DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kolega Lopina, jel vi vidite ovo Bože moj ?? .. Pa oni misle da će se samo Ježićev udio smanjiti a njihovi će udjeli ostati haha, baš sam se nasmijala .. Joj, šta će biti kada mali dioničari shvate da su ovakvi postupci konceptualizirani u korist vjerovnika a ne malih dioničara.

Pa mislim, ako ćemo pravo gledati, mali dioničari su ti koji su skupa sa Ježićem dužni vjerovnicima , mislim i mali su suvlasnici zar ne ?

Ili imate info da će se samo Ježićev udio smanjiti toliko, a time bi se de facto udio svih ostalih dioničara još i povećao ? Hm, dobra šala [lol] [bye]

Mi mali dioničari nismo ništa potpisali – kaj ne?
Možemo samo podići ružbe za štetu koju su neki svojim ponašanjem učinili.
Npr – Ina, HEP, janaf!!!!
[/quote]

?? Molim ?? Pa dobro, zar vi ne znate ni kako funkcioniraju dionička društva a ulažete na burzi ??

Vecinski vlasnik i CEO potpisuju za sve, kakve veze ima jeste li vi mali dioničari potpisali ili niste, svima će se recipročno smanjiti udio isto kako je bilo i u Badelu ! .. Ako mi ne vjerujete proučite Badelov slučaj, ni tamo mali dioničari nisu "ništa potpisali" ..

Ajmo se solidizirat sad ljepo kad smo na muci radnika zaradili da im i isplatimo plaće


Po nekim komentarima izgleda da bi za cijenu dionice bolje bilo da je firma propala ili otisla u stecaj…pa kolege ako bude sve tako kako kaze Cacic…firma nastavlja s radom ali drugacije vlasnicke strukture…dugovi prebijeni…cijena dionice..?…tesko da ce bit manje.

Pozdrav

Hm, još ne znamo kojim će načinom novi vlasnici ući u strukturu, tko vam kaže da neće dio duga prebiti i dokapitalizacijom npr, novih 6 000 000 dionica ?

To je danas normalna stvar u ovakvim situacijama, a već imaju model Badela kao uzor . 35 kn vrijedi ali više od toga je rizično. Nema dovoljno dionica Ježić za naimirivanje svih vjerovnika, po meni ni pola od toga, usporedite temeljni kapital i kratkoročna dugovanja !

970 000 000 – temlejni kapital, dakle Ježićevo je oko 720 000 000

Dugovanja – preko 1.5 mliijardi kuna !!

Kako će oni to onda prebiti miljardu kuna duga samo sa Ježićevih 700 000 000 vlasništva ??


Po nekim komentarima izgleda da bi za cijenu dionice bolje bilo da je firma propala ili otisla u stecaj…pa kolege ako bude sve tako kako kaze Cacic…firma nastavlja s radom ali drugacije vlasnicke strukture…dugovi prebijeni…cijena dionice..?…tesko da ce bit manje.

Pozdrav

Točno.Sadašnji vlasnici na čelu sa Ježićem puše i plačaju loše poslovanje.Ovdje nema amnestije ni za koga,a vjerovnici ulaze u vlasnoičku strukturu,preuzimaju Dioki ,a sadašnjua dionica ima manju
vrijednost.Logično.Vama koji sada kupujete ostat će m.da marjanova.Oprez!




Kolega Lopina, jel vi vidite ovo Bože moj ?? .. Pa oni misle da će se samo Ježićev udio smanjiti a njihovi će udjeli ostati haha, baš sam se nasmijala .. Joj, šta će biti kada mali dioničari shvate da su ovakvi postupci konceptualizirani u korist vjerovnika a ne malih dioničara.

Pa mislim, ako ćemo pravo gledati, mali dioničari su ti koji su skupa sa Ježićem dužni vjerovnicima , mislim i mali su suvlasnici zar ne ?

Ili imate info da će se samo Ježićev udio smanjiti toliko, a time bi se de facto udio svih ostalih dioničara još i povećao ? Hm, dobra šala [lol] [bye]

Mi mali dioničari nismo ništa potpisali – kaj ne?
Možemo samo podići ružbe za štetu koju su neki svojim ponašanjem učinili.
Npr – Ina, HEP, janaf!!!!
[/quote]

?? Molim ?? Pa dobro, zar vi ne znate ni kako funkcioniraju dionička društva a ulažete na burzi ??

[/quote]

Daj si malo protresi glavurdom….za početak.
Već danas firma nema nikakvih dospjelih dugovanja – ima li hoš takvih u HR?
sVE OSTALO DUGOROČNO – REPROGRAMIRANO.
A TO ŠTO JE RJ OSTAO NA 1% ZNAČI DA JE POTRAŽNJA UVELIKE NADMAŠILA PONUDU.



Ježić svojih 75% pretvara u 1%.Dakle spušio je 74/75 /sedamdeset četiri sedamdeset petina.
A što mislite da vi koji imate dionice da niste isto spušili?Ili ako ih sada kupujete.Oprez!
Ovo je dokapitalizacija sa drastičnim povečanjem broja dionica i smanjenja vrijednosti dionica.
I zato pamet u glavu.Ne ulazite sa svom lovom.Gubitak može biti jako veliki.

SQUZZE OUT Roberta Ježića!

Kakva dokapitalizacija – nikakva dokapitalizacija!

Konverzija cca 1 milijarde duga u dionice.
[/quote]

Sram Vas bilo ! Ukupni dug DIOKIA-a je 1 800 000 000 kn, a temeljni kapital u kojem udio ima gospodin Ježić je 700 000 000 kn .. baš da vidimo kako će se to prebijati bez Badel scenarija [huh]

vivien interesantno da baš danas tolilo postova na ovoj temi, koliko ukupno ih nije bilo ovdje na ovoj temi

pepe7


vivien interesantno da baš danas tolilo postova na ovoj temi, koliko ukupno ih nije bilo ovdje na ovoj temi

Šta je tu čudno ? Interesantna događanja sa Diokijem ( danas ) potiču raspravu o istom !


vivien interesantno da baš danas tolilo postova na ovoj temi, koliko ukupno ih nije bilo ovdje na ovoj temi

Čekanje na bidu i lešinarenje je ludilo stvar, u zadnjih par mjeseci nisam primjetio niti jedan post na ovoj temi od kolegice

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Banke preuzimaju DIOKI,
ne bi me čudilo da su to sve namjerno napravili
jer je ovo sigurno profitabilna i perspektivna industrija. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Hvala svima koji su bili na prosvjedu,bilo je dostojanstveno i jako emotivno!
Pogotovo suze u očima umirovljenika…

Ako nas preveslaju u petak,ide se u rezanje pogona.
A jos nije donesena odluka o Etilenu i Polietilenu,sa INOM tek treba razgovarat…

p2.sem

auuu, kakv aje ovo bila navlakuša!
ne bi me čudilo da sutra kad se saznaju detalji cijena padne na 10 kn [shocked]

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

New Report

Close