DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cayman006: ” Ne veselimo se prerano, Adris forsira da LNG bude u Plominu, u što sumnjam, ali ipak postoji minimalna mogućnost. ” Kad vec prenosite citat iz Business.hr uasto ne kazete da je “Iz izvora bliskih Adria LNG doznajmo da ce za gradnju terminala najvjerovatnije biti izabran Omisalj na Krku jer je studija vec napravlena u koju je ulozeno 40 milijuna eura.[thumbsup]

Studiju izvedivosti radi SOFREGAZ, koji je u 34% vlasništvu Gaz de France i 64% vlasništvu Technimonta koji je u 100% vlasništvu EDISON grupe!

A tko placa 40 mili.eura za izvedbu????


A tko placa 40 mili.eura za izvedbu????

Pa koliko se puta treba ponavljati. Postali smo ko papagaji!

SOFREGAZ has been awarded a contract on October 24, 2006 by ADRIA LNG Ltd for the Feasibility of an LNG receiving terminal in Croatia located in Krk island adjacent to existing Dina petrochemical plant. This project consists of a new LNG berth, Off loading arms, the related cryogenic transmission pipelines, LNG storage tank or tanks, regasification facilities and related pumps and piping, associated safety flare, relevant utilities, control instrumentation, fire fighting equipment, and piping connecting the national gas grid. The contract covers conceptual studies studies concerning marine and unloading facilities, regasification units and LNG storage tanks. Completion is scheduled for the second quarter 2007.

Da se ponovno uključim:

Činjenica da su izbori završili kako su završili ide u prilog DIOKI-ju.
Zašto?
Pa, očito konce vuče politički mentor g. Ježića, sam g. predsjednik –
glavom i bradom!
Dakle,
možemo očekivati da LNG terminal bude u Omišlju, kako je najavlljeno![cool]

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

Izrada idejnog projekta magistralnog plinovoda Zlobin-Bakar-Omišalj
Datum objave: 26.11.2007
Tip: Ostalo Rok za dostavu ponuda: 04.12.2007
Datum dokumenta: – Mjesto isporuke: Zagreb
Regija: Hrvatska I.D.: 2861471
Tip: Javni natječaj Naručitelj: PLINACRO d.o.o., matični broj naručitelja 1537571
Opis: Vrsta i opis usluge: IZRADA IDEJNOG PROJEKTA MAGISTRALNOG PLINOVODA ZLOBIN-BAKAR-OMIŠALJ DN 1000/100 (Broj predmeta: PN-R-741/07-LR) b) Ponuditelji su dužni ponuditi cjelokupan predmet nabave sukladno Tehničkoj Specifikaciji.
External ID: Izvor: Vjesnik

Tekst

Plinacro d.o.o.

Savska cesta 88a

10000 Zagreb

Na temelju članka 3. Uredbe o postupku nabave robe, radova i usluga male vrijednosti objavljujemo:

JAVNO PRIKUPLJANJE PONUDA

br. PN-R-741/07-LR

Naručitelj:

1. a) PLINACRO d.o.o.

b) 10000 ZAGREB, Savska cesta 88 a

c) Telefonski broj 01/6301-777, broj telefaksa 01/6301-790

d) Matični broj naručitelja 1537571

2. a) Vrsta i opis usluge: IZRADA IDEJNOG PROJEKTA MAGISTRALNOG PLINOVODA ZLOBIN-BAKAR-OMIŠALJ DN 1000/100 (Broj predmeta: PN-R-741/07-LR) b) Ponuditelji su dužni ponuditi cjelokupan predmet nabave sukladno Tehničkoj Specifikaciji

3. Adresa na kojoj se može zatražiti – preuzeti dokumentacija za nadmetanje: PLINACRO, d.o.o., Savska cesta 88a, ZAGREB, Služba nabave, Lidija Robi, 01/6301-617, fax. br. 01/6301-790.

4. a) Rok za dostavu ponude: 4.12.2007.

b) Adresa na koju se šalje ponuda: PLINACRO d.o.o.,

Služba nabave, Savska cesta 88 a, 10000 Zagreb

5. Postupak nabave biti će proveden bez javnog otvaranja ponuda.

iMA LI KOMENTARA NA ČLANAK U BUSINESS.HR-U O LNG TERMINALU?[pray]

pixma


iMA LI KOMENTARA NA ČLANAK U BUSINESS.HR-U O LNG TERMINALU?[pray]

Ima.
Možda dobivamo novog igrača koji je spreman okupiti domaći kapital za izgradnju LNG i preferira neku drugu lokaciju, a ne Omišalj.
Ipak, čini mi se da je ovo preveliki projekt da bi stranci dopustli da ne budu prisutni.
Najgori scenarij je da kažu: “Ko vas je*e, odosmo mi u Sloveniju, Italiju ili Albaniju….!”
To mi se ipak čini malo vjerojatno. [undecid]

La vita e bella!


pixma: ” iMA LI KOMENTARA NA ČLANAK U BUSINESS.HR-U O LNG TERMINALU?[pray] ” Ima. Možda dobivamo novog igrača koji je spreman okupiti domaći kapital za izgradnju LNG i preferira neku drugu lokaciju, a ne Omišalj. Ipak, čini mi se da je ovo preveliki projekt da bi stranci dopustli da ne budu prisutni. Najgori scenarij je da kažu: “Ko vas je*e, odosmo mi u Sloveniju, Italiju ili Albaniju….!” To mi se ipak čini malo vjerojatno. [undecid]

Mislim da izvlačiš krivi zaključak!
Iz napisa u članku ja zaključujem da je lokacija LNG terminala DEFINITIVNO na lokaciji DINE na Krku!
A ovi koji bi se uključili u LNG business bi gradili novi terminal u Plominu.
Samo da bi se uključio u LNG business nije dovoljno izgraditi prihvatni terminal, nego isti kapacitet treba i u ukapljivanju, prijevozu, trebaš imati kupce i još niz drugih, za njih nepovoljnih, detalja.
Kada se tome pridoda i potrebna politička volja prodavatelja, moj zaključak je daje to nemoguća misija!

Biti ću jako sretan kad budemo sigurni da će se graditi barem jedan LNG terminal u Hrvatskoj.
A to što bi mi odmah dva… otom potom.
Slažem se da je to vrlo izvjesno nemoguća misija. Barem što se tiče Adrisa i Agrokora.

La vita e bella!

LNG je sigurna stvar.. i jedino zbog cega ova dionica mozda vrijedi ovolko u ovom trenutku..tko je ulazio po 300 nema se kaj sekirat..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Biti ću jako sretan kad budemo sigurni da će se graditi barem jedan LNG terminal u Hrvatskoj.
A to što bi mi odmah dva… otom potom.
Slažem se da je to vrlo izvjesno nemoguća misija. Barem što se tiče Adrisa i Agrokora.

Nije to nimalo slično npr. kao otvoriti SUPERKONZUM, ili montirati kiosk DUHANA.
Ali šalu na stranu. Za Dioki je super stvar i plinovod do DINE, pa kada bi još mogli dobavljati plin iz podravskog bazena s dobrim količinama etana……U ruskom ga je jako malo!


okanite se priča iz novina i LNG-a. niste ovdje valjda samo zbog LNG-a? jer ako ga ne bude, mogli bi sve popušiti što ste uložili…[cool]

Sve je ljepše uz LNG,mada neće se popušiti uloženo jer DIOKI ulaže i dalje u razvoj firme.Tako je prošlo prilično nezapaženo informacija o plinskoj turbini za proizvodnju pare i električne energije u Jutarnjem listu,a i o tome da je delegacija DIOKI-a bila u Švedskoj na pregovorima o izgradnji iste na lokaciji Žitnjak![thumbsup]

pixma

New Report

Close