ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 23:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,18
125.766
619
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

moze ero………….a i hoce!!!!!!!!!!![emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_novac][emo_palacg]

ohohohooo furiozan završetak jedne jako dobre godine.

who dares, wins


ohohohooo furiozan završetak jedne jako dobre godine.
najbolje tek dolazi u prvom mjesecu[emo_palacg]

LJudi ne prodajite ispod 2000 kuna.ovo je sitna cijena za ovu dionicu.ulaskom u EU doći će investitori koji znaju što znaći ova dionica.

E R N T

http://www.business.hr/kompanije/otpis-ulaganja-ericssonu-uzima-8-milijardi-kruna

Nemojte drukati , pričekajte dok ne dođe izvješče 4Q .
Da nebi od malih Dioničara nastali mali Pušioničari .

.

Kakve to ima veze s poslovanjem ERNT?[emo_zloban]….osim što je erikson vlasnik 49% Nikola Tesle? Misliš da će prodati Teslu zbog otpisa ulaganja[emo_smijeh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

A moglo bi to čak i biti jaaakooo dobro za dioničare ERNT[emo_cool]….mislim mogla bi opet biti izvanredna dividenda da si gazda malo sanira rane[emo_cool]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Da, dobro je čekati izviješće kad se kupuje,samo je banana kaj ti u sekundi poskupi za par sto kuna,pa kupi ak si brz,a nemreš biti brži od brokera.

u ovoj dionici sve se zna ali cini se da to nije dovoljno uzbudljivo za neke te se oni i dalje igraju sa gradjevinarima i drugim posrnulim andjelima nase bananna burze sve u nadi mega profita jer sto to moze ponuditi ero svega 10-20% zarade u mjesec dva dok konkurencija to nudi na dnevnoj bazi pa sretno svima i da im se i najludje zelje ostvare u novoj trinaestoj[emo_palacg]


u ova teska vremena kada ni najbolja krava muzara ne daje ni kap mlijeka ero je ipak onaj sto obecava a ako je nekome draze igrati se sa gradjevinarima ili slicnim pred-stecaj firmicama a sto reci kako sadis tako ces i zeti a sto se tice 1400 to moze biti cilj al samo do nove godine
cogito ergo sum

Sretna Nova 2013

kazu povijest je uciteljica zivota pa ja zaronio u nasu blizu povijest tj. ozujak 2010 i tamo nadjem preporuku erste analiticara koja ukratko glasi ne prodati dionicu ere jer je cijena od 1549 hrk opravdana s obzirom da je kompanija objavila dividendu od 120 hrk.Ja onda pogledam vazecu preporuku koja glasi drzati jer analiticari iz erstea sada kazu da ce dividenda biti 200 hrk iliti 70% visa od one 2010 ali smatraju da je ciljana cijena iste dionice od 1300 hrk vec prenapirena iako je 20% niza nego kad je dividenda bila 70% niza.Moje rezonovanje ide otprilike ovim smjerom
ako je 1549=120 onda je
????=200
na mjesto upitnika trebala bi doci cifra koja je proporcionalno veca od broja 1549 za onoliko koliko je brojka 200 veca od broja 120.SRETNO RACUNANJE[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_novac][emo_palacg]

O, lijepa podrška na kupnji 126 kom 1.398,00kn 🙂


kazu povijest je uciteljica zivota pa ja zaronio u nasu blizu povijest tj. ozujak 2010 …

Mogao si zaroniti i u 2007 pa bi bili jos bolji “matematicki modeli” jer je tada cijena bila i preko 4000kn uz pribliznu dividendu.

Doci ce valja i taj dan kada ces prodati ERNT pa ce se i ova tema malo odmoriti od tvojih umotvorina.

worlock, 02.01.2013. u 12:43

Sto sam napisao u 5. mjesecu ove godine:

Naravno da je ukupna dobit od 140mil puno vise nego sto se realno moze ocekivati gledajuci zadnje dvije godine, ali i treba uzeti u obzir i dvije “nesretne okolnosti” u tom periodu vezane uz slucaj Kazakhstan i propadanje poreznih olaksica u BiH. Uz neki prosjek dobiti od 80-100 mil bi se cijena dionice uz omjer P/E=15 trebala kretati oko 1300-1500 kn.

Naravno da je ovo sve fundamentalno i da u potpunosti zanemaruje stanje na trzistu tj. ponudu i potraznju. Ali ipak neko argumentirano rasclanjivanje u odnosu na neke ovdje iznesene pausalne izjave.

Sto sam napisao u 10. mjesecu ove godine:

Nakon objave ugovora sa Rostelecom-om je znatno poboljsana projekcija prihoda i dobiti (sto sam takodjer poslije pisao) pa je ocekivana dobit sada oko 130 mil kuna uz prihode od 1800 mil kuna. To je dobit preko 100kn po dionici koja jos vise ucvrscuje cjenovni rang 1300-1500 kn.
Osobno bih, kao sto sam i o tome vec pisao, istaknuo i kolicinu cistog cash-a na racunu koji ne sudjeluje u operativnim prihodima u visini od 400-tinjak kuna.
Za ocekivati je i ponovnu isplatu dividende u iznosu od 100-200Kn pa ako nekome to nesto znaci…
Ulaskom u EU ce strani investitori samo vidjeti dionicu koja je u 48-49% vlasnistvu Ericsson-a i koja odlicno posluje i ima ima fantasticnu bilancu. Mislite da ce im biti zanimljiva?

Ja se ovoj cijeni niti najmanje ne cudim. Cudio sam se neizmjerno na 900Kn i dokupljivao koliko sam mogao. Ovdje ima jos prostora za rast od 10-15%.

Sada mogu jos samo potvrditi da ce godisnji rezultati biti u skladu sa mojim ocekivanjima.
Znaci, prihodi preko 1800 mil kuna, a dobit oko 130 mil (+- 10%). Sa prihodima mozda srusimo i povjesni rekord. Cijena je trenutno tocno na sredini projiciranog intervala iako je cijenu nezahvalno predvidjati jer pored fundamenata neke druge neocekivane stvari mogu puno vise utjecati na cijenu.

U medjuvremenu ste imali u izobilju ovih dionica po 900 kuna pa je vecini smrdila, a danas po 1400 bi rado omastili brk i drukaju na 2000.

Do objave GI i objave izvjesne dividende se ovo isplati drzati jer rezultati opravdavaju cijenu, a za poslije svatko neka odluci. Ja cu prije dividende gotovo sigurno u prodaju.

Ja samo pokusavam podijeliti neke informacije sa zajednicom pa mozda nekome to pomogne u osobnim odlukama vezano za pojedinu dionicu. Drukanje me ne zanima, a posebno me iritira pa cak i u slucaju nerazumnog drukanja prema gore dionica koje ja posjedujem. A na ERNT je to narocito aktualno u zadnje vrijeme i uz 100 novih postova se nema nista pametno za procitati.

usporedjivao 2010 zato sto je kao ova a i prethodna recesijska godina tj. jabuke sa jabukama iliti recesijske godine sa recesijskim godinama, sve ostalo bilo bi druk, a ti ako nemas sto pametno citati ovdje citaj alan ford ocigledno si na tom nivou

New Report

Close