DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/cacic-ako-se-ne-dogovorimo-s-molom-mozemo-izaci-iz-ine-i-napraviti-novu-198437.aspx
Evo ovo su još jedni biseri kvazi stručnjaka Čačića, takve izjave vam puno govore u liku i djelu ovog tuduma koji nema nikakvog znanja…. kao da su to lego kocke da se takve stvari mogu napravit preko noći, to se stvaralo godinama kao i Dioki, o tome vam ja pričam……

Kolega vedrane11 netreba ljude gledati sa visoka i pocjenjivački svi mi dobro znamo koliko za ovo državu a samim tim i za nas znači Dioki i da ga treba spasiti ali nažalost to očito nesvaća vrh ove države.Kolega prije bi trebalo kazneno goniti one koji su Dioki doveli u ovu situaciju (nažalost još uvjek su na čelu firme) nego radnike koji pišu ono što su plasirali među njh iz vrha firme i ministarstva.


kako vi svi nerazumijete da se dioki jednostavno mora spasit,

a kako ti ne razumiješ da spašavanje DIOKI-a ne znači nužno i spašavanje dioničkih udjela? lako se može dogoditi da DIOKI ode u stečaj s preustrojem čime bi se spasila firma i radna mjesta, a diničari bi na kraju dobili 0 za svoje dionice…a po meni je to najizgledniji scenarij jer ako netko i bude ulazio u vlasničku strukturu briga njega za udjele postojećih diničara koji su suodgovorni za ovo stanje!

moji postovi nisu savjet niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Dragi Diokievci,

da li ste primjetili da se zatvaraju upravo oni pogoni za koje se sirovina nabavljala direktno (i transparentno), a ne preko kojekakvih opskurnih posrednika. Izgleda da je mjerilo ekonomske isplativosti posrednička provizija, a ne isplativa proizvodnja.
Svi dobro znamo da je Dioki godinama kupovao najskuplji stiren u okruženju, a znamo i gdje je razlika u cijeni završila. Slično i etilen za Krk.
Ako ostatak Dioki-a ikad proradi (u što čisto sumnjam), radit će opet sa omčom oko vrata. Omčom koju će mu opet stezat neki Ježićev Landmark. Uostalom sin mu još uvijek sjedi u nadzornom odboru, mada se ovaj navodno odrekao 75% dionica.

Zašto sumnjam da će ikad išta u Dioki-u proraditi? A evo nudi se Arkema, nude se neki Azeri…
Da, nude se, ali nisu blesavi (znaju s kim imaju posla), pa nude ugovor tipa:

Mi vama sirovinu koju ćete preraditi i vratiti nam proizvod, a mi ćemo vam onda platiti vaš rad.

Zašto uprava na to ne pristane? Odgovor je jednostavan: nema posrednika!

U Zagrebu su postrojenja stajala, a uprava je stiren preprodavala HIP-u Pančevo.
To je isto kao kad bi Shell zaustavio svoju rafineriju, a naftu koja čeka preradu preprodao, recimo, Exxonu.
Ne, ne, Gospodo… ne uništava nas MOL da bi se riješio konkurencije. Mi sami sebe uništavamo da bi olakšali konkurenciji. Kako džentlmenski!!!

bit će sad nešto na dnevniku hrt o diokiu………

idući tjedan će bit bolje...

Sjednice i odluke Vlade RH

22. ožujak 2012.
17. sjednica Vlade Republike Hrvatske

8. Prijedlog zaključka u vezi s restrukturiranjem trgovačkog društva DIOKI d.d.
http://www.vlada.hr/hr/content/download/207017/3041840/file/17.%20-%208.pdf

Ne znam o kakvim sada nekim varijantama raspredate koje su NEMOGUĆE – raditi će vrlo brzo i Krk i Žitnjak.
Ponuda je više i sve će se to riješiti a glede Čačića – pa to je totalna blamaža s izjavom no u HR i dalje postoji veliki deficit odgovone javnosti koje bi takve nebuloze i ministra sasjekli do temelja.

Kako to da Čačić daje jedne izjave za HR medije a druge za strane?

Croatia, Hungary Discuss Cooperation in Energy, LNG Krk Terminal
By Jasmina Kuzmanovic
May 25, 2012 7:35 AM EDT
facebook twitter add to Queue
Click ‘Queue’ to read later

Croatia and Hungary may cooperate in several energy projects, including an LNG terminal on the Croatian island of Krk and investing in wind power plants in next European Union member, Economy Minister Radimir Cacic said.

“Hungary has shown a great interest in participating in the building of a liquefied natural gas terminal on the island of Krk, which for us is also very important,” Cacic said in a phone interview, after meeting with Pal Kovacs, Hungary’s state secretary for national development, earlier this week in Zagreb.

“It would be a win-win project, as through interconnectors in Hungary we could supply Slovakia and Poland on one side and Romania on the other,” Cacic said. He also said Croatia would aim “at a starting position of holding a 25 percent plus one share package” in the project.

Cacic said on April 18 Croatia will build a liquefied natural-gas terminal on Krk by 2016 to supply countries in the region, taking over a previous plan backed by international partners.

The project would connect to the proposed Trans Adriatic Pipeline, a regional natural-gas project. Adria LNG, with partners E.ON AG (EOAN), OMV AG (OMV), Geoplin d.d. and Total SA (FP), originally considered building a terminal on Krk, near Italy, before its licenses for the project expired.

“Other investors are welcome as well,” Cacic said. Qatar’s state oil company, Qatar Petroleum, is “also interested,” he said.

HTV dnevnik u 19,30 o DIOKIU

Crnjak da nemože biti veći

Na Dnevniku su ukomponirali 3 izjave od ovog tjedna za koje svi znamo i zbog kojeg je dionica pala sa 30 na 22 kune, ništa novo.

vid'la žaba...

Mogu ukomponirati izjave koje hoćeš, ali to ništa neće promjeniti, nažalost.
Stanje u Dioki-ju je katastrofa, brod tone naglo i samo se pitam zašto mi svi radnici i dalje šutimo?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Na Dnevniku su ukomponirali 3 izjave od ovog tjedna za koje svi znamo i zbog kojeg je dionica pala sa 30 na 22 kune, ništa novo.

Točno tako, ponovili su sve stare loše vijesti sve u jednom koda da je nekom u interesu da cijena padne još niže pa je platio da se vijesti ponove!!

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close