HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




migra, znate što se meni kod vaših postova nesviđa?
Nije problem u dužini postova, već u izostanku konkretnih i objektivnih činjenica.
Ja sam u više navrata ovdje pojašnjavao stvari, a jako dobro ih znam.
Niti jedan jedini razlog nema koji bi upućivao na to da će ovaj put privatizacija biti uspješna, dapače, puno je više razloga da ona ne uspije, a o tome sam već pisao.
Ne sviđaju mi se postovi koji su klasični druk na neku dionicu nepotkrijepljen činjenicama, a to je upravo ono što vi pišete.

Dobro ovo je tipično preterivanje, pa odakle vam ideja, da uz sve napisano i uz prodane Kupare i najavu istih kupaca, da žele Maestrale, da ima više razloga, da privatizacija ne uspije. Boš obrnuto, uz više kupaca koji izjavljaju da hoče kupiti maestrale (poslednji Valamar) i uz geopolitičku situaciju, baš sad ima 100% šanse, da se proda.
[/quote]

sigurno…to ste jedino vi sebe uvjerili..
Apsolutno niti jedan konkretan ratlog ne postoji.
[/quote]

I svi nestrplivo čekamo te kontra argumente, ako jih nemate i samo lapate u vijetar onda je sve jasno…


….evo još nekoliko rusa koji već rade u hr i mogli bi biti pod večim pritiskom da "zbrinu" ovih 4,4 mil ruskih turista koji neće u tursku sljedeće godine….

na moju zalost kao imatelja dionica HMST i HIMR zaboravio si cinjenicu da vec 2+ godine rusima treba viza da bi guzice u Jadranu mocili tako da od tih 4,4 mil. necemo vidjeti niti 2 nula kroz nula

na moju zalost
[/quote]

Za sve turiste koji putuju preko agencija te vize sredi sama agencija, tako da za same turiste to nije ništa posebno i sa time nemaju nikakvog posla osim da daju fotokopiju svog pasoša…Ja sam iz Slovenije ali vidječete vi mnogo od tih turista kod vas…


Invest….kolega migra je iznio pozitivne razloge za prodaju pa je red da i ti izneseš svoje negativno mišljenje/razloge.

iznio sam više puta.
pogledaj moje ranije postove..


Navedi razloge zašto ne postoji.

ova slika ne prikazuje lokaciju hotela Maestral, već Valamarove..



Invest….kolega migra je iznio pozitivne razloge za prodaju pa je red da i ti izneseš svoje negativno mišljenje/razloge.

iznio sam više puta.
pogledaj moje ranije postove..
[/quote]

Ajde molim vas samo u tri točke one najbitnije

Invest… ne mogu pronaći niti jedan vaš razlog koji ste naveli protiv prodaje Maestrala(da sad ne listam možda u 2014.ako ima tamo) a kolega Migra je svoje objektivne razloge potkrijepio i materijalnim činjenicama koje su objavljene od strane Avenue grupe i Valamara. Pritisak raste i na g.Pejnovića pa bi nakon prodaje Kupara te prodajom ova dva preostala hotela popravio “krvnu sliku” DUUDI-ja.

I sad zamislite da Pejnović ide mijenjati početnu cijenu za HMST, nakon ovog češljanja to mu neće padati na pamet.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


….evo još nekoliko rusa koji već rade u hr i mogli bi biti pod večim pritiskom da "zbrinu" ovih 4,4 mil ruskih turista koji neće u tursku sljedeće godine….

na moju zalost kao imatelja dionica HMST i HIMR zaboravio si cinjenicu da vec 2+ godine rusima treba viza da bi guzice u Jadranu mocili tako da od tih 4,4 mil. necemo vidjeti niti 2 nula kroz nula

na moju zalost
[/quote]

ipak na vašu sreću ako ste stvarno imaoc dionica i ako ne želite još kupovati jer stvari stoje ovako.

http://www.seebiz.eu/hrvatska-i-crna-gora-s-najmanjim-padom-broja-ruskih-turista/ar-113233/

sankcije protiv rusije uzrokuju pad standarda ruskih turista pa su sva turistička odredišta na gubitku.

odnedavno egipat i turska nisu više sigurne zemlje za ruske turiste.
malo je izgledno da će se to promjeniti u bliskoj budućnosti.
ukupno su te dvije zemlje imale u 2014 g.oko 7,5 mil ruskih turista.
izdavanje viza je automatdski postupak koji traje do 3 dana a postoji i hitni postupak koji traje 15 min.
sigurnost je najvažniji kriterij pri odabiru odradišta za odmor kod večine turista.
realno je za očekivati da će dio tih turista se preusmjeriti i na naš jadran.
ruski investitori su u crnu goru uložili oko 2 mlrd eur a godišnje tamo dovode oko 2 mil ruskih turista.
za crnu goru netrebaju vize dok ne uđe crna gora u nato.
o tome se odlučuje uskoro ali ne očekuju se značajnije promjene
u godinama pred nama biće sve više ruskih turista.
tempo tog rasta ovisi o više faktora,nemogu se svi predvidjeti jer tko je računao sa rušenjem ruskog aviona od turske ili rušenja ruskog putničkog aviona u egiptu?
a ti su događaji preusmjerili 7 mil ruskih turista.
biće to jedan VELIKI motiv više pri donošenju konačne odluke o kupnji hmst od strane svih ruskih investitora a možda i ne samo ruskih.
iako ste imaoc dionica na strani ste pesimista a pošto na ovoj temi nisam jedini optimista imat ćete
s kime nastaviti raspravu jer ja sam svoju kvotu potrošio za neko vrijeme 🙂
do novih materjalnih činjenica.
sretno i slobodno malo više optimizma i hrabrosti jer nije presudno dali bi vi osobno kupili hmst kada bi mogli već kako razmišljaju i što će napraviti rusi,česi i svi ostali koji sa strahom žive da im netko ovu premium serviranu večeru ne odnese netko ispred nosa jer tko zna kada opet i po kojoj cijeni uvala lapad.
rusi su taj poslovni model doveli do savršenstva u crnoj gori i zaradili mlrd-e.
i neće oni čekati da imse banke smiluju i daju odobrenje za projetke….
postoje i mogući kratkoročni rizici što meni kao dugoročnom investitoru koji zna,može ,želi čekati koliko treba nije problem već dodatna prilika za zaradu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@ migra
nemam konkretne brojke o broju turista iz rusije no pouzdano znam da ih je avionima u hrvatsku (recimo 2010.) prevezeno najmanje 3 puta vise nego 2014. ili 2015.
obzirom mi drugo prevozno sredstvo ne pada na pamet zakljucujem samo tako kako jesam, odnosno da to ima veze s vizama

usput pesimizam ili optimizam nemaju veze, kupovao sam prije godinu dana na 500 tj. 300, nije bilo novaca za dokup kad je palo, kako ne patim od drhtavice nece iz portfelja prije nego li odrade barem 20-25% svaka, kad god se to desilo…


Invest… ne mogu pronaći niti jedan vaš razlog koji ste naveli protiv prodaje Maestrala(da sad ne listam možda u 2014.ako ima tamo) a kolega Migra je svoje objektivne razloge potkrijepio i materijalnim činjenicama koje su objavljene od strane Avenue grupe i Valamara. Pritisak raste i na g.Pejnovića pa bi nakon prodaje Kupara te prodajom ova dva preostala hotela popravio "krvnu sliku" DUUDI-ja.

Vidim da vam je malo lijeno priočešljati moje starije komentare, ali evo opet:
U odnosu na zadnje propale natječaje situacije se uopće nije promijenila, a glavne zamjerke investitora su ostale kakve su i bile.
-problem GUP-a grada Dubrovnika koji onemogućuje nadogradnju i proširenje kapaciteta na predmetnim lokacijama- osnovni uvjet Investitora, barijera koji neće lako biti preskočiti
-problem sindikata radnika koji je dosta čvrst i nepopustljiv u vidu otkaza (otkaza mora biti jer u vrijeme rekonstrukcije neće biti posla), a imaju i zajamčene sektorski nadprosječne plaće -jako bitan uvjet
-početna cijena je previsoka, pogotovo s aspekta iznad navedene problematike, to su Investitori svaki put naglašavali, a vidim da se ni tu ništa ne mijenja.
-činjenica da je po sadašnjoj cijeni i cost-benefit analizi, Investitoru jeftinije sagradit novi hotel nego postojeći obnoviti i staviti u funkciju (sama konfiguracija hotela nije prilagođena saedašnjim standardima)
-konkurencija je jaka, pogotovo na području Dubrovnika i kako vrijeme prolazi realno je da cijena Maestrala pada, i osnovno je ukoliko se želi uspješno privatizirati da se korigira cijenu.

Za gup ne znam.

Problem sindikata radnika? Haha, pa do sad smo imali mnogo uspješnih privatizacija kompanija, ovo je prvi put da čujem da je problem. Loš pokušaj.

Gradnja nije problem, problem je zemljište koje je na hrvatskoj obali bolesno skupo, ne pravite se grbavi.

Konkurencija je jaka? Slaba je i tek je u povojima, koliko je gostiju posjetilo DU ove godine?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ja vam kažem, a vi možete vjerovati ili ne. To je vaš problem..
Te probleme su u više navrata u prošlim pokušajima isticali, da li se što promijenilo?? Nije.
Jedino je ova sezona bila ekstremno dobra, jedino to.
No na tu sezonu se sad naslonio problem terorizma u svijetu i regiji. Nije lako ulagati velike novce kada nisi siguran. A pri tome još nemaš ni Vladu.

New Report

Close