manjom za 15-20% i napokon prodati HMST
[/quote]

zašto bi išli s nižom cijenom kada su već imali višu. U igri su druge stvari , žele više žele svoje igrače unutra.




kolege,

brzina u raspisivanju novog natječaja, atipična brzini birokraciji državnog aparata govori nam:
a) da imaju kupca
b) da će maknuti kosture iz ormara
c) da idu s novom višom cijenom i razvojnim planom
d) da su svi skupa idioti,a i mi skupa s njima

Siguran sam da je jedan odgovor točan, a ako ih bude više točno ali manje od četiri onda će biti dobro

e) nemaju kupca pa će ići s cijenom manjom za 15-20% i napokon prodati HMST
[/quote]

zašto bi išli s nižom cijenom kada su već imali višu. U igri su druge stvari , žele više žele svoje igrače unutra.
[/quote]

da žele svoje igrače unutra, onda bi njihovi igrači dali bar jednu ponudu na zadnjih 5 natječaja. ovaj su (opet) poništili jer je vjerojatno ponuda čeha imala nedostatke. zato je realno očekivati diskont na zadnju cijenu kako bi se ovo napokon prodalo nekome

Nisi Česi nego Kinezi

zašto bi išli s nižom cijenom kada su već imali višu. U igri su druge stvari , žele više žele svoje igrače unutra.

na jdrn je sve prošlo po planu,zašto nebi i ovdje mirovinci uzeli kada se “poklanja”
za mene bi bilo bolje da je prihvačena ponuda ali ako se nekome mora pokloniti neka to bude za naše mirovine.
zarada bi bila manja ali nije sve u zaradi ima nešto i u mirovini koja nas sve čeka jednog dana.
iako tko kaže da se česi(rusi) opet neće javiti i dati veću ponudu?
ili netko treći,peti….
ipak je ovdje borba za nešto što je i prije koju godinu konzervativno vrijedilo 470 a danas izgledno 500-550 pa…
e moji česi….
a niste trebali biti baš toliko” pohlepni”,znali ste da vrijedi puno više pa je moglo je ta ponuda biti i 20-30- kn više pa bi izgledno bio vrabac u ruci a ne golub na grani.
eto nije vam se ispunila želja (za sada) možda drugi put
evo i ja sam imao jednu novogodišnju želju koja se nije ispunila,možda drugi put
živi bili…..

27.12.17. str 246
znači izgledno idemo u novu godinu gdje nas čeka novi vlasnik
zadovoljan sam sa tim raspletom ,premije nema dapače tu je veliki diskont ako netko tako vidi i ima strpljenja,ne vidi bolje prilike…..
česi su značajni gosti na jadranu,jako ga lajkaju,biće hoteli puni ko nikad,neka sa sobom ponesu veliku metlu i brzo bi hmst mogao biti neprepoznatljiv i bez velikih uloženih para.
a nekretnine od danas kada više nije država njihov vlasnik vrijede više i svakim će danom vrijediti više strpljivima.
na kraju da se osvrnem na cijenu.
nekad je ministar imovine izjavio “da se bicikl ne prodaje po zimi”
ovo nije prodaja ovo je poklanjanje,dojma sam da se nekima guralo na silu i sretan sam da nisu htjeli.
jadran je pun makarski ali dubrovnik je jedan ne na jadranu već u svijetu.
neka to vide česi kad ne želi vidjeti domaća pamet.
ono što me sad posebno zanima je trgovina u predstojećem razdoblju jer nebi bila senzacija da već jako brzo burza iako ovakva kakva je ne prokaže neke aktere ove sage kao nevjerodostojne i nedostojne vlastitih izjava i stvaranja percepcije o sebi kao ….
živi bili….

p.s.
novogodišnja želja bi bila da se ne ponovi već viđen scenarij iz prošlosti kada je hdz vlast poništavala natječaje ako kupac nije bio pravi.
opet gurati nekom pod nos koji je već nekoliko puta rekao da ne želi čak niti po poklon cijeni bi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Bas me zanima reakcija J&T IB Capital Marketsa i hoce li se opet javit s obvezujucom ponudom !?..Bilo bi interesantno da i drugi put budu jedini pa da cujemo onda opravdanje “drzave”..Tesko da ce tome bit tako jer “ekipa” nije ponistila natjecaj zbog niske cijene ulaganja..to mogu prodavat sirokim masama..nekome se kupac nije svidio i to je sva mudrost. Zivi bili pa vidjeli tko ce bit taj koji ce se u ponovljenom natjecaju “isprsit”. Ako ipak stvarno opet bude samo ceh ili cak ni nitko..onda bi stvarno netko Marica i ekipu iz CERP-a trebao za “usi navuc”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Slažem se Lucijane, samo ovaj put sigurno će “ekipa” s nekim dogovoriti, jer bila bi to velika blamaža Cerp-a da im propadne natječaj.

Kada vidim tko prodaje nekretnine, tko radi u CERPU….. bože nas sačuvaj..

pr. Jučer, prodaju derutne stanove u Zgb – centar, pa glasi, derutan u lošem stanju a lijep

Nema se mjesta čuditi.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


… ovaj put sigurno će "ekipa" s nekim dogovoriti

aha….kao šti su se “sigurno” dogovorili na zadnjih 5 propalih natječaja


…jer bila bi to velika blamaža Cerp-a da im propadne natječaj.

da li ih je propalo 5 ili 6 ne igra im neku ulogu…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Nisi Česi nego Kinezi

To su naklapanja bez ikakvog dokaza.
Ja npr. mogu bubnuti da su Turci, ili Rusi.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

gledali ste ministra sinoć u otvorenom?
kaže da očekuju da će dobiti više i da su zato odbacili ponudu.
teško da je on taj koji bi ako nije već iskomunicirao,ipak je on po mojoj percepciji alibi igrač?
možda griješim,nebi bilo…

p.s.
nije tajna da se može dobiti puno više samo dali se želi napraviti što bi trebalo?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


gledali ste ministra sinoć u otvorenom?
kaže da očekuju da će dobiti više i da su zato odbacili ponudu.
teško da je on taj koji bi ako nije već iskomunicirao,ipak je on po mojoj percepciji alibi igrač?
možda griješim,nebi bilo…

p.s.
nije tajna da se može dobiti puno više samo dali se želi napraviti što bi trebalo?


Ma molim te, zar nije baš taj isti ministar govorio i pre tog poslijednog natječaja, kako je sve iskomunicirao i kako ovaj put če biti stvarno dobre ponude više njih?????? Kako su prošli natječaji propali, jer nije bilo sve pripremljeno, a oni su sad sve iskomunicirali i riješili? Zato su i bila očekivanja javnosti velika ali kako se izkazalo opet nisu ništa riješili zar ne? Eh vjerovati političarima šta oni govore, svi su oni isti, nesposobni i korumpirani….



Nisi Česi nego Kinezi

To su naklapanja bez ikakvog dokaza.
Ja npr. mogu bubnuti da su Turci, ili Rusi.
[/quote]
Kinezi investiraju na Jadran?


gledali ste ministra sinoć u otvorenom?
kaže da očekuju da će dobiti više i da su zato odbacili ponudu.
teško da je on taj koji bi ako nije već iskomunicirao,ipak je on po mojoj percepciji alibi igrač?
možda griješim,nebi bilo…

p.s.
nije tajna da se može dobiti puno više samo dali se želi napraviti što bi trebalo?

Kako bi se reklo po narodski “laže ko pas”. Za to što su napravili i htjeli podvaliti na ovom natječaju bi trebao biti smijenjen isti čas jer na da je upropastio samo ovu priču već nanosi ogromnu šetu i reputacijsku sramotu na međunarodnoj razini i među stranim potencijalnim ulagačima i za buduće projekte, tako da nije ni čudo da nas sve više njih zaobilazi u širokom luku.

A drugo, svi skupa bi trebali malo smiriti doživljaje i bolje se uputiti u priču. Svi se vrte oko cijene preuzimanja, a zanemaruju potrebne investicije i činjenicu da je to Dubrovnik. Ne možeš objekt s 2-3 zvijezdice dići na 4-5 samo s farbanjem i novim telkama. Postoji sto kriterija i postojeći objekti tome ne udovoljavaju već su potrebni ozbiljni građevinski zahtjevi i u preuređenje gdje je to dovoljno i u rušenje/izgradnju gdje nije. Ovo je tisuću puta drugačija i zahtjevnija priča od HIMR-a ili HMAM-a, ne zaobilzae ju bez razloga svi već godinama…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Znači, ministar je odbacio ponudu jer sad očekuje dobiti manje?

New Report

Close