DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogući razlog današnjeg pada? U ruci držim "bilten" Uprave Diokija, izdan u petak 19.03. upućen zaposlenicima lokacije Zagreb. Uglavnom , apostrofiraju se slabi rezultati na lokaciji, zatim niske cjenovne margine( totalna neistina), PE je na najvišoj razini u zadnjih 18. mjeseci. Navode se mjere štednje: smanjivanje plaće i broja uposlenih ( svi u mirovinu, tko ima uvjete za prijevremenu ili mu fali godina–dvije)…itd. Sve gore navedeno, upućuje na zaključak, počinje akcija " eliminacije lokacije i kanfanarizacija" koja će potrajati 2-3 godine, obzirom da sva proizvodnja seli u Omišalj, a atraktivno zemljište u prodaju. Loš rasplet za zaposlenike, dobar za dioničare, izgleda pojedinci su krivo protumačili i dali svoj "obol" u padu cijene.

Meni ovo danas liči na iskrcavanje MF-a.Vidjet ćemo za 3 dana da li je to točno.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


… Sve gore navedeno, upućuje na zaključak, počinje akcija " eliminacije lokacije i kanfanarizacija" koja će potrajati 2-3 godine, obzirom da sva proizvodnja seli u Omišalj, a atraktivno zemljište u prodaju. Loš rasplet za zaposlenike, dobar za dioničare, izgleda pojedinci su krivo protumačili i dali svoj "obol" u padu cijene.

Glede Žitnjaka nije na odmet spomenuti da su zk uložak Broj uloška: 23699 očistili od hipoteka.
Radi se o česticama:

6915/1 TVORNIČKO DVORIŠTE 301.775m2
6915/55 TVORNIČKO DVORIŠTE 10.749m2
6915/58 TVORNIČKO DVORIŠTE 8.932m2
6915/61 TVORNIČKO DVORIŠTE 12.147m2

Cca 333.603m2 – oćišćeno od svih zabilježbi i tereta! [cool]
Par jakih developera ali i individualaca ( LR npr ) su u potrazi za atraktivnim lokacijama.
Ovo je šećer – ima struju u izobilju ( oko 18.000kW u suglasnosti ili oko 30 milijuna kuna, vlastitu vodu, pročišćavač od oko 1,2 milijuna m3/godišnje, plin, kogeneraciju?….


Meni ovo danas liči na iskrcavanje MF-a.Vidjet ćemo za 3 dana da li je to točno.

Zadnja evidentirana prodaja od 16.03. -95 kom.
"šta zna bosanac što je par hiljada komada" [lol]

Cijene rastu…tu si u pravu!
Overview of the Central and Eastern European plastics market – week 12
19/3/2010
There were two positive trends on the plastic raw material market in March – the strengthening of local currencies and a simultaneous upturn in demand.
http://www.plasportal.com/WebArticleShow.aspx?AN=CPS_2010_12&MN=Menu1&LN=English

Da, vidiš LDPE 1200 eura/t. u odnosu na 4Q 2008. kada je bio 500 cijena je viša za 140%, a vele "niske cjenovne margine". Tipična "Goebbelština" ili priča za naivce. Više mi liči na spin ili pritisak na zaposlenike da "otputuju".


Da, vidiš LDPE 1200 eura/t. u odnosu na 4Q 2008. kada je bio 500 cijena je viša za 140%, a vele "niske cjenovne margine". Tipična "Goebbelština" ili priča za naivce. Više mi liči na spin ili pritisak na zaposlenike da "otputuju".

A tona etana je oko 1.600,00 kuna bila – koliko je u 2010. ne znam?
Nego tko će otvarati i sjeći vrpcu za VCM, pa onda temeljac za LNG, pa onda vrpca za PVC….
A ova parcela od 33 hektara na Žitnjaku je najbolja u čitavom Zagrebu!
Najbolje bi bilo samostalno napraviti trgovačko-poslovni centar.

…tko se sjeća crtića kad je patak Dačo rekao Zekoslavu Mrkvi, citiram "Ja šam bogat, ja šam bogat, ja šam šocijalno ošiguran"…. [lol]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


….
A ova parcela od 33 hektara na Žitnjaku je najbolja u čitavom Zagrebu!
Najbolje bi bilo samostalno napraviti trgovačko-poslovni centar.

eh sava, pa raspitaj se malo u upravnoj zgradi na tu temu… nekakav projekt je gotov već davno davno… sigurno se je i prašina uhvatila na urb. dozvolama… a da će dioki to graditi teško… dioki holding možda…

i da parafraziram jednog forumaša… nema keša u naftaša…

i to je to...


Da, vidiš LDPE 1200 eura/t. u odnosu na 4Q 2008. kada je bio 500 cijena je viša za 140%, a vele "niske cjenovne margine". Tipična "Goebbelština" ili priča za naivce. Više mi liči na spin ili pritisak na zaposlenike da "otputuju".

poštovani kolega oportunist, vidim da ste jako upoznati s polimerima i cijenama, a da li možda znadete koja je cijena etilena bila u 4Q 2008? a koja je danas?

i to je to...

eh sava, pa raspitaj se malo u upravnoj zgradi na tu temu… nekakav projekt je gotov već davno davno… sigurno se je i prašina uhvatila na urb. dozvolama… a da će dioki to graditi teško… dioki holding možda…

i da parafraziram jednog forumaša… nema keša u naftaša…

Ako je bilo za Riječki i Novi List, za brodove Kijac i Sepen te još dva koja se upravo dogovaraju u 3.Maju, ako ima za rekonstrukciju cijelog Omišlja i osuvremenjivanje VCM-a i LDPE te ponovno pokretanje PVC u HR…Pa majka mu stara nešto valjda i za Zagreb se nađe! [cool]


eh sava, pa raspitaj se malo u upravnoj zgradi na tu temu… nekakav projekt je gotov već davno davno… sigurno se je i prašina uhvatila na urb. dozvolama… a da će dioki to graditi teško… dioki holding možda…

i da parafraziram jednog forumaša… nema keša u naftaša…

Ako je bilo za Riječki i Novi List, za brodove Kijac i Sepen te još dva koja se upravo dogovaraju u 3.Maju, ako ima za rekonstrukciju cijelog Omišlja i osuvremenjivanje VCM-a i LDPE te ponovno pokretanje PVC u HR…Pa majka mu stara nešto valjda i za Zagreb se nađe! [cool]
[/quote]

Diokiju se više isplati prodati zemljište nego graditi nekakve trgovačke centre. puno pametnije je da taj novac ulažu u osnovno poslovanje nego da se dodatno zadužuju za izgradnju još jednog šoping centra, a već ih ima u Zg previše. Dioki nema para za takve egzicbicije.

…smanjivanje plaće i broja uposlenih ( svi u mirovinu, tko ima uvjete za prijevremenu ili mu fali godina–dvije)…itd….kako sad???…
…povečanjem proizvodnje i svijetlom budučnošću ("rezanje vrpci"), logičnim slijedom bi trebalo biti obrnuto!!!…
…što me ovdje čudi???…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

…a usput rečeno, ionako svi bježe s Žitnjaka…kupuju se zemljišta upola cijene u okolici ZG-a….

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...



eh sava, pa raspitaj se malo u upravnoj zgradi na tu temu… nekakav projekt je gotov već davno davno… sigurno se je i prašina uhvatila na urb. dozvolama… a da će dioki to graditi teško… dioki holding možda…

i da parafraziram jednog forumaša… nema keša u naftaša…

Ako je bilo za Riječki i Novi List, za brodove Kijac i Sepen te još dva koja se upravo dogovaraju u 3.Maju, ako ima za rekonstrukciju cijelog Omišlja i osuvremenjivanje VCM-a i LDPE te ponovno pokretanje PVC u HR…Pa majka mu stara nešto valjda i za Zagreb se nađe! [cool]
[/quote]

Diokiju se više isplati prodati zemljište nego graditi nekakve trgovačke centre. puno pametnije je da taj novac ulažu u osnovno poslovanje nego da se dodatno zadužuju za izgradnju još jednog šoping centra, a već ih ima u Zg previše. Dioki nema para za takve egzicbicije.

[/quote]

Šta se više isplati …… o tom potom!
Možda je NAJisplativije preko Diokijeve trading kompanije Adriaoil Spa iskoristiti REACH i izvršiti registraciju, evaluaciju i autorizaciju jeftinijih proizvoda iz Vijetnama, Irana….. i onda ih prodavati u EU! A možda se to već i događa budući da je Dioki najjeftiniji na svojim tržištima u Europi!

New Report

Close