DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





janko66, 07.10.2011. u 12:50
Zog prijetnje HEP-a isključenjem struje u tih "par" dana će se na baklji spaliti preostali etilen (nije puno 250 tona).
-ne spominje nigdje predragm,da postrojenja rade,nego zbog čega se mora 250t etilena spaliti .
janko66, 07.10.2011. u 12:50
Ako baklja gori znači radite – ima struje ima sirovine
-ne moram se ja obraćati predragu,kad ti sve znaš i u sve si upućen..
[/quote]

Zašto ste palili baklju poslije održavanja i zašto spaliti etilen ako imate i struje i sirovine iz Ine?
I ako ste dobili stiren?
[/quote]
to pitaj kolege sa gornje lokacije [lol] [lol]
[/quote]

Ja da pitam….lažete uzduž i poprijeko!
Bili ste u održavanju i jedni i drugi.
Plačete da nemate sirovine a ispada da je na Žitnjaku 250 tona etilena i to da je ostalo u spremniku prije početka održavanja.

O stirenu ni riječi!
[/quote]
ovih 250 t je riječ o DINI,..

ljepo gap odraden [wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male




Ako baklja gori znači radite – ima struje ima sirovine!

[/quote]

baklja gori samo zato što su pojedini pogoni još uvijek pod tlakom etilena i propana pa baklja mora goriti jer je to jedini način da se taj plin na siguran način zbrine, struje ima taman toliko da gori rasvjeta i nekoliko pumpi. Kad baklja nebi gorila niti taj plin se nebi mogao zbrinuti, a svi valjda znamo što bi se tada moglo dogoditi?

sirovine za sada nema, kotlovi još uvijek stoje….

jedino što ima je kiša i vjetar

[/quote]

Baklja gori zato što ste je vi upalili poslije održavanja.
A struje da nemate to je nemoguće!!!!
Znate li stisnuti tipku?
HEP nie obustavio isporuku – Ina nije obustavila isporuku.
[/quote]

Kao što sam već napisao struje ima taman toliko da radi rasvjeta (i to ne sva) i da se vrti nekoliko pumpi i čini mi se jedan mali kompresor, baklja se za ovaj remont nije niti gasila, gori blagim plamenom odnosno gori samo metan i eventualno ono što se ispusti iz sistema zbog porasta tlaka u sustavima koji su pod plinom, para neide na baklju jer kotlovi ne rade!!! netko je već napisao da su 3 od moguča 4 kabla odpojena, nisam električar pa nemogu točno tvrditi kolika snaga nam je ostala, priča se o 2Mw UMJESTO 8MW, kažu ljudi da nam ta snaga nije dovoljna da pokrenemo pogone pa sve i da ina pusti ETAN.

A zašto se baklja nije gasila odnosno zašto se na njoj nije radio remont kao svake godine?

Ina je obuvstaila Etan a nešto sitno Metana pušta zbog baklje, ako bi nam se baklja ugasila onda budite sigurni da bi nam DZUS ušao u pogone

Etilen se spaljuje na baklju zbog sigurnosti ako HEP u potpunosti isključi struju,koji su to gubici samo.


Danas u 10.00 iz pravca granicnog prijelaza Gorican iz Madjarske usla 3 slepera vlasnistva Dioki.
U toku dana trebalo bi ih biti jos
Dal netko zna sto uvoze iz Madjarske?

Pretpostavljam da se to odnosi na kamione koji imaju ceradu sa natpisom Dioki d.d., dioki nema svoje šlepere odnosno koristi usluge jednog privatnog prijevoznika. Ako se nešto i vozi za Dioki neznam što bi to moglo biti.


Etilen se spaljuje na baklju zbog sigurnosti ako HEP u potpunosti isključi struju,koji su to gubici samo.

Ma odakle ti etilen kada ne dobivaš etan????
I što se tiče kabela – snaga po kabelu ti je 16MW a oba moraju biti uključena ZBOG SIGURNOSTI!!!!!
Ako dođe do ispada – 2 rezervne moraju stalno biti pod naponom – također zbog sigurnosti!
Ako nije takvo uklopno stanje – zovite Kalinića.



Etilen se spaljuje na baklju zbog sigurnosti ako HEP u potpunosti isključi struju,koji su to gubici samo.

Ma odakle ti etilen kada ne dobivaš etan????
I što se tiče kabela – snaga po kabelu ti je 16MW a oba moraju biti uključena ZBOG SIGURNOSTI!!!!!
Ako dođe do ispada – 2 rezervne moraju stalno biti pod naponom – također zbog sigurnosti!
Ako nije takvo uklopno stanje – zovite Kalinića.
[/quote]

čekaj, meni nije jasno… ti tvrdiš da ina šalje etan i metan, da hep nije ograničio struju i da je stiren stigao (znači i polistiren se proizvodi?), samim time nisu ni računi blokirani ako tvrtka normalno radi, a ovi ovdje koji se predstavljaju kao radnici u stvari lažu kada govore da ništa ne radi? Meni sada nije ništa jasno…

I da nebude zabune govorim o lokaciji žitnjak. Dali je stiren došao u Zagreb? sumnjam ali nisam 100% siguran. Na lokaciji žitnjak sve i da ima etilena u velikom spremniku (a nema ga dovoljno za start pumpe) i na kemikalijama nema se dovoljno struje da se pokrenu pogoni, pa ajde da su i puni spremnici na kemikalijama to polietilen potroši za max 2 dana (možda sam i puno rekao).

Da rezimiram, žitnjak stoji i stajat će dok se ne postigne dogovor. Pretpostavljam da Hep neće isključiti do kraja struju jer bi to pretstavljalo veliku opasnost za sam pogon kao i za susjedna naselja. Bez struje nebi radio zračni kompresor, bez instrumentalnog zraka nebi radili regulacioni ventili i sve što se nalazi u cijevima i spremnicima bi ostale bez ikakve kontrole (i ono malo što sada postoji) kad bi k tomu još i INA isključila Metan plin nebi imao gdje sagorjevati, pod tim mislim na plin iz sustava koji su pod tlakom plina. Ostavljeni su pod tlakom plina jer se u remontu nisu niti otvarali jer nije bilo love za kvalitetan remont. A sve i da se ispraznilo od plina svi ti sustavi bi se morali staviti pod tlak dušika da se spriječi ulazak kisika i vlage.

Da ne duljim ako nekome treba još pojašnjenja neka se javi u inbox.

Za Dinu neznam kakva je situacija.Ali znam da pogoni stoje.



Etilen se spaljuje na baklju zbog sigurnosti ako HEP u potpunosti isključi struju,koji su to gubici samo.

Ma odakle ti etilen kada ne dobivaš etan????
I što se tiče kabela – snaga po kabelu ti je 16MW a oba moraju biti uključena ZBOG SIGURNOSTI!!!!!
Ako dođe do ispada – 2 rezervne moraju stalno biti pod naponom – također zbog sigurnosti!
Ako nije takvo uklopno stanje – zovite Kalinića.
[/quote]

Netko je napisao da se to govori o 250T etilena na Dini. Koliko točno etilena ima u spremniku na žitnjaku neznam točno ali kao što sam već napisao sigurno ga nema dovoljno niti za start polietilena, a sve i da ga ima nemože ga sa transportirati sa PJ Etilena jer nerade kotlovi (između svih ostalih problema).

Takvo stanje nije sigurno jer se reducirala rasvjeta po pogonima, radi samo najnužnija. Koji su sigurnosni mehanizmi neznam, nisam električar.




Etilen se spaljuje na baklju zbog sigurnosti ako HEP u potpunosti isključi struju,koji su to gubici samo.

Ma odakle ti etilen kada ne dobivaš etan????
I što se tiče kabela – snaga po kabelu ti je 16MW a oba moraju biti uključena ZBOG SIGURNOSTI!!!!!
Ako dođe do ispada – 2 rezervne moraju stalno biti pod naponom – također zbog sigurnosti!
Ako nije takvo uklopno stanje – zovite Kalinića.
[/quote]

čekaj, meni nije jasno… ti tvrdiš da ina šalje etan i metan, da hep nije ograničio struju i da je stiren stigao (znači i polistiren se proizvodi?), samim time nisu ni računi blokirani ako tvrtka normalno radi, a ovi ovdje koji se predstavljaju kao radnici u stvari lažu kada govore da ništa ne radi? Meni sada nije ništa jasno…
[/quote]

Ni meni……bili su u održavanju po 20-ak dana pa su ponovno pokrenuli postrojenja.
A ako su pokrenulu postrojenja s čime to rade – a struja im se ne može ograničiti dok su u pogonu a jasno i zašto.
A baklje kao nisu ni gasili u remontu – da pukneš od smjeha.

DOBRO VEČ SAM TI JEDMPUT REKAO DA SE U STRUJU NE PAČAŠ!!!
OČITO NEZNAŠ!!
po koji put ti moram reči da 4kabla moraju biti uključena ako želiš proizvodnju.
sadašnje stanje 1(jedan)kabel je uključen i ograničen na 2MW
da to jedanput zaključimo!!!
baklja gori zbog sigurnosti i nije znak nikakove proizvodnje.
proizvodnja če krenuti onda kad kablove uključe kad INA pusti etan ,za sada to još nije izgledno još neko vrijeme.
u najboljoj soluciji krajem tjedna,uz uvijet da radnici dobiju plaču za 8mj.jer bez plače čini mi se neče kretati
SAVA ako ti nije nešto jasno pitaj? možda barataš informacijama ali STRUJE se okani

Da tako je, cerade na kamionu su bile njihove.

Ste primjetili razliku u službenom izvještaju radničkog vijeća objavljenog na zse, u najbitnijoj rečenici, u odnosu nam dragoga kolege TTT…, hehe

[/quote]

Ni meni……bili su u održavanju po 20-ak dana pa su ponovno pokrenuli postrojenja.
A ako su pokrenulu postrojenja s čime to rade – a struja im se ne može ograničiti dok su u pogonu a jasno i zašto.
A baklje kao nisu ni gasili u remontu – da pukneš od smjeha.
[/quote]

Nakon remonta, bolje reći nakon malo većeg zastoja na žitnjaku pogoni nisu pokrenuti, tko god kaže drugačije je lažov. Za ovu tvrdnju kladim se u 1000 eura.

Slažem se da se struja nemože ograničiti dok pogoni rade ali pogoni ne rade i nisu niti radili od cca 05.09.2011.

Baklja se nije gasila ove godine, može i za ovu tvrdnju oklada u 1000 eura? Tko se imalo kuži u ovu industriju razumije što ja pišem, samo budala može vjerovati da baklja ne radi kad je ovakav pogon u remontu odnosno kao ove godine u zastoju, jer to što se ove godine radilo nije remont.

Čak i kad se baklja gasi radi remonta što je u principu do sada i bila praksa upali su druga baklja, da Dioki ima dvije baklje.

Savo, ovaj put si pretjerao, nazivaš ljude lažovima a u ovom konkretnom slučaju (baklja i rad pogona) ljudi govore istinu. POGONI NE RADE I BAKLJA SE NIJE GASILA OVE GODINE!!!





Etilen se spaljuje na baklju zbog sigurnosti ako HEP u potpunosti isključi struju,koji su to gubici samo.

Ma odakle ti etilen kada ne dobivaš etan????
I što se tiče kabela – snaga po kabelu ti je 16MW a oba moraju biti uključena ZBOG SIGURNOSTI!!!!!
Ako dođe do ispada – 2 rezervne moraju stalno biti pod naponom – također zbog sigurnosti!
Ako nije takvo uklopno stanje – zovite Kalinića.
[/quote]

čekaj, meni nije jasno… ti tvrdiš da ina šalje etan i metan, da hep nije ograničio struju i da je stiren stigao (znači i polistiren se proizvodi?), samim time nisu ni računi blokirani ako tvrtka normalno radi, a ovi ovdje koji se predstavljaju kao radnici u stvari lažu kada govore da ništa ne radi? Meni sada nije ništa jasno…
[/quote]

Ni meni……bili su u održavanju po 20-ak dana pa su ponovno pokrenuli postrojenja.
A ako su pokrenulu postrojenja s čime to rade – a struja im se ne može ograničiti dok su u pogonu a jasno i zašto.
A baklje kao nisu ni gasili u remontu – da pukneš od smjeha.
[/quote]

Možda su sve to pokrenuli zbog Terra Nove…..
Pa i auto se pregleda i provoza prije kupnje!
Vidiš i na ZSE su dali zapisnik s RV-a – bez očitovanja Uprave.
Jesu li toliko zauzeti razgovorima da nemaju vremena za pisanje očitovanja’

New Report

Close