DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kada je i zašto ministar Vrdoljak odlučio poslati Dioki u stečaj? Kako će nadoknaditi 122 mil. koje HEP gubi u stečaju te još dodatnih sto milijuna koje država gubi u stečaju Diokija? Je li to sve Milanović pokriva ili samo gleda sa strane kako se gube radna mjesta dok se pričaju bajke o zakonu o strateškim investicijama, a opstruira se proizvosdnja koja može sutra krenuti? Treba odmah ponovo u prosvjede i to pred ministarstvo gospodarstva, neka kažu zašto su promijenili ploču i umjesto podrške rade čistu štetu.

leont,
na žalost samo spekuliram-možda i u krivo.osobno bih volio i kao mali dioničar i kao osoba koja poštuje radnike Diokija i želi im svako dobro da PN uspije ali čini mi se da egoizmi vjerovnika i stvarnog vlasnika a ovdje to nije R.J. već država ili političke stranke ili važni ljudi koji je zastupaju ne uspiju naći zajednički jezik mogu opstruirati PN.kretenizam, po meni je sama činjenica što je Dioki više od godinu dana mrtvo leno.dok je postojao CK znalo se tko i što se treba činiti a u ovakvom razmrvljenom egoističnom poretku, bojim se da postoje šanse za pušionu.Pitanje zašto Dioki nije otišao u stečaj može se zamijeniti sa pitanjem zašto nije uspjela PN Diokija?Da li je uspješnost PN Dine doista 100 garant da će uspjeti i nagodba sa Diokijem?To je pitanje na koje bih volio imati uvjerljiv odgovor i ako je odgovor da,bio bih sretan,

Čitam malo na stranicama FINE za Dinu i Dioki. Još nema nikakve službene obavjesti na stranicama FINE pod predstečajnim nagodbama niti za Dinu niti za Dioki vezano za ono što se događalo 18.06.2013. Koliko im treba da objave riješenja koja su donjeli jučer? Ili se jučer nije ništa dogodilo vezano za PSN Dine i Diokija. Jer objave nikakve nema.

Inače ako je prihvaćen (kao što se govori piše) Plan Financijskog i Operativnog restrukturiranja Dina-Petrokemija d.d. na zadnjem ročištu PSN-a onda je prihvaćeno ono što piše u službenom dokumentu koji je uplodan na stranice FINE 27.05.2013 u 11:22. A u tom dokumentu stoji:
“Pregled vlasničke strukture nakon provedbe Plana financijskog restrukturiranja:
Dioki d.d. – sadašnje dionice 4,45%
Dioki d.d. – konverzija duga 56,94%
HEP Grupa – konverzija duga 30,67%
Zagrebačka banka – konverzija duga 7,94%
UKUPNO 100%”
Dakle o tome se glasovalo i to je prihvaćeno i ništa drugo.


Kolega koksi malim dioničarima je već krajnje vrijeme da se uozbilje i podrže radnike (mada se boim da je sada već kasno)te da se okupe ispred Vrdoljakovih dvora.Vrdoljak bi trebao reći kako će HEP koji je pod njegovom ingerencijom naplatiti dugove od Diokija kojeg gura u stečaj iz samo sebi poznatih razloga.

mišljenja sam da bi se mali dioničari i radnici trebali povezati i tražiti odgovore od Milanovića,Linića ili Vrdoljaka tko će imati pravo na život, rad i budućnost u ovoj zemlji-pošteni ljudi ili špekulanti?ako taj odgovor ne stigne uskoro mora se ići u protest.l.p.

U potpunosti se slažem moramo se ujediniti i pokušati spasiti što se spasiti da. Prosvjedi se moraju organizirati što prije pa neka Vrdoljak odgovori zašto nije da Dioki nastavi sa radom i mora odgovoriti dali je ministar svih žitelja Hrvatske ili samo društvenog sektora.

Ništa od Dine ako Dioki ne prođe psn. Upravo i na dnevniku potvrđeno. Baš me zanima kako će Hep glasati u 7.mj. Ili sve zajedno u kompletu ili stečaj.

joj al panicarite
samo nekome punite budjak sa jeftinim dionicama
gospodo pogledajte da netko brani cjenu dionice na 17kn cim dotakne 17kn odmah je vraca na 20kn

@koc Ja sam gledao ovaj dnevnik:
http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=119&cHash=1

Jel ti na taj dnevnik misliš, onaj od 19.06 na HRT1 u 19.30? Od negdje 14.43 minute?

Nova tv u 19.15h.

Postoje vise opcija za promjenu vlasnicke strukture Dine:
1. Da vijece psn-a za dinu utvrdi novu vlasnicku strukturu prema sklopljenoj nagodbi i time razvlasti dioki za 40% te dodjeli tih 40% hep-u i zabi bez njihova pristanka
2. Da uprava diokija pokloni ili proda tih 40% dine prema planu psn-a za dinu u uvjetima kada nije prihvacen psn za dioki.
Ne znam dali je ijedno od toga zakonito.
3. Sada kada je prihvacen psn za dinu a ne i za dioki pitanj je kako provest psn za dinu- nikako. Dakle ako propadne psn za dioki propada i dinin.

jucer je Cermak rekao na RTL vjestima da on dobro zna sta ce sa Diokijem i Dinom

19.06.2013
1.DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2.ZAGREBAČKA BANKA D.D. FILIPOVIĆ MARIJAN 130.705 3,23 Skrb. račun
3.FILIPOVIĆ MARIJAN 28.809 0,71 Osnovni račun
4.PRIMORSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO RIJEKA 23.760 0,59 Skrb. račun
5.JANTOLEK DAMIR (97590186739) 23.674 0,59 Osnovni račun
6.POŠTEK GORANA (45157779873) 19.922 0,49 Osnovni račun
7.ŠMUK ZDRAVKA (72809430258) 17.001 0,42 Osnovni račun
8.MARJANOVIĆ DARIO (89736377267)14.736 0,36 Osnovni račun
9.KNEŽEVIĆ JOZO (02897108333) 12.720 0,31 Osnovni račun
10.PIETRI ROK (70199075506) 12.310 0,30 Osnovni račun

New Report

Close