HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda preuzmu Ingru?To me ne bi iznenadilo.Odatle tolika bježanija iz Ingre.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

@ indija
O kojem se građevinaru radi koji će propasti ako nije tajna????

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Kakve veze ima tko je dotični građevinar, činjenica je da je Hdel preživjela ovu krizu i to sa povećanjem posla prošle godine i sa dobiti.
A mnogi manji građevinari su već propali što će HDelu otvoriti dodatni prostor za poslovanje i rast sad kad se otvore velike investicije.
Strong buy

Nevjerovatno kako se ovdje teško otključava prava vrijednost.
Pa ljudi ovakvi graditeljski giganti se vani trže za jedan sales najmanje, a on je kod Hdela na 670 milijuna kuna.
A to bi značilo da cijena u povoljnijim vremenima može do 860 kuna.
A sad je simboličnih 120

http://www.2shared.com/photo/oIrj7rPE/HDEL.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

Ako dobro vidim ima gap na 260 kuna.

Dobro oce li netko opaliti vise po tom bidu? I molim lijepo za jedan kraci "silenzio stampa". Hvala.

Baš, ne znam zašto je ova ljepotica navalila s tolikim marketingom?

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Dobro oce li netko opaliti vise po tom bidu? I molim lijepo za jedan kraci "silenzio stampa". Hvala.

Evo razmišljanja jednog sitnog, beznačajnog, friškog, wannabe špekulanta. Prije svega ovaj post nije poziv niti na prodaju niti na kupnju bilo koje dionice pa niti ove.

Imamo Crobex na 1780 odnosno ako uzmemo u obzir manipulacije sa raznim dionicama iz navedenog indexa onda je to negdje bliže 1200/1300. Dakle, možemo slobodno reći da smo blizu dna odnosno da je šansa za downside daleko manja nego za upside. Neke dionice su izgubile gotovo 95% vrijednosti od ATH a ova je blizu – jako blizu te cifre. Nadalje, imamo Bena, SuperMaria, LTRO2, OMO, POMO, PPT QE3 u pripremi i sve ostale akronime znane i neznane. Imamo cca 20% uobičajene likvidnosti na burzama u svijetu koja je uglavnom HFT. Imamo printere koji se ne gase i generirane likvidnosti u sustavu sam Bog zna koliko. Imamo keš na sajdlajnu koji gleda sve ovo i grize nokte. Imamo skoro 0% kamatu. Imamo bond market sa negativnim prinosom. Imamo staru lopinu Buffeta koji kaže da je najgore biti u kešu i zna zašto to govori. Lokalno imamo: Bandića koji diže cijene svega po 30% pa na više – reklo bi se da keš gubi na vrijednost – čudno veli to i stara lopina Buffet, imamo Čačića koji hoće graditi ceste jer je tu malo i osobnog interesa – pa nije li poslao Milanovića u BIH – banke su vani pune para bude opal neki kredit za građevince – pa reko čovjek da ako nešto ne zavrti ode iz Vlade. Nadalje, imamo HR koja od 7 mjeseca slijedeće godine postaje dio EU – neke firme bi mogle biti na ovim cijenama jako interesantne za preuzimanja strancima. E sada malo o ovoj dionici: pokazala se kao jako rezistentna – ovi dečki znaju preživljavati jer su prošli kroz jako gadna vremena i prije krize. Vodstvu firme misija je firma a ne dionica što je bitna razlika u odnosu na većinu ostalih. Pogledate li fundamente sami donesiti zaključak – jedini problem je što treba sjesti, zagrijati stolicu i ne samo buljiti u excel nego iz njega izvaditi trend a to ne piše baš crno na bijelo. Treba zaključiti zašto unutar sektora eventualno uložiti baš ovdje, po čemu se razlikuju od ostalih i što bi im mogla biti prednost. 😉 Da li bi nekom strancu – i kome, ovakva firma dobro došla odnosno zbog čega? Da li je bolje biti u kešu i dati raznim Bandićima da nam sve otmu kroz dizanje cijena-poreze i ostali reket koji nam tek slijedi ili keš staviti na oročenje pa nešto smanjiti bol u duši ili pak polako ulaziti u odabrane dionice i pustiti da se s vremenom stvari iznivieliraju? Naše tržište je izmasakrirano. Ali nije mrtvo. Sada kada većina ne bi štapom dirala dionice – nije li sada vrijeme za lagano-sistematsko građenje portfelja? Jednom mora i kriza završiti – koji sektor bi morao prvi krenuti? Koji sektor bi mogao preferirati Čačić? Kuda će ova silna likvidnost iz svijeta? Hoće li i naši ubosti kakav kreditić pa krenuti sa nekim radovima? Gdje bi u cijeloj priči mogao biti baš HDEL? Ima još puno stvari o kojima bi trebalo razmisliti ali sada baš nemam vremena za puno pisanja. 🙁

Ono što ne kužim – zašto bi netko prodavao baš na ovim cijenama obzirom na fundament – financijsko/političko okruženje kako globalno tako i lokalno – perspektivu odnosno gdje bi bilo bolje parkirati lovu???

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!

Kod nas je najveći problem što je sve u našem društvu bazirano na prevari. Burze su rasle dok su fondovi pumpali novcem građana koji su svoje novce od ušteđevine itd dali na ovo smeće od burze, a sad kad ga više nema u tom obimu raste samo ono na čemu se može trejdati. HDEL je dobra firma kao i TEHNIKA ali što vrijedi kad je premalen free float te veliki prevaranti ne mogu trejdati. Zašto INGRA pada i raste nenormalno, zato jer na toj igri trejderi (mislim veliki igrači) zarađuju.Mirovinci nisu ionako za ništa tako da naša burza stagnira dok druge probijaju rekorde.Dok se ne uključi neki veći igrač teško ćemo jače gori što je za mene katastrofa jer mi je prosjek 240 kn.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Ruku na srce, ova cijena je smiješna. Barem meni. Ako se malo čovjek upusti u analizu fundamenata, izvješća, okruženja, trendova, itd.. onda je zaključak jednostavan. Prosjek 240 po meni nije loš. Ovo sada je anomalija i ona će se korigirati. Pa čovjeće, daj izračunaj koliko cijeli HDEL vrijedi na ovoj cijeni!! Pa cijelu firmu kupi malo jači vlasnik kafića u EU!!! Kaj misliš da stranci to ne aktaju! Znaš kakva je burza kod nas – dionica na 150 kuna nije dostojna pogleda ali na 450 je džaba!!! Ono na 80-100 kuna mi je bio melem za dušu… Ovo sada je isto mrak. Velim ti, izračunaj koliko firma zapravo vrijedi stvarno i koliko vrijedi na burzi trenutno. U svakom slučaju ja rađe držim lovu kod Pilipovića nego kod Rohe!!! :-)))))

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!

Iz Vaših usta u Božje uši.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close