DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


OPORTUNIST: ” U igru ulazi puno jači igrač , vjerujem da upoznavanje slijedi u srijedu ili četvrtak. Nadam se samo da nije neki od fondova. ” mislim da znam ko je. fizička osoba. odnosno privatno lice. prije mjesec, mjesec i pol doznao sam da se podrobno raspituje o diokiju jer namjerava ući, i to na velika vrata. naravno, nisam posve siguran da je to baš on, ali pretpostavljam. pokušat ću ovih dana kontaktirat ljude iz njegove okoline pa ću dojavit ako štogod doznam.

doznao danas.
ipak nije tip na kojeg sam tipovao.
ali još bolja stvar: potvrđeno je da sigurno ulazi, najkasnije do početka studenoga, a onda će se to itekako ‘čuti’…[smiley2][smiley1][smiley2]

hate red

Da nije možda MAMINJO.

Ako je, odmah izlazim!
[smiley2]

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

Mala moja digresija….

post od 15.08.
tako smo se vrtili između 200 i 260 dobrih godinu dana, a onda je u samo dva tjedna dioki dosegnuo cijenu od 500 kuna. ……. Kad se dovoljno nakrcaju, slijedeća stanica će biti na oko 600-700 kuna. Dakle, budite strpljivi, dioki nagrađuje strpljenje……..
ako dođe LNG u omišalj (a 95% je da će tako i biti), mislim da će cijena komotno probiti i najoptimističnija predviđanja koja su negdje oko 1500 kuna…..

Na ovakvim postovima dalo bi se napisat diplomski iz psihologije…
još ako dođemo na drugu stepenicu….

kerefek, vidiš da sam dosad bio u pravu. trenutno cijena pada, jer mnogi se istovaruju ne bi li uzeli kroz kojih mjesec-dva dioki po nižoj cijeni od sadašnje. treba naučiti promatrati. sad ćemo neko vrijeme biti ovdje, osim ako se ne dogode nepredvidive stvari. Masa nikad nije u pravu i zato mi je glupo što su ljudi napucali cijenu zbog pohlepe, a realno dioki trenutno ne vrijedi ovoliko jer je p/e oko 6000, što je bolesno visoko. Treba fino ići polako, svake godine sve više i više i onda na kraju imamo 1500 kuna mog targeta, ali bez uzrujavanja. Sad naravno neće biti tako glatko, jer puno je neiskusnih ušlo. Trebat će neko vrijeme da se situacija normalizira.


realno dioki trenutno ne vrijedi ovoliko jer je p/e oko 6000, što je bolesno visoko.

????
caymane, pa nisi se baš razmetao s P/E dok je bio 4000, 4500…[smiley14]
tada nije bio bolesno visoko?
već taman kako treba?
[smiley3][smiley4][smiley12]

hate red

Čime je Vladin dužnosnik izazvao euforiju Diokijevih investitora?

Vlada RH je 19. ožujka 2002. donijela Zakon o privatizaciji INA – Industrije nafte d.d. (Narodne novine broj 32/02.) kojim je po članku 4. stavku 2. utvrđeno da će se privatizacija Ine provesti prodajom do najviše 7 posto dionica zaposlenicima i ranije zaposlenima u društvima koja čine Ina grupu, pod posebnim pogodnostima koje će utvrditi Vlada
Formulacija “društva koja čine Ina grupu” ostavlja iza sebe nejasnoće. Jesu li zaposlenici društava koja su nekada bila uključena u Ina grupu, a koja danas više nisu u Ina grupi, uključeni u zaposlenike koji imaju pravo na kupnju dionica Ine pod posebnim pogodnostima?
Neki zaposlenici bivše Ina grupe nekada zaposleni u društvu Ina OKI d.d. koje je 30. lipnja 1995. godine izdvojeno iz Ine i pripojeno Diokiju smatraju da imaju legalno pravo sudjelovati u ponudi za kupnju dionica Ine do sedam posto vlasničkog kapitala društva. Njima je tada bilo ponuđeno da biraju žele li pod posebnim pogodnostima upisati dionice Diokija ili pričekati upis dionica Ine. Većina ih se odlučila pričekati upis dionica Ine.
S druge strane, tri sindikata koja djeluju u Ini jednoglasno su zauzela stav da zaposlenicima nekadašnjeg Ina Okija nisu potrebne dodatne pogodnosti jer su već imali priliku sudjelovati u privatizaciji svoje tvrtke. Odlukom vlade RH donesenom 13. rujna 2007. samo sadašnji i bivši zaposlenici sadašnje Ina grupe imaju pravo sudjelovati u ponudi dionica Ine radnicima.
Time su sadašnji i bivši zaposlenici Ina Okija, njih više od tisuću, ostali, prema njihovom uvjerenju, zakinuti za svoje legalno pravo koje im je obećano još za Vlade pokojnog Ivice Račana.
Za novu odluku Vlade RH zaposlenici bivšeg Ina Okija saznali su tek nakon što su 11. listopada maknuti s liste registriranih za upis radničkih dionica Ine dostupne na Ininim internetskim stranicama. Zaposlenici bivšeg Ina Okija svjedoče Business.hr-u da su registraciju za upis dionica obavili putem interneta nakon 13. rujna ove godine, pokazujući ispis pozitivnog odgovora da su evidentirani i da će sve biti u redu.
Nakon što se podsjetio što piše u strateškom okviru njegove Vlade, kako doznaje Business.hr, visoko pozicionirani Vladin dužnosnik sjetio se da je Hrvatski fond za privatizaciju još uvijek vlasnik 309.381 Diokijeve dionice te se rodila ideja da Vlada svojim biračima, bivšim zaposlenicima društva Ina Oki ponudi dionice Diokija po povlaštenim uvjetima koji će im omogućiti da ostvare jednaku zaradu kao da je odluka da mogu kupiti radničke dionice Ine ostala na snazi.
U svakom slučaju, Vlada bi zaposlenicima bivšeg Ina Okija koji se osjećaju zakinuti trebala ponuditi suvislo objašnjenje zašto su izbačeni iz privatizacije unatoč prethodnim obećanjima. (business.hr)

hate red

Kamenac,
ako sam dobro shvatio ovaj tekst iz Businessa.hr, zaposlenici bivše INA Oki grupe traže dionice DIOK-R-A od HFP-a ako ne dobiju dionice Ine (po posebnim, radničkim uvjetima)?

Ajme majko!!!!
Uz svo dužno poštovanje prema zaposlenicima u bivšoj Ina Oki grupi, pa neće nam se valjda ovdje ponoviti sindrom koji već mjesecima trese dionicu DDJH-a? [smiley8]

Pošto su radnici INA Oki grupe službeno “izbačeni” sa liste onih koji imaju pravo na Inine dionice, kada bi se moglo znati hoće li oni moći ostvariti pravo na dionice DIOKIJA????

La vita e bella!

pa zar diokijevi radnici već nisu sudjelovali u privatizaciji svoje tvrtke?!
koliko znam, dobivali su dionice vrlo povoljno…
ovo je bedastoća, ne mogu dobivati po povlaštenim uvjetima dionice baš svake tvrtke u kojoj su nekad radili…

hate red


Čime je Vladin dužnosnik izazvao euforiju Diokijevih investitora?
……………….
Vladin dužnosnik sjetio se da je Hrvatski fond za privatizaciju još uvijek vlasnik 309.381 Diokijeve dionice te se rodila ideja da Vlada svojim biračima, bivšim zaposlenicima društva Ina Oki ponudi dionice Diokija po povlaštenim uvjetima koji će im omogućiti da ostvare jednaku zaradu kao da je odluka da mogu kupiti radničke dionice Ine ostala na snazi………
(business.hr)

Ja sam 2003. predao molbu za posao u Dioki i iako ga nisam dobio osjećam se zakinuto i prevareno.
Tražit ću od vlade i HFP-a da i mi koji smo mogli raditi u Diokiju ali spletom okolnosti nismo imamo
zakonsko, moralno i svako ino pravo na povlašten upis dionica!!!
Tražit ću i isto kod INE jer točim njihovo gorivo i aktivno sudjelujem u stvaranju njihovog profita!!!!

Da…eto to ću tražit! [smiley2][smiley2][smiley2]


pa zar diokijevi radnici već nisu sudjelovali u privatizaciji svoje tvrtke?! koliko znam, dobivali su dionice vrlo povoljno… ovo je bedastoća, ne mogu dobivati po povlaštenim uvjetima dionice baš svake tvrtke u kojoj su nekad radili…

Jesu, 2005. ako se ne varam, ali nisu svi. Oni koji nisu sada traže dionice Ine!
Ako ih ne dobiju, a nisu u planu za ostvarenje tog prava, tražit će dionice Diokija, kako sam shvatio ovaj tekst.
Trebalo bi vidjeti koliko je potencijanih kandidata i koji paket dionica bi mogli dobiti. Mislim da je 1995. godine svatko mogao upisati paket u protuvrijednosti od tadašnjih 20.000 DEM

La vita e bella!


visoko pozicionirani Vladin dužnosnik sjetio se da je Hrvatski fond za privatizaciju još uvijek vlasnik 309.381 Diokijeve dionice te se rodila ideja da Vlada svojim biračima, bivšim zaposlenicima društva Ina Oki ponudi dionice Diokija po povlaštenim uvjetima koji će im omogućiti da ostvare jednaku zaradu kao da je odluka da mogu kupiti radničke dionice Ine ostala na snazi.

u najnepovoljnijem slučaju, dakle:
oko tisuću radnika Ina Okija dobilo bi po 50-ak dionica Diokija (ekvivalent paketu od Ininih 18 dionica) po povlaštenim uvjetima.
to bi ukupno bilo oko 50.000 dionica. peace of cake! to cayman, posjedon, super24, oportunist, matrix i ja ‘pojedemo’ za pet dana [smiley7]

hate red

Sama vijest o mogućnosti da bi radnici DDJH-a trebali dobiti dionice mi je pojelo 10.000 € zarade.
Hvala, ne bih ponovno. [smiley7]

La vita e bella!

New Report

Close