Dužnički horor: Uzela 31 tisuću eura kredita, nakon 11 godina otplate duguje – 28 tisuća

Naslovnica Forum Komentari članaka Dužnički horor: Uzela 31 tisuću eura kredita, nakon 11 godina otplate duguje – 28 tisuća

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

koje sr.anje

Slažete li se s politikom profesora Ivana Lovrinovića, koja uključuje tiskanje novca i devalvaciju kune…

Branko Roglić:
Ne slažem se… Tu politiku smo imali i srećom ju je prekinuo Nikica Valentić… Njegova ideja vodi u to da mi koji smo se zaduživali u kunama i plaćali dvostruko veće kamate nego oni sa švicarcima ponovno platimo račun onih koji su ulazili u hazard nadajući se da će profitirati na niskoj kamati. Nema smisla da mi porezni obveznici plaćamo njihovu grešku. Mislim da bi se gospodarski plan Mosta morao dobro usuglasiti s HNB-om i guvernerom Borisom Vujčićem kojeg iznimno cijenim.

.

Većina ljudi uopće ne razumiju kamate kamatni račun i kredite kao takve. Kada uzimaju kredit ljudi samo gledaju koliko novca im treba i kolika će biti rata. Kada bi im netko rekao da će na kredit od 100000€ uz kamatu od 6% vratiti cca 216000€ onda im se nebi događale ovakve stvari da nakon 11 god ona iznenađena koliko još mora vratiti.
Dakle ukupni dug je 216% onoga čega ste uzeli.
Isto tako prosječni pojedinac ne razumije da u početku veći dio kredita su kamate a manji dio glavnica to je ‘bankarska fora’ kojom se štite tako da ste jako dugo dužni glavnicu.
Uzimanje kredita na 30godina u ovako nestabilnoj državije samo po sebi hazard u bilo kojoj valuti. Nije nikakvo čudo da na zapadu koji je davno prošao te stvari samo manji dio stanovništva odlučje da ima takve kredite.


Većina ljudi uopće ne razumiju kamate kamatni račun i kredite kao takve.


@neo
,

nemoj se čuditi.
To ne razumiju ni neke države , ni neke vlade.
Evo npr. , to ne razumije ni Država Hrvatska , ni SDP Kukuriku Vlada.

.


Uzimanje kredita na 30godina u ovako nestabilnoj državije samo po sebi hazard u bilo kojoj valuti.

Ovo je apsolutno točno. A da bi se bolje razumjelo treba se podsjetiti da su banke prije donošenja ZPK prilikom odluke klijenta o prijevremenoj otplati obračunavale i naplaćivale kojekakve izmišljene naknade na izgubljenu dobit i sl. (naknada za obradu kredita?*) Zatim prilikom dodjele kredita kroz valutnu klauzulu uzimao se kupovni tečaj a prilikom plaćanja anuiteta primjenjivao se prodajni tečaj iste banke. To vam je slučaj SG Splitske banke koja je imala 4% naknade za prijevremenu otplatu. I koliko je onda EKS? Po mojoj računici dosezao čak do 20%. Zeleneški za poludjet. Nisu ljudi blesavi ali su zakazali oni koji su po službenoj dužnosti vidjeli taj nemoral i pohlepu ali su žmirili na jedno a najčešće na oba oka. Menađeri tih banaka, zaluđeni bonusima koje su dobivali, bez imalo grižnje savjesti uvaljivali su klijente u sve veća govna.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Većina ljudi uopće ne razumiju kamate kamatni račun i kredite kao takve.


@neo
,

nemoj se čuditi.
To ne razumiju ni neke države , ni neke vlade.
Evo npr. , to ne razumije ni Država Hrvatska , ni SDP Kukuriku Vlada.
[/quote]
to sigurno razumije Lalovac, ali ga je neizmjerna ljubav prema finacijama, navela da uzme kredit u CHF, i zato što sve to razumije, želi da mu mi snosimo trošak njegove neostvarene ljubavi ili još bolje gl.posti, zaključak: ljubav prema fiancijama je i slijepa i gl.pa


Slažete li se s politikom profesora Ivana Lovrinovića, koja uključuje tiskanje novca i devalvaciju kune…

Branko Roglić:
Ne slažem se… Tu politiku smo imali i srećom ju je prekinuo Nikica Valentić… Njegova ideja vodi u to da mi koji smo se zaduživali u kunama i plaćali dvostruko veće kamate nego oni sa švicarcima ponovno platimo račun onih koji su ulazili u hazard nadajući se da će profitirati na niskoj kamati. Nema smisla da mi porezni obveznici plaćamo njihovu grešku. Mislim da bi se gospodarski plan Mosta morao dobro usuglasiti s HNB-om i guvernerom Borisom Vujčićem kojeg iznimno cijenim.

Slažem se s Roglićem jedino što u tom slučaju također treba ukinuti HNB koji je nametnuo valutu, fiksirao tečaj prema stranoj valuti, odredio kamate i onemogućio zdravu konkurenciju izdavanjem licenci samo odabranim bankama. Naravno ukinuti bilo kakve državne garancije i osiguravanje depozita imovinom svih građana, neka slobodno tržište odredi kamate, pričuve, tečajeve itd. Bez toga to su blago rečeno bezvezarije i obična uvjerenja. Treba potpuno odvojiti državu od ekonomije i uspostaviti funkcionalno pravosuđe, a ne obratno bez funkcionalnog pravosuđa i s državnim intervencionizmom na svakom koraku. Tako nema niti će ikada biti pravog napretka.

New Report

Close