DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Neznam zašto se toliko uzbuđivati oko zadnje transakcije?
Svatko ima svoju taktiku,zar mislite da jedna transakcija od dvije dionice može pokrenuti lavinu rasprodaje?

Naravno da ne moze. Ali smjesno izgleda nekome tko ne prati burzu vec pogleda samo izvjestaje na kraju dana na teletextu, vijestima ili sl. Stvara laznu sliku, jer se ne uzima prosjek nego zadnja(debilna)cijena.

Onaj koji kupuje dionice sigurno ne gleda stanje na dnevniku nove tv.Ovo kaj rade su jadne fore i tješi me što je neko reko neki dan da treba pogledati koliko ih je kupljeno po 550 kn, a koliko prodano ispod 400.Malo strpljenja i sve će doći na svoje,malo sporije ali sigurno

Možda bi onda trebalo pisati samo hvalospjeve i pozitivne vijesti da se ne unosi dodatna nervoza?!

evo da napišem šta sam htio reć jer tebi se očito treba sve u detalje….nije problem u pozivitnim ili negativnim vijestima, i treba se dati što realnija slika a ne samo pozitiva…..ali, dotični kolega piše SAMO negativno na ovoj temi i zbog toga sam to i napisao…..nadam se da si me sada razumio nakon što sam ti napisao sve u detalje….ma lijep ti pozdrav [kiss]

DOKUP!


evo da napišem šta sam htio reć jer tebi se očito treba sve u detalje….

Ne treba meni ništa pisati u detalje, ja jako dobro razumijem situaciju na ovoj dionici!
Možda da u detalje napišete onima kojima ste uvečer pisali "kad ćemo na 4 znamenke" a onda im ujutro uvalili po 520-550! Sad vam se ti isti iskrcavaju i ovo vam rade od dionice!

Možete me mrzit i dijelit jedinice, ali vam neću dozvolit da navlačite naivne!
Ponavljam, sve stoji što vi pišete o eventualnom budućem povećanju prihoda i vrijednosti Diokija, ali jako dobro znate da to ništa ne znači u bear marketu, osim za iskrcaj iskusnijih!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Možete me mrzit i dijelit jedinice, ali vam neću dozvolit da navlačite naivne!
Ponavljam, sve stoji što vi pišete o eventualnom budućem povećanju prihoda i vrijednosti Diokija, ali jako dobro znate da to ništa ne znači u bear marketu, osim za iskrcaj iskusnijih!

1. Jesi ti na svakoj dionici "zaštitnik naivnih"?

2. Što ti smeta iskrcaj "iskusnijih"?

u svakom slučaju nemogu ga vječito rušiti,,,lijepi pozdrav diokijevcima ;;;

e miško kolega moj….đabe moj trud pisanja kada ti ne razumiješ….nije bitno….pustimo prostora za informacije i diskusije vezane uz dioki….a ne o tome tko je iskusan, tko nije, tko kome uvaljuje…jer toga je bilo i biti će uvijek…i navnih i iskusnih i navlakuša….srdačan pozdrav [tongue]

DOKUP!


e miško kolega moj….đabe moj trud pisanja kada ti ne razumiješ….nije bitno….pustimo prostora za informacije i diskusije vezane uz dioki….a ne o tome tko je iskusan, tko nije, tko kome uvaljuje…jer toga je bilo i biti će uvijek…i navnih i iskusnih i navlakuša….srdačan pozdrav [tongue]

Evo slažem se, neću vam više zauzimat prostora! Srdačan pozdrav!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


evo da napišem šta sam htio reć jer tebi se očito treba sve u detalje….nije problem u pozivitnim ili negativnim vijestima, i treba se dati što realnija slika a ne samo pozitiva…..ali, dotični kolega piše SAMO negativno na ovoj temi i zbog toga sam to i napisao…..nadam se da si me sada razumio nakon što sam ti napisao sve u detalje….ma lijep ti pozdrav [kiss]

Ma jel? A to kad UP UP UP drukeri na ovoj temi pišu SAMO I ISKLJUČIVO POZITIVNO, onda te to uopće ne smeta? Zašto njih nisi ni jednom prozvao jer stvaraju lažnu idiličnu sliku ove firme? Zašto neiskusnima nisi rekao da se dionica prodaje na vrhuncu dobrih vijesti, a kupuje na vrhuncu loših? Zašto banaliziraš činjenicu da LNG neće biti u funkciji najmanje još 4-6 godina???? Zašto ignoriraš da se u Trstu već gradi LNG? Zašto prešućujete da postoji jak otpor prema gradnji LNG-a kod zelenih, a i u lokalnoj sredini? Itd itd.
Najbolje da i ja kao Miško odustanem od ukazivanja na jeftino drukanje na ovoj temi zbog kojeg su mnogi već ispušili veliku lovu kad su neki dan kupovali po 520 kn, a sad je cijena skoro 400, a i još će dolje jer NEMA VIŠE BOMBASTIČNIH NASLOVA O LNG-U, ON JE SVOJE ODRADIO! A vi drukajte i navlačite naivce u svoju mrežu i lažite im o DIOK na 4 znamenke, možda se još koji naivac uhvati!

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!


Najbolje da i ja kao Miško odustanem od ukazivanja na jeftino drukanje na ovoj temi zbog kojeg su mnogi već ispušili veliku lovu kad su neki dan kupovali po 520 kn, a sad je cijena skoro 400, a i još će dolje jer NEMA VIŠE BOMBASTIČNIH NASLOVA O LNG-U, ON JE SVOJE ODRADIO! A vi drukajte i navlačite naivce u svoju mrežu i lažite im o DIOK na 4 znamenke, možda se još koji naivac uhvati!

Samo vi nastavite raditi svoj posao kao i do sada.
Vi ste u svemu nebitni.
No mene zbunjuje jedan drugi detalj a koji se dogodio danas na konferenciji za tisak našeg i češkog premijera. Iako su u zajedničkoj izjavi dali na znanje da je jedan od ključnih gospodarskih ciljeva srednje Europe energetska neovisnost i diverzifikacija dobavnih pravaca plina pa tako i izrijekom je spomenut LNG terminal u Omišlju kao temeljni uvjet energetske neovisnosti u kratkom roku o tome ne možemo ništa pročitati u najvećem dijelu tiskovina a niti na Poslovnom. Što je ovome uzrok i koji je cilj prosudite sami.
CEZ je kompanija koja je u djelomičnom državnom vlasništvu, bavi se proizvodnjom el. energije i jedan je od većih dioničara MOL-a. Širi se van granica Češke, a da bi se mogao nastaviti širiti nesmetano treba mu PLIN, treba mu LNG terminal na Krku.
Mislite li stvarno da će nekoliko marginalnih problemčića s jedne strane nadvladati ekonomske i životne interese velikog dijela Srednje i jugoistočne Europe?


[Ma jel? A to kad UP UP UP drukeri na ovoj temi pišu SAMO I ISKLJUČIVO POZITIVNO, onda te to uopće ne smeta? Zašto njih nisi ni jednom prozvao jer stvaraju lažnu idiličnu sliku ove firme? Zašto neiskusnima nisi rekao da se dionica prodaje na vrhuncu dobrih vijesti, a kupuje na vrhuncu loših? Zašto banaliziraš činjenicu da LNG neće biti u funkciji najmanje još 4-6 godina???? Zašto ignoriraš da se u Trstu već gradi LNG? Zašto prešućujete da postoji jak otpor prema gradnji LNG-a kod zelenih, a i u lokalnoj sredini? Itd itd.
Najbolje da i ja kao Miško odustanem od ukazivanja na jeftino drukanje na ovoj temi zbog kojeg su mnogi već ispušili veliku lovu kad su neki dan kupovali po 520 kn, a sad je cijena skoro 400, a i još će dolje jer NEMA VIŠE BOMBASTIČNIH NASLOVA O LNG-U, ON JE SVOJE ODRADIO! A vi drukajte i navlačite naivce u svoju mrežu i lažite im o DIOK na 4 znamenke, možda se još koji naivac uhvati!

E , sad – naravno da je dobro imati sve bitne informacije koje mogu utjecati na ne tako daleku budućnost firme čije dionice (nadam se) imamo.Zbog toga pozdravljam postani članak o talijanskom terminalu.
Ipak , stvari baš nisu tako loše po.I taj je članak jednostran , jer silom vuče na tezu da je talijanski terminal gotova stvar , a naš pred propašću.Jednostavno nije tako.Da ne gnjavim detaljima , pokušaj samo naći informaciju o tome na kakav otpor nailazi samo spominjanje tog terminala (uz slovensku granicu) na slovenskoj strani – ovih dana su zbog toga Talijani smirivali Slovence na najvišoj razini.A i u našem LNG konzorciju su preozbiljne i europski preutjecajne firme da bi dozvolile da se naša vlast prema tome odnosi kao prema cesti Zagreb – Sisak.DrIvo je bez problema za tada daleki ulazak u EU izručio Gotovinu , a sada će dozvoliti da propadne projekt koji osim nas najviše koristi upravo EU…..ne potcjenjivati DrIvine EU ambicije ! Zbog njih je čovjek spreman žrtvovati i MOL , iako jako teško…


Ja se više neću baš nimalo truditi glede i u svezi LNG terminala. Za mene je to gotova stvar – 2012. godina. Orjentacijske prihode znam i znam koliko to vrijedi danas. Kako ćeš nekome objasniti šta znači LNG terminal za Hrvatsku, a posebice za DIOKI ako je velikoj većini najveći energetski domet natakanje goriva na benzinskim crpkama. Vjerojatno je isti smatraju da se benzin natače direktno iz podzemnih ležišta.
Stoga se treba okrenuti Diokijevom osnovnom biznisu a to je plastika.
Treba li to isto prekrižiti i o tom ne pisati i razgovarati.
Planovi proširenja koji se sukcesivno odvijaju a biti će u dovršeni najdalje do polovice 2010. po sadašnjim cijenama povećati će prihode Diokija za cca 275 milijuna eura.

Daj Sava nek te ne diraju previse ovakvi tipovi. Samo ti pisi sto god novog saznas, ima tu puno ljudi koji citaju sve sto je zanimljivo a tvoji postovi to jesu. Mnogi ljudi nisu registrirani korisnici i njih zasigurno zanimaju detalji oko nase dionice. Zanima i perobatine i druge slicne tipove ali su prelijeni da sami dodju do nekakvih informacija pa se prenemazu tu po forumu. Ja priznajem da sam malo preinertan glede potrage za informacijama ali nekako uvijek racunam na kolege optimistu, tebe i ostalo drustvo na ovoj temi. Pozdrav!

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close