Hitno se traže radnici za rad u Njemačkoj: Prosječna plaća 1.200 eura, plaćen i smještaj

Naslovnica Forum Komentari članaka Hitno se traže radnici za rad u Njemačkoj: Prosječna plaća 1.200 eura, plaćen i smještaj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pa onda kažu da Plenki laže da nismo jeftini…..ccc

niš posebno!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

To je naj niži ( početnički ) stupanj kad poberu sa ceste nekog bez bilo kakvog specijaliziranog znanja u nekoj od kolonija.
Bilo kakvo znanje, specijalizacija, ili pokazivanje interesa za posao donosi bolje uvjete i veća primanja.


niš posebno!

Za posao koji se u HR placa, ako 300 eur, bez smjestaja, jako dobro. s tom placom mozes biti s mamom i tatotm u sobi, bukvalno jedva da imas za kruh u usta.

Ovdje je ukljucen i smjestaj, pa prakticno cijelu placu mozes zastediti jer hrana u DE je jeftinija nego u HR.

Takoder, za ovo ne treba ni osnovna skola, nikakav jezik, nista.

Tko se pokaze kao radnik, dobije ugovor direktno s firmom, malo napreduje, strasno skoci u placi vec mozda za par mjeseci.

Ovo je odlicna odskocna daska za prvi posao, za taj profil ljudi.

I ja i moj buraz radimo u DE, ali visokostrucni posao, pa imamo visestruko vise.


To je naj niži ( početnički ) stupanj kad poberu sa ceste nekog bez bilo kakvog specijaliziranog znanja u nekoj od kolonija.
Bilo kakvo znanje, specijalizacija, ili pokazivanje interesa za posao donosi bolje uvjete i veća primanja.

To je odlicna odskocna daska, i prvi posao za taj profil ljudi.

Ako je ukljucne smjestaj, troskovi su ti beznacajni.

To je otprilike kao da ste u Hrvatskoj dobili plaću od 2500 kuna i stan i Hranu.

Kupujmo hrvatsko!


To je otprilike kao da ste u Hrvatskoj dobili plaću od 2500 kuna i stan i Hranu.

Gluposti. Njemacka ima manji pdv, vecina hrane i proizvoda je jeftinija nego u HR. Moji ukupni troskovi, a i buraza, su malo visi nego u Zg, a place su tisucama eura vece. Novi auto kosta manje, takoder. Ja mjesecno s vrlo lagodnim zivotom, ustedim puno vise eur nego kuna u HR.

Ako je placen smjestaj, s tom placom gotovo sve mozes stediti.

Ponavljam, odlicna prilika nekom NKV za prvi posao u DE.

Ako pak ides u Irsku, tamo je istina smjestaj jako skup, zato sam i ja odbio, jer je placa manje nego u DE, a stan i do 500% skuplji.

S 2500kn u HR nemozes malo vise od otvoriti usta i po kanti.


To je otprilike kao da ste u Hrvatskoj dobili plaću od 2500 kuna i stan i Hranu.

za 2500kn u HR možeš kupiti 250lit benzina (ZAOKRUŽENO)
Za 1200€ u DE možeš kupiti 800 lit benzina,
u HR možeš kupiti jedan prosječni mobitel tipa Huawei
u DE možeš kupiti tri takva
itd, itd…
Vani ako imaš riješen smještaj razlika u odnosu na HR je samo u izascima van, restoranima i uslužnim djelatnostima tipa frizer i sl…Sve drugo je isto…U svakom slučaju sa 1200€ vani ćeš živjeti čisto ok, tri puta bolje nego u HR sa 2500kn, gdje ćeš okretat svaku kunu…
Matematika za osnovnu školu

New Report

Close