HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma kolega Triba

Što se mene tice, nek sutra ode u stecaj…
Barem ljudi nece ulagati u takve firme i nauciti se pameti, te ce kupovati visokoprofitabilne tvrtke poput leda, atgr, ulpl, kodt


Kolega Delux opet mlatite praznu slamu. Glede tradicije i svega dobrog napravljenog Hidrica postoji već 60.g. i nije tvrtka od prekjučer. Ako su izdržali sve krize dosada, izdržat će i ovu.
Samo jednog dana neće je biti po 154kn već prije po nekih 1500kn.
S obzirom da je ispod 150kn prošlo samo 40kom, 150kn smatram dnom i nastavljam kupovinu, samo eto nitko neće da prodaje, količine su presitne.
Danas sam nešto pazario, al bit će i sutra naloga na kupnji.

26.11.2010 - Dan D

Kolega Split, potpisujem Vaš post, zapravo već duže vremena htio sam nešto napisati upravo na ovaj način.
Hidroelektra i mnogi naši građevinari prošli su svakakva vremena, ne sumnjam da će i ovu krizu prevladati.
Međutim, stvar je u ovim prepucavanjima tko je kakav investitor (špekulant). Naime, imam poprilično Hidroelktre u portfelju, ne mogu se pohvaliti nekim ulazom (cca -50% od današnje cijene), ali čekat ću ako treba i 10 godina, nije problem. Ne mislim samo vratiti ulog i recimo izgubljene bankovne kamate nego i pristojno zaraditi.
Druga bitna stvar: Hidra kad raste ona raste u skokovima, nije poput HT-a i Ine, tu su skokovi po 20-30-40% u kratkom razdoblju.
Treća bitna stvar ovo što govori kolega Delux već mjesecima: Naime, sve je to više manje točno, loša izvješća, drastičan pad dobiti i prihoda, pad tržišta, ali to je mojom (možda glopom) ali ipak mojom logikom gledanja, odličan razlog za kupnju. Pa ne mislite valjda kupovati kada opet dobiju unosne poslove i tržište se oporavi? Što se mene tiče izvolite, imat ćete nas kao prodavatelje, po nekih 700-800 kuna bar. [cool]
Pozdrav.


Ma kolega Triba

Što se mene tice, nek sutra ode u stecaj…
Barem ljudi nece ulagati u takve firme i nauciti se pameti, te ce kupovati visokoprofitabilne tvrtke poput leda, atgr, ulpl, kodt

Evo usporedbe HDEL i ovih tvojih visokoprofitabilnih tvrtki.

……P/E P/BV
HDEL 11 0,5
LEDO 14 2,3
ATGR 22 2,9
KODT 10 1,8
ULPL 4 0,6

Ne kažem da to nisu dobre kompanije, ali malo su skupe.



Ma kolega Triba

Što se mene tice, nek sutra ode u stecaj…
Barem ljudi nece ulagati u takve firme i nauciti se pameti, te ce kupovati visokoprofitabilne tvrtke poput leda, atgr, ulpl, kodt

Evo usporedbe HDEL i ovih tvojih visokoprofitabilnih tvrtki.

……P/E P/BV
HDEL 11 0,5
LEDO 14 2,3
ATGR 22 2,9
KODT 10 1,8
ULPL 4 0,6

Ne kažem da to nisu dobre kompanije, ali malo su skupe.
[/quote]

Ma zna on dobro potencijal ovih na koje pljuca,strah ga je da ne explodiraju bez njega i da ne izgubi mnogo veći prinos nego što će dobiti na "sigurnim" dionicama.
Za sad mu ide po planu,sigurne rastu a ove po kojima pljuca padaju.

bit će bolje................

NIJE NI ČUDO ŠTO SE NA OVOJH DIONICI ODVIJA MASAKAR BIDA

17. rujan 2010.

Građevinski radovi u lipnju pali 15. mjesec zaredom

Nastavlja se pad građevinskih aktivnosti u Hrvatskoj na što ukazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS), po kojima su građevinski radovi u lipnju u odnosu na isti prošlogodišnji mjesec pali za 17,2 posto.

Ovogodišnji lipanj bio je 15. mjesec zaredom u kojem su građevinski radovi pali na godišnjoj razini. U prvih šest mjeseci ove u odnosu na isto razdoblje prošle godine, fizički obujam građevinskih radova mjeren odrađenim satima radnika na gradilištima bio je manji za 17,7 posto. Prema vrstama građevina, na zgradama je u lipnju odrađeno 47,2 posto ukupnih sati rada, a na ostalim građevinama 52,8 posto.

Prema vrstama gradnje, na novim građevinama odrađeno je 59,3 posto ukupnih sati rada, a na rekonstrukcijama, popravcima i održavanju 40,7 posto. U prvih šest mjeseci na zgradama je odrađeno 48,4 posto ukupnih sati rada, a na ostalim građevinama 51,6 posto.

U istom razdoblju na novim građevinama odrađeno je 59,6 posto ukupnih sati rada, a na rekonstrukcijama, popravcima i održavanju 40,4 posto.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

delux, osim što znaš copy/paste, a kao veliki "ekonomist", trebao bi znati i to da se dionice kupuju onda kad nisu popularne… !
pametnom dosta…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Kolege,

Možete li objasniti što znači kod dionice kada pada na večim prometima, a raste na malim prometima kao HDEL

Hvala
LP

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

Obzirom da je vrlo kišno i dolaze poplave, evo HIDRE na svome oni dobro rade i pod vodom

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Kolege,

Možete li objasniti što znači kod dionice kada pada na večim prometima, a raste na malim prometima kao HDEL

Hvala
LP

netko se iskrcava

Kao prvo, ove godine sezona građevinskih radova započela je izuzetno kasno, tek ozbiljnija u
4mjesecu. Dakle,izvješće / pa i ukupan prihod/ za prvih 6 mj. niti ne može biti bolje, a logičan je i pad dobiti, skupa s prihodima. Slijede novi poslovi i angažirani kapital u nove investicije -projekte- tj. gradilišta.

HDEL , prema grafikonu lijevo – ima onu famoznu crtu stabilnosti koja polako teče uz male korekcije
cijena gore-dole..a to je važno meni- laiku.

Ista crta postojana je već kod građevinara TEHNIKE, IGH …a evo sve je izražajnija i kod HDEL.a
Po mom , to je vrlo dobar znak i prvi optimizam za cijenu…i pad koji se zaustavio.

Pa , ako i bude manji minus za 9-mjesečni rad firme, ne treba donositi nikakve brze zaključke,
zbog toga jer se nekolicina članova odlučila otići , promijeniti posao, unovčiti svoje dionice…itd.itd.

Svi smo mi, pod raznim pritiscima i u ova turbolentna vremena donosimo životno važne odluke.
Zašto se čudimo kad to učine članovi ove firme. Dolaze drugi, mlađi, spremniji za rad…..

p-s-
Meni je već pun kufer svega oko dionica, i doista iznosim samo svoj stav, bez ikakvih nagovora.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


delux, osim što znaš copy/paste, a kao veliki "ekonomist", trebao bi znati i to da se dionice kupuju onda kad nisu popularne… !
pametnom dosta…

Upravo tako! Kad ih nitko neće, kad su propale i opet ih nitko neće!
Mislim da kupnja igra dobru igru ovdje, pomete, pa se opet izmakne,… jako mudro jer i ja sam na kupnji redovito.
Predlažem da se prodaja namjesti deblje na 160kn, a kupnja zbije redove oko 130kn i da se ovi od na kupnji od 131-150 povuku niže.

26.11.2010 - Dan D

Hm, presmiješno je da se na našoj burzi može rušiti cijena sa svega 10kom, srušim uredno cijenu 7% sa samo 10-20kom da kupim 80-90 kom jeftinije.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close