HAK: Hitno uvesti mjere za veću sigurnost na cestama (objavljeno 22.10.2007.)

Naslovnica Forum Komentari članaka HAK: Hitno uvesti mjere za veću sigurnost na cestama (objavljeno 22.10.2007.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

U uvjerenju sam da bi najveći broj vozaća i građana pozdravio jedan ozbiljan i stručan Zakon o sigurnosti u prometu, jer ono što danas doživljavamo svakodnevno u prometu, nije sigurna vožnja a naroćito za one vozaće koji poštuju propise a vožnju automobilom doživljavaju kao najučinkovitiji dolazak sa jednog mjesta na drugo. Svakodnevno smo svjedoci kako nadobudni pojedinci svojom arogantnom i nasilnom vožnjom (Pebrzom vožnjom, promjenom vozne trake i ubacivanjem ispred vozila na rizićan naćin, odozimanjem prednosti i nizom ostalih “bravuroznih” vozaćkih vještina) iritiraju i ugrožavaju ostale sudionike u prometu. No policija nemože biti u svakom trenutku na svakom mejstu i kažnjavati takvu vožnju. Mislim da je sigurnost prometa problem svih nas i da se treba i vozaće uključiti u rješavanje problema. Mislim da danas u doba informatike nije problem osigurati besplatan broj mobitela i telefona na koji bi vozaći i građani mogli prijaviti vozilo koje se tako ponaša u prometu. Prijave informatićki memorirati a vozaće nakon desetak ili petnaestak prijava pozvati na obavijesni razgovor u policiju a sud im kod odmjeravanja kazne za prijavljeni prekršaj broj pristiglih prijava uzeti kao otežavajuću okolnost i primjereno ih kazniti. Mislim da policijski presretaći nisu dobro rješenje, jer i oni svojom brzom vožnjom ugrožavaju sigurnost prometa, podsjeća me to na američki divlji zapad, dali pištolj brže poteže šerif ili negativac .a usput strada i nekoliko nevih građana. No s obzirom na sklonosti ministra tu smo gdje smo, ne osjeća da je moralno odgovoran za smrt 11 vatrogasaca pa zašto bi za nekoliko građana, vjerovatno je u uvjerenju da on taj posao obavlja najbolje na svijetu i da ne postoje bolja rješenja od onih koje on provodi.

New Report

Close