HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inače uopće ne gledam građevinare, ali ova Hidra ima zapravo jako dobar izvještaj s obzirom na branšu u kojoj se nalazi.
Dobit jest mala, ali to i nije toliko bitno.
Prihodi su porasli za finih cca. 15% što je u ovoj branši i uvjetima odlično, CF i FCF pozitivni što rijetko koji građevinar uopće može pomisliti da ima. Smanjuju kratkoročne obveze i prebacuju ih na dugoročne.
Casha i kratkoročne likvidne imovine imaju u količinama da bi još mogli malo smanjiti obveze, što će vjerojatno i napraviti.
A P/B omjer je onako Bakićevski.
Sve u svemu, vrlo zdrava bilanca s obzirom na sektor i recimo ružno pače Ingru koja raste na isparavanjima.

Ma što se tu meni naređuje da šutim.
Kako da šutim kad je ovo odlična cijena i kad je to očigledno.
Firma u najgoroj krizi radi pozitivno, p/b prenizak za ovu cijenu, da netko hoće kupiti 10k komada zatukao bi je tjedan dana u blokadu a ovi sitni pre-prodavači pobjegli glavom bez obzira.
Samo da je ne ugleda naš vrli bloger, jer onda to ide na 300 kuna do Uskrsa.

Nema mi Jamesa.
Jesi li tu, James? [kiss]

Ovo je jedini građevinar koji još uvjek radi u plusu,a vidi tek se sad malo pomaknuo. [lol] [lol] [lol]


Nema mi Jamesa.
Jesi li tu, James? [kiss]

gužva, baby. [kiss]

Ma što ste navalili pisati, ima vremena, još je ovo povoljno za kupiti.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Kad se ovo odveže s lanca ….
biti će TILT,TILT,
ali nekome kasno [lol] [lol] [lol]

HDEL-R-A danas sa prometom od 142k kuna.
Mislim da bi konačno dobri rezultati (u usporedbi s ostalima u sektoru) trebali uroditi plodom i većim porastom cijene dionice.

Jel netko probao izračunati P/B*P/S umnožak?
Uštedjet ću kolegama vrijeme. Iznosi 0,032.
Usporedite ga sa ovom tablicom:
http://trzistakapitala.files.wordpress.com/2012/02/pb-ps-1b.jpg
Pored onoga što sam već napisao na ovom topicu, nemam daljnjih komentara.
Autor je kupovao HDEL-R-A jučer i danas (nije prodavao), te ovo ne predstavlja nagovor na kupnju HDEL-R-A.


HDEL-R-A danas sa prometom od 142k kuna.
Mislim da bi konačno dobri rezultati (u usporedbi s ostalima u sektoru) trebali uroditi plodom i većim porastom cijene dionice.

Jedino ako zahvati ovaj rezultatima neopravdani val rasta.

Točan odgovor je...

Opet vi navalili komentirati.Dajte pustite ljude da se najprije nakrcaju pa ćemo onda drukati.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

ova firma je definitivno na mom nisanu.
mogla bi uzet uz dlkv najveci dio kolaca novonajavljenih investicija gosna cacica

New Report

Close