DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U 10-ak radnih dana protrgovano je cca 15% free float dionica i ne vjerujem da kupuje neki specijalno jak igrač!
Kupuju svi koji trebaju efikasno i sigurno oploditi kapital na burzi, a shvatili su potencijala Diokija.
Okidač je bio Mesić koji je posjetio Omišalj i potvrdio s velikom dozom sigurnošću da će se LNG terminal nalaziti u Omišlju na lokaciji Dine.
Nakon toga su insideri morali plaćati masnu cijenu liparenja na 200kn i 400kn.

dečki i cure, jesmo rekli polako. vi opet brzate a to nije dobro. ukrcava se netko prilično dobar (ne odličan nego samo dobar, ali dva iz top 10 se iskrcavaju, što mi se ne sviđa. za dugoročno na par godina, nema problema, ali opet ponavljam – ne valja brzati kod ovakvih prometa, jer netko kupuje sve ove količine , ali netko mu ih i mora prodavati a to nisu mali investitori koji ovoliko prodaju. Zato i dalje budite oprezni. Ja svoje , naravno, držim i držat ću, ali ja sam ušao na 90 tako da mi 500 ili 700 ne igra pretjeranu ulogu, budući da mislim prodati tek za koju godinu. A vi ćete mi naravno usput rušiti cijenu svojim paničnim prodavanjem kad opet budemo imali blokade prema dolje. Zato ne lupajte tako po asku jer ćemo opet dolje kroz par tjedana i to žestoko, ako se ne smirite. Znam da džabe priče, ali eto – pokušao sam. Dok sam vam na 200, 300, 400 govorio da je dioki super, gledali ste i čudili se a sada ga uzimate bez imalo kriterija po 700 i kusur kuna. Pa je l vi mislite zaraditi ili što?

bez brige caymane, nema ovdje dole, samo gore..[smiley2] ko ingra..da se trebalo kupovati prije, istina..

nije isto ak si kupio na 300 il na 700

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

nema brige kod mene nikad, ja znam što i kada kupujem, ali nisam siguran da bih kupovao po ovako poludjelim cijenama. tj. uvjeren sam da ne bi. sad fino treba čuvati i čekati, a ove blokade nisam volio nikad jer privlače neiskusne i onda idemo gore dolje, a ako to postane nepredvidljivo to mi se nimalo neće svidjeti. Budite razumni, ne pucajte cijenu prema gore jer ćemo opet imati blokadu prema dolje za par dana.

ja ju necu kupit.. nisam prije pa necu ni sad.. tj jesam i prodao sa 10% zarade u jednom danu.. [smiley16]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Pozdravljeni!
Naravno novi sam, ne zamjerite. Citam odnedavno ovaj forum i veseli me vidjeti da u danasnje doba postoje ljudi koje zele svoje znanje i iskustvo podijeliti s drugima. moje cestitke svima koji to zaista radite dobronamjerno. Naravno da svatko ima svoje misljenje, ali pokusavam iscitati iz svega da li se zapravo isplati uci po 700 +-. Imam neke informacije da bi vrlo ubrzo DIOK trebao ici na 1000+-.
Unaprijed hvala svim ljudima dobre volje


ukrcava se netko prilično dobar (ne odličan nego samo dobar), ali dva iz top 10 se iskrcavaju, što mi se ne sviđa.

iskrcava se samo jedan – RBA skbrnički.
Škojo, čini mi se, samo malo kreše poziciju i ne vjerujem da će u cut’n’run akciju.
i još nešto što ne apostrofiramo jer je vjerojatno riječ o malima: kontinuirano raste udjel HPB skrbničkoga: po par stotina komada otprilike svaki tjedan.

hate red


pokusavam iscitati iz svega da li se zapravo isplati uci po 700 +-. Imam neke informacije da bi vrlo ubrzo DIOK trebao ici na 1000+-.

po sili FA, TA i odnosa ponude i potražnje (koji će se mijenjati iz dana u dan), za očekivati je u sljedećem razdoblju i niže cijene od ove.
ako si dugoročan, rekli bismo buffettovski tip ulagača, onda ti je svejedno. ali ako ne misliš bit dugo u diokiju, onda malo pričekaj.
no to je ipak samo moje skromno mišljenje, odluka i sve njezine posljedice su tvoji [smiley11]

hate red

Dugorocan ili ne…Dobri stari Einstain je rekao da je sve relativno”. No da ne duljim, hvala. Ukratko pogodio si tocno sto me zanimalo.

Mislim da je cayman neki dan rekao da je sve ispod 500 vrlo jeftino,a iznad 500 jeftino.
Sada smo na 700 i mislim da ni to nije skupo,čak dapače,povoljno. Oscilacije na ovoj dionici nisu
novost i zato poslušajte caymana i ne žurite nikuda

strpljiv-spašen

evo malo štiva za laku noć

“No čini se da je E.ON već bacio oko na lokaciju na Krku. Naime, prema našim izvorima E.ON je s DIOKI-jem sklopio opcijski ugovor za Dinino postrojenje i luku u Omišlju. Naši izvori tvrde da nije sklopljen klasični kupoprodajni ugovor, nego tek ugovor koji će vrijediti ako Vlada izabere lokaciju na Krku i koji će konzorciju u tom slučaju omogućiti nesmetanu gradnju. Pokušali smo to provjeriti i kod Roberta Ježića, većinskog vlasnika DIOKI-ja, ali on se jučer nije javljao na telefon” (istranet.org)

“U sjeni događaja oko LNG terminala odvija se i tihi rat između Ine i hrvatske vlade. Razlog tome je u prvom redu cijena prirodnoga plina koja je, po mišljenju određenih krugova u Ini, preniska i ne odražava tržišne vrijednosti. Vlada, s druge strane, nema namjeru povećavati cijenu zbog socijalnoga mira u zemlji. Nacionalovi izvori u Ini i Vladi kažu kako se posljednjih desetak dana traži rješenje kojim bi obje strane bile zadovoljne, ali rezultata nema. Izvori bliski Vladi sumnjaju kako je iz Ine došla priča da su se strani partneri odlučili povući iz projekta gradnje LNG terminala u Hrvatskoj kako bi time navodno izvršili dodatni pritisak na Vladu.” (nacional)

“Kori{tenjem ukapljenoga prirodnogplina kao sirovine za proizvodnju etilena mogla bi dugorono bitizaokru`ena sirovinska osnovica omi{aljske, a dijelom i zagrebakeproizvodnje petrokemikalija i plastike. Istodobno bi se iskoristilooko 250 MW energije za uplinjavanje dostavljenoga ukapljenog pli-na.P. Popovi} nazonima je predstavio i planove razvoja DIOKI Grupe.Udvostruenje proizvodnih kapaciteta u nekoliko idu}ih godinaambiciozan je plan tvrtki DIOKI d.d. iz Zagreba i DINA-Petrokemijed.d. iz Omi{lja, jedinih hrvatskih proizvo|aa petrokemikalija i pla-stinih masa. Taj plan obuhva}a, uz ostalo, ulaganja u ponovnopokretanje proizvodnje vinil-klorida (200 000 t/god.), proizvodnjususpenzijskog polivinil-klorida (PVC-S, 120 000 t/god.) tepove}anje kapaciteta za proizvodnju polietilena (PE-LLD i PE-HD100 000 t/god.) i pjene}ega, ekspandiraju}eg polistirena (PS-E,60 000 t/god.).Jedna od va`nih pretpostavki za ostvarenje tih planova, prete`novezanih uz lokaciju u Omi{lju koja je danas proizvodno iskori{tenasamo 10 %, jest osiguranje povoljne sirovinske i energijske osnove.Stoga je izbor mjesta gradnje terminala za ukapljeni prirodni plinod velike va`nosti za daljnji razvoj DIOKI Grupe, petoga najve}egahrvatskog izvoznika. ” (hrcak.srce.hr)

“Pozitivan efekt na prihode u 2006. i 2007. svakako je imao rast cijena polimera na svjetskom tržištu koji je inače strogo vezan uz cijenu nafte, ali nakon što je cijena nafte pala cijene polimera su se održale na visokim razinama što će se promijeniti u idućih par godina budući da razloge visokih cijena polimera treba tražiti u globalnom nedostatku plastičnih masa na svjetskom tržištu. No gradnja sve većeg broja tvornica koje se nalaze uz izvore prirodnog plina(koji postaje gotovo isključiva sirovina u industriji polimera) i to u zemljama velikim proizvođačima nafte koje su dosad taj plin doslovno spaljivale neminovno će uzrokovati pad cijena bazičnih polimera na svjetskom tržištu.

Bitni elementi koji utječu na poslovanje Diokija su svakako i cijena prirodnog plina kojeg Dioki još uvijek nabavlja po povlaštenoj cijeni, iako sve skupljoj, kao i cijena električne energije koja je prošle godine rasla za oko 6 posto.” (business.hr)

“Vjeran Piršić, predsjednik Udruge Eko-Kvarner: U slučaju izgradnje terminala za ukapljeni plin u Omišlju, Robert Ježić, vlasnik Dioki Grupe, to jest DINE-Petrokemije, i predsjednik Nogometnog kluba Rijeka, postaje bogat čovjek. Radi se o 40 milijuna eura. Ne postoji niti jedan drugi razlog za izbor te lokacije, nego partikularni interes jedne tvrtke.” (h-alter.org)

hate red

Gledam bi nebi, oću DDJH ili Dioki, ali ulazim! od sad sam sa vama barem godinu dana.. pa eto živili vi meni i ja vama

Cookie Monster

New Report

Close