DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sava [thumbsup]

Hungary will be able to receive liquefied natural gas in 2012 from Qatar after the two sides build a pipeline with a planned transfer facility on the Croatian Island of Krk, national daily Nepszabadsag reported Friday.
[proud]

Iznimno pozitivna vijest za nas je dobava ukapljenog naftnog plina iz Qatara, pošto je njihov plin jako obogačen sa C2+ komponentom(etan, propan, butan), presudnom za daljni veliki razvitak i rast Diokija. [thumbsup]

Koliko ono ima etana u Qatarskom plinu! 6 – 8 % čini mi se. Nego tu se postavlja pitanje kako će se dijeliti etan. Mađari imaju Borsodchem, Ina ima Etan u Ivaniću……
A Borsodchem i Dioki su međusobno povezani preko CETAG-a koji je tvrtka – kći VCP-a, velikih maga privatizacije na prostorima srednje i jugoistočne Europe.


Koliko ono ima etana u Qatarskom plinu! 6 – 8 % čini mi se. Nego tu se postavlja pitanje kako će se dijeliti etan. Mađari imaju Borsodchem, Ina ima Etan u Ivaniću……
A Borsodchem i Dioki su međusobno povezani preko CETAG-a koji je tvrtka – kći VCP-a, velikih maga privatizacije na prostorima srednje i jugoistočne Europe.

[/quote
U Qatarskom ukapljenom plinu zastupljenost etana je cca. 8-9%. Ukoliko uzmemo u obzir max. kapacitet LNG= 15 milijardi m3, iz njega je moguće izdvojiti 1,2-1,35 milijardi m3 etana.Ukoliko uzmemo u obzir (prosječna gustoča etana na temp. od 15 stupnjeva), da jedna tona etana sadrži oko 780 m3, dolazimo do cifre od 1,538-1,730 milijuna t. Za buduće etilensko postrojenje u Omišlju više nego dovoljno je i 650 000 t.
Što se tiče pogona Etana u Ivaniću, on dobiva prirodni plin iz Molvi, vrši izdvajanje etana i primarnog benzina (gazolin). Proizvedeni etan dalje prosljeđuje Diokijevom pogonu etilena na Žitnjaku. U prirodnom plinu iz Molvi zastupljenost etana je oko 4-5%.

Da li je tko od vas skužio kako je Dioki platio Novi List? Ne mislim koliko, već kako (doslovce). Zanima me da li se je izveo standardni "prijenos sredstava" ili se je otkup izvršio na drgačiji način?

Zna li itko išta o tome?
Nešto sam nanjušila. Mislim, da će biti i ovce i novci na broju u ovom slučaju.

Ako želite, možete mi se slobodno javiti i na pp.

Thenksić.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


..Mene osobno, a siguran sam i ostale, to neće omesti u namjeri nastavka sa edukativnim i afirmativnim pisanjem na nama najdražoj temi.

Kolega, puni respect s moje strane. Od Vas se može puno naučiti. Dali ste mnoštvo iznimno korisnih informacija na ovoj temi.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



..Mene osobno, a siguran sam i ostale, to neće omesti u namjeri nastavka sa edukativnim i afirmativnim pisanjem na nama najdražoj temi.

Kolega, puni respect s moje strane. Od Vas se može puno naučiti. Dali ste mnoštvo iznimno korisnih informacija na ovoj temi.
[/quote]

Slažem se.
Budući da sam friški ovdje (a i nisam od struke) pomislio sam da se radi o internoj zafrkaciji članova koji su tu dulje.
Hvala na edukaciji!

Ups. Danas ćemo vidjet izgleda onaj veliki nalog u igri.Ako ne pobjegne ili se nešto ne promjeni na bolje.

Koji majmun (da se tako izrazim) prodaje na 557 dok na 555 i 550 stoji preko 2 i pol milijuna
potpore?

Kaj nisu spojili blagdane ? Ovako će nam samo vikend pokvariti.

[/quote
U Qatarskom ukapljenom plinu zastupljenost etana je cca. 8-9%. Ukoliko uzmemo u obzir max. kapacitet LNG= 15 milijardi m3, iz njega je moguće izdvojiti 1,2-1,35 milijardi m3 etana.Ukoliko uzmemo u obzir (prosječna gustoča etana na temp. od 15 stupnjeva), da jedna tona etana sadrži oko 780 m3, dolazimo do cifre od 1,538-1,730 milijuna t. Za buduće etilensko postrojenje u Omišlju više nego dovoljno je i 650 000 t.Što se tiče pogona Etana u Ivaniću, on dobiva prirodni plin iz Molvi, vrši izdvajanje etana i primarnog benzina (gazolin). Proizvedeni etan dalje prosljeđuje Diokijevom pogonu etilena na Žitnjaku. U prirodnom plinu iz Molvi zastupljenost etana je oko 4-5%.
[/quote]

Ključna informacija za nas laike !
A u kojoj je fazi to etilensko postrojenje na Omišlju ? Znam da investiraju naveliko , ali ne znam gdje da nađem takve informacije.

@ ŠPANCIR

Odluka o gradnji etilenskog pogona u Omišlju treba se donijeti po odluci o lokaciji LNG terminala.Možda se još malo prolongira nakon toga( vidjeti s kojom državom ili državama će se potpiati ugovor o dobavi uk. plina). Dio vremena će odnijeti ishodovanje raznih dozvola, mada po projektu( Dow Chem. s kraja 70-tih), je predviđao gradnju etilenskog postrojenja, doduše manjih kapaciteta. "Inside info" spominje kapacitet et. postrojenja od 500 000 t. O kolikim vrijednostima je riječ najbolje ilustrira podatak, da trenutno Dioki sveukupno proizvodi oko 200 000 t. polimera.

http://www.labin.com/web/vijest.asp?id=2920&idkat=3

pixma

Dvojba koju su u javnosti Vlada i istarski župan Ivan Jakovčić stvorili oko izgradnje LNG terminala na Krku, na rtu Ubac ili Plominskom zaljevu samo je politički perfomans za neupućene građane, jer sve upućuje na to da je infrastruktura i položaj na Krku najpovoljniji. [thumbsup]

I na ATPL smo čekali 1QFI pa je na kraju ispalo da je već ukalkulirano u cijenu. Osobno sam mišljenja da objava lokacije neće značajnije podići cijenu već će poslužiti za prekrcaj. Razmislite malo, o Omišlju se već priča ohoho i vi zbilja očekujete da će neki fond početi kupovati kao lud nakon objave? To je po meni potrošena vijest i već ukalkulirana u cijenu.
Dioki je fenomenalna kompanija i za 5 godina cijena na burzi će biti puno viša, pitanje je samo tko je spreman čekati.

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

New Report

Close