DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



opet ništa,samo prihvaćena strategija razvoja kemijske industrije 2008-2015

Gdje si dosao do te info?
[/quote]

Točka 7:
Vaš link

samo ću malo nadodati na svu ovu priču oko LNG terminala da su neki jako zaboravili poziciju i vrijednost zagrebačke lokacije… pa evo nešto se zbiva i na tom polju (nadam se da je ovaj link dozvoljen)..

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7372c6d8-a638-47a5-888d-ef5a14f50a9f&open=sec

a isto tako treba napomenuti da je prije izgradnje centra MANDI grad Zagreb odobrio rješenje poslovne zone Zagreb Istok na zemljištu ex-OKI-ja…

i to je to...




Onaj gigantski nalog na 555 još uvijek stoji 3886 kom. [smiley]

Funkcionira kao osigurac u slucaju da ne bude Omisalj. Oni koji u tom slucaju krenu prodavati nece znacajnije srusiti cijenu jer ce ga ova dva dobro amortizirati a opet ako bude Omisalj oni koji ce krenut kapitalizirati mogli bi srusiti cijenu do tog naloga ali ne i ispod. U svakom slucaju ohrabrujuce.
[/quote]

U svakom slučaju ako LNG-a ne bude ne bude ni tog naloga više u roku od 3 sekunde… Pa ne misliš valjda da je netko s par miliona kuna totalni idi*t pa će kupovati za 555 ako bude mogao za 455. Ne rastu ni njemu pare na grani

Sreća da će LNG ipak biti (samo je pitanje da li "sutra" ili za mjesec dana) pa se nadam da to nećemo morati testirati.
[/quote]
Sta je Filipovicu 4000 kom Diokia kad ima 254 344 kom. Samo sam iznio teoriju da covjek mozda aktivno sudjeluje u ovoj posljednjoj fazi pred objavu i da ne zeli dopustiti da cijena krene padati. Da nema tog naloga vec bi gledali Dioki na nesto nizim razinama od trenutne. Ipak je on veliki igrac ovdje. Teorija je i meni malo smijesna ali eto. Bilo je jos teorija na ovoj temi pa su pale u zaborav kao sto ce ova biti nevazna kad se objavi ono sto svi vec znaju.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

[/quote]
Za početak smatram da, ako se radi strategija, onda je riješena i sirovovinska i energetska osnova. Nema sirovine bez LNG terminala na Krku! Razvidno je da se očekuje rast navedenih grana, ali i izvori financiranja za modernizaciju. Velika se izgleda pažnja posvećuje financiranju iz predpristupnih fondova EU.
[/quote]

Što se države tiče , to je logično. Što se DIOKI-ja tiče , od trenutka bijelog dima mislim da dugo neće imati baš nikakvih problema oko financiranja.Dapače , mislim da će gužva biti na strani ponude kapitala.

U tekstu se spominju Struge, to je blizu Diokija, te 25 000 m2 na kojima se planira izgraditi 2500 stanova .To je obična sitnica naspram Diokijevih 1 milijun m2. [smiley]

oportuni, to je lokacija na cesti koja povezuje novi Domovinski most i Čulinečku… u međuvremenu DIOKI je kupio i zemljište Zagrebplasta i Kemikalija a i pregovarao sa Slovencima za Preplam i Okipor, što u konačnici daje još koji stoticu tisuća kvadrata iznad milijunčeka…

i to je to...

Struge graniče s Diokijem; odvaja ih industrijska želj. pruga koja je vjerojatno Diokijeva.
Ispod Mandija se nalaze neka stara postrojenja i jedna ogromna prazna parcela s jezercetom, cca 200.000m2. Istočno od Struga su Kemikalije, čini mi se.

Unatoč sveprisutnom crvenilu na burzi, lijepo je vidjeti da nam je Dioki završio u zelenoj zoni.

btw. daleko najveća količina dionica unatrag zadnjih 7-8 mjeseci protrgovana je na razini 600-700 kuna.


U tekstu se spominju Struge, to je blizu Diokija, te 25 000 m2 na kojima se planira izgraditi 2500 stanova .To je obična sitnica naspram Diokijevih 1 milijun m2. [smiley]

Najprije se treba pokrenuti procedura izmjene GUP-a!
Kako je na površini Diokija i Kemikalija predviđeni industrijski, gospodarska i budući razvoj sadržaji predlažem da se uključimo – mislim i mi mali dioničari – te da tražimo prenamjenu u mješovitu tj stambeno – poslovnu.
Tad je cijena kvadrata puno skuplja.



U tekstu se spominju Struge, to je blizu Diokija, te 25 000 m2 na kojima se planira izgraditi 2500 stanova .To je obična sitnica naspram Diokijevih 1 milijun m2. [smiley]

Najprije se treba pokrenuti procedura izmjene GUP-a!
Kako je na površini Diokija i Kemikalija predviđeni industrijski, gospodarska i budući razvoj sadržaji predlažem da se uključimo – mislim i mi mali dioničari – te da tražimo prenamjenu u mješovitu tj stambeno – poslovnu.
Tad je cijena kvadrata puno skuplja.
[/quote]

Trenutno Dioki-Zagreb vlasnicima donosi veliku dobit. U bliskoj budučnosti doći će do dramatičnog preokreta, naravno u korist lokacije u Omišlju koja će postati lokomotiva Diokijeva rasta.Što će se događati sa lokacijom na Žitnjaku? Jedan od scenarija predviđa > kanfanarizaciju<, te prenamjenu zemljišta u mješovitu zonu ne prije 2012. god.Do tada trenutna vrijednost zemljišta može samo jako narasti.Drugi scenarij predviđa povečanje proizvodnje (rafinerijski plinovi, kogeneracija, u budučnosti čak i dovoženje etilena iz Omišlja), zatim povečanje skladišnih kapaciteta u Kemikalijama, izgradnja pogona za proizvodnju folija ( suradnja sa talijanskim partnerom). Koji od ovih scenarija bude realiziran (možda se ukaže i neki novi), za nas male dioničare je najbitnije da u svakom slučaja osigurava uvečanje vrijednosti firme, a samim time i naših dionica.

Činjenuca je da je vrijednost opreme cca 10-ak posto početne vrijednosti, a funkcionra isključivo zahvaljujuči kvalitetnom održavanju. Stoga predviđam da izmjene GUP-a zahvate i prostor Diokija.




opet ništa,samo prihvaćena strategija razvoja kemijske industrije 2008-2015

Gdje si dosao do te info?
[/quote]

Točka 7:
Vaš link

[/quote]

Malo ste otišli sa pretpostavkama i očekivanjima u krivom smijeru.
Povjerenstvo donosi odluku o lokaciji, a ne Vlada.
Tek nakon sastanka Povjerenstva, na kojemu Ekonerg treba, po zahtjevu Jakovčića i nalogu Polančeca, treba dati svoje mišljenje o Plominu, nakon što je Jakovčić predloženu lokaciju u Istri ocijenio neprihvatljivom, biti će i odluka.
Znači, Ekonerg u svom zaključku studije, koju su dovoljno dugo i radili, uopće nije predložio Plomin tako da su tu stvari jasne.
A to da li će Sanader ili neće kasnije govoriti o LNG-u i odluci povjerenstva, zapravo je bitno samo u marketinškom smislu (što je naravno isto dobro).

…. zatim povečanje skladišnih kapaciteta u Kemikalijama, izgradnja pogona za proizvodnju folija ( suradnja sa talijanskim partnerom). Koji od ovih scenarija bude realiziran (možda se ukaže i neki novi), za nas male dioničare je najbitnije da u svakom slučaja osigurava uvečanje vrijednosti firme, a samim time i naših dionica.

Ovo s povećanjem skladišnih kapaciteta bivše Kemikalije zaboravi!
U GUP-u je na toj lokaciji gospodarska djelatnost i nekakav budući razvoj, ma što on značio

Iako ne pridajem veliku važnost, ne mogu ne primijetiti da je večina postova na ovoj temi popračena vrlo lošim ocjenama, što me navodi na zaključak da postoji određena skupina u zajednici koja sa velikim podozrenjem i potcjenjivanjem promatra razvoj Diokija, bez obzira na kvalitetu pisanja. Mene osobno, a siguran sam i ostale, to neće omesti u namjeri nastavka sa edukativnim i afirmativnim pisanjem na nama najdražoj temi.

Evo malo sam ti podigao prosjek ocjena! Ne znam upisuju li se u Index prije ili poslije objave vijesti o LNG terminalu. A možda bude od koristi nekom tko se želi zaposliti u Diokiju. Ono " čujte, imao sam ocjenu 100% na temi Dioki"!
Nego ti si stalno pitao " Hoće li biti Qatarski"??
100% će biti i Qatarskog, ali koliko to je pitanje: Evo u Mađarskoj se i opozicija uključila u izgradnju LNG terminala na Krku. Tako je i Viktor Orban u travnju gostovao kod ministra vanjskih poslova Qatara i dogovarao isporuke za 2012. godinu.
Vaš link

New Report

Close