DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Turion
Tek kad nestane takvih firmi, politika će se bavit politikom.
Dok ima negdje neubrane love, je..š politiku.


Da je na nama da spasimo firmu,mi bi to napravila u 2 dana. Postoje ugovori između INE i DIOKI-ja gdje pise do kad i koliko ima etana,odluka da etana nema se moze sudskim putem osporiti.
Zatim HEP-u smo plaćali skuplju struju,isto postoje vještanjcenja.
ISto tako vrlo lako se postigne dogovor s bankama da se vrati novac,jer se s pokretanjem proizvodnje svi dugovi mogu vratiti u pola godine.

Zaboravio si spomenuti famoznu prodaju terminala na Žitnjaku – i tu je dioki oštećen maksimalno.
A kakva je budućnost – Vlada je donijela odluku u 3. mjesecu i ta odluka će se sprovesti – ili sada ili nakon 15.07. – da je planirano nešto drugo drugačija odluka bi bila.

Pokrene li se Krk sve ostalo ide po inerciji – puno je projekata vezano na Dioki i na Krku i na Žitnjaku pa bi interes trebao biti višestran – za sada je taj interes i iskazan no nije u cjelosti realiziran.

Ima li što novoga od posjete Dolezila DINI?

Valjda je nešto rekao.

Ajde dajte te nevaljale dionice po 22 kunice… [pray]


Ima li što novoga od posjete Dolezila DINI?

Valjda je nešto rekao.

NIsu se očitovani ni na Čačićevu izjavu……dosta su zakopčani!
Zašto nisu potvrdili ili opovrgnuli Čačića – mislim da ne žele dodavati ulje na vatru iako je vrlo lako neke navode demantirati.

Talijani su se očitovali – Dina im je jak oslonac pa bi to trebalo i valorizirati kako spada!

Ako se oni i odluče na pokretanje Žitnjaka, E i PE nakon godine dana,kako kruze priče po firmi,nije mi jasno tko ce im radit u tim pogonima?
Ljudi će se snać,a pogone ne moze svatko održavat.
Etilen mogu dvojica ljudi samo pokrenut.

p2.sem

Pozdrav, šta nema više rasprodaje….? gotovo….

Nema ni glasa od Dinaša,kad se poleće? 🙂

ipak se nastavlja u revijalnom tonu…..isprika….

ajmo se vratiti malo unatrag:http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Prijetnja-proizvodnji-Ina-rusi-Vladin-plan-za-spasavanje-Diokija

– Uvjeravaju me da etana nema toliko koliko ga Dioki treba, ali država mora učiniti sve da sačuva svoju petrokemijsku industriju koja je jedna od rijetkih sa složenim tehnološkim procesom i proizvodom. Riječ je o spasu jedne od rijetkih industrija koje uz sve to imaju i domaće znanje, poručuje Šter

– Problem je što je proizvodnja u Ininim poljima pala i etana, kojeg se ne može dobivati iz Jadrana, ima sve manje. To se dogodilo zato što Ina nije dovoljno ulagala u ta polja, a sada su potrebna značajna financijska sredstva ako se žele dobiti dodatne količine etana, ističe Popijač. Ministar poručuje i to da će učiniti sve da u Diokiju sačuva radna mjesta i proizvodnju od koje 90 posto ide u izvoz.

»Ne možemo se oteti zaključku kako Vam je više stalo do zatvaranja Dioki-a nego do omogućavanja boljeg rada povećanom isporukom etana, priznavanjem Dioki-a kao velikog kupca i omogućavanja korektne cijene«. Dioki ima tržište, izvozi 90 posto svojih proizvoda, te kvalitetna postrojenja, ali s takvim načinom poslovanja ne može se održati.

Na kraju se ovo i dogodilo,nije INA DIOKI otjerala u stečaj,ali pogasili su dva glavna pogona,otjerali 320 ljudi na burzu i uništili jednu industrijsku granu.
A MOL trlja ruke od sreće,jer mu je najveći konkurent propao. DIOKI bez Etana nije respektabilna firma.

p2.sem

Nakon što je odgodio jučerašnji sastanak za danas, ima li kakvih novosti o Dolezilu u DINI?

Anonimno, 29.05.2012. u 12:58
Na kraju se ovo i dogodilo,nije INA DIOKI otjerala u stečaj,ali pogasili su dva glavna pogona,otjerali 320 ljudi na burzu i uništili jednu industrijsku granu.
A MOL trlja ruke od sreće,jer mu je najveći konkurent propao. DIOKI bez Etana nije respektabilna firma.

Na kraju će za taj ugovor sa MOLom samo sanader biti kriv… treba sve koji su taj ugovor potpisali i vidjeli na doživotnu robiju.. potpisali su ugovor sa vragom… Prodali su sve šta vredi a od čega su mogli i sami zarađivati al očito mi nemamo tako pametne glave u ovoj državi.. a još više je očito da se na greškama ne uči jer će se rasprodaja izgleda nastaviti…

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close