DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo je pričao i o isplatama …

Smeta ti što se napokon indentificirao uzrok – MOL.
Možda ni plina u plinskom sustavu nema dovoljno.
Mađari najpametniji u HR – sve znaju i umeju.

Samo sam htio reći da izjava K.Miškovića ne vrijedi niti stoti dio vrijednosti DIOK-R-A
dionice. Sve ove ostale tvoje bedastoće niti ne čitam. Bolje mene pitaj za
isplate.
[/quote]

A ti si onaj što je demontirao postrojenja na Žitnjaku nedavno?
Sad lažu ministri, sindikalci, lažu banke laže općina Omišalj . laže mjesna zajednica Žitnjaku ……
A danima se tu da oprostiš laže do besvijesti – od toga kako je zemljište bezvrijedno do toga da se demontiraju postrojenja, da nema dogovora s vjerovnicimam da nema rezervnih dijelova, ulja i maziva……

Ako nečeg fali to je fer i korektnog komuniciranja s strane pojedinaca.
Možda fali i plina u plinovodima ali za to nije odgovoran nitko do MOL, kao i što je odgovoran i za niz drugih stvarčica.

I sutra bumo videli kako je to Sanader pomogao Diokiju da izgubi na struji oko 80 milijuna kuna i na zemljištu za terminale također toliko ili čak malo više.

Evo Rumenovića iz Pulsa Hrvatske (sredina emisije). Imam još i njegovu završnu riječ.

http://www.youtube.com/watch?v=SjKzrsvNMMc

Hajde Savo da nešto razjasnimo… Prestani gnojiti po radnicima, po defaultu…

Složiti ćeš se sa mnom, da bez pouzdanog rada visokotlačnog kompresora na PE2, bez njegovog ‘lupanja’ nema proizvodnje, a time ni ‘života’ za 450 ljudi na žitnjaku!

E sad, kad smo to razjasnili, natuknuti ću ti kontakt osobe koja brine za zalihe cilindara, klipova i brtvi za onaj pakleni stroj, famozni visokotlačni kompresor u kompresornici PE2. Zove se Mladen K. dipl. ing. str. (mobitel 091 572X-XXX)… koji će ti potvrditi moje riječi da smo ‘švicarcima’ dužni poveću svotu novaca i da nema rezervnih dijelova na skladištu! Inače čovjek ima kancelariju na katu, u neposrednoj blizini centralnog skladišta Dioki-ja na Žitnjaku (prema DOKI-ju), stoga hajde mrdni guzove i uvjeri se sam!

Znaš li koliko je još preostalo reaktorskih cijevi? Znaš li uopće kako izgledaju i zašto njihovu pošiljku pri transportu nadzire Policija? Pitam se hoćeš li provjeriti ove informacije, dane u ovom postu ili si i dalje nevjerni Toma?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

vidim da ima nekih iz diokija tu,pa posto po ovom pisanju ne shvacam sto zele,zar niste bili na prosvjedima i izrazili zelju da se pogoni pokrenu a sad tvrdite da je to nemoguce, il vas zanima samo isplata placa? znaci stecaj po vama je neizbjezan? ili bolje da pitam koji je po vama najbolji scenarij za buducnost diokija?

idući tjedan će bit bolje...

SAVO,SAVODRUGI I SLIČNI VAMA,,

kada je TAJ start pogona u DINI???
kada ćemo dobit plaće??????

šta kaže Vaš veliki vodja i PRIJATELJ R.J??


vidim da ima nekih iz diokija tu,pa posto po ovom pisanju ne shvacam sto zele,zar niste bili na prosvjedima i izrazili zelju da se pogoni pokrenu a sad tvrdite da je to nemoguce, il vas zanima samo isplata placa? znaci stecaj po vama je neizbjezan? ili bolje da pitam koji je po vama najbolji scenarij za buducnost diokija?

hm…možda scenarij Costa Concordie, brod potone a nama milionske odštete tj. otpremnine….

Mala šala, ali treba i takav scenarij za poneka radna mjesta imati na umu.
Nerealno je očekivati da će u procesu restrukturiranja sva radna mjesta ostati netaknuta.


Evo Rumenovića iz Pulsa Hrvatske (sredina emisije). Imam još i njegovu završnu riječ.

http://www.youtube.com/watch?v=SjKzrsvNMMc

Pa imaš cijelu snimku emisije na http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=415&cHash=549699fb87

Dakle zaključak s jučerašnjeg sastanka je da radnicine poduzimaju nikakve aktivnosti u zamjenu zaobećanje da će se sve riješiti ovaj i slijedeći tjedan – od vlasničke križaljke do pokretanja proizvodnje!!!

Rumenović je također upozorio na neodrživost situacije glede etana kojega ima ali ga Ina ne isporučuje u ugovorenim količinama – cijena prirodnog plina – cijena struje.
Dioki plaća struju oko 80% skuplje nego npr TLM.
Dakle sve ono što koći Žitnjak išlo bi u paketu a Krk je itekako perspektivan i profitabilan.


A ti si onaj što je demontirao postrojenja na Žitnjaku nedavno?

Kaj te opet uhvatilo? Ili te nije nikad ni pustilo? Sto puta ti je receno da se stara postrojenja rezu za otpad, a ti se opet pravis englez. Sto puta ti je receno da se ne radi rekonstrukcija postrojenja na zitnjaku, jedino ako ovo rezanje ne smatras pod rekonstrukciju. Daj mi reci po koliko i na koji nacin prodaje RBA dionice? Kji k…. ne odes malo tamo na zitnjak pa pogledas. Ili kao dionicar nazovi u upravu pa pitaj, to sam ti vec sto puta rekao.

A to hoce li postrojenja krenut… pa normalno da ce krenuti ako se postigne dogovor. Dijelovi ce se kupiti i namontirati. Ako ce biti love za sve drugo biti ce i za to. Jedino to nece ici na nacin, ajmo sutra krenut – ajmo. I sve krene i sve ce biti divno i krasno. Ako slucajno ispadne tako, to ce biti cudo bozije s obzirom na vremenske uvjete i potencijanu stetu. Ali ako se donese odluka da ce se krenuti, krenuti ce se, to je neminovno.


A to hoce li postrojenja krenut… pa normalno da ce krenuti ako se postigne dogovor. Dijelovi ce se kupiti i namontirati. Ako ce biti love za sve drugo biti ce i za to. Jedino to nece ici na nacin, ajmo sutra krenut – ajmo. I sve krene i sve ce biti divno i krasno. Ako slucajno ispadne tako, to ce biti cudo bozije s obzirom na vremenske uvjete i potencijanu stetu. Ali ako se donese odluka da ce se krenuti, krenuti ce se, to je neminovno.

Sada ni Rumenović nema pojma ni o čemu – kako to da on informira ministarstva da se može pokrenuti proizvodnja i da treba samo sirovina i energenti a ti nas uvjeravaš u suprotno.
MOL drži konce Žitnjaka – nažalost – a da je Dioki njegova petrokemija imali bi 70k tona etana a ne 30k što nije dovoljno ni za PE2.
Zašto je Diokiju struja naskuplja u HR.
To mora riješiti Vlada i zato se razgovara u ministrastvima o tim problemima.

"Kaj te opet uhvatilo? Ili te nije nikad ni pustilo? Sto puta ti je receno da se stara postrojenja rezu za otpad, a ti se opet pravis englez. Sto puta ti je receno da se ne radi rekonstrukcija postrojenja na zitnjaku, jedino ako ovo rezanje ne smatras pod rekonstrukciju. Daj mi reci po koliko i na koji nacin prodaje RBA dionice? Kji k…. ne odes malo tamo na zitnjak pa pogledas. Ili kao dionicar nazovi u upravu pa pitaj, to sam ti vec sto puta rekao. "

Pusti Savu, on je podvojena ličnost…

Da malo komentiramo kako nastaje etan, on je nusprodukt proizvodnje prirodnog plina i ostalih plinova koji se izdvajaju u Ivaniću… U plinu koji se crpi iz zemlje, ima ga nekih 7 ili 8%. Da bi etana bilo više, nužno je puno veću količinu plina crpiti i isti utiskivati u sustav, treba regulirati protok plina u sustavu, tj. u magistralnim cjevovodima. Zašto bi se to radilo? Treba početi crpiti neka nova polja, za to je potreban novac ali novac treba i za to da se plin negdje mogao uskladištiti, kao u Okolima, u podzemnom skladištu. Poveča količina plina dala bi se industriji, možda, samo da iva zemlja nije totalno deindustrijalizirana!
Povećati proizvodnju znatno, za koga? za neurednog platišu, INA bi ulagati novce poreznih obveznika i svoje novce da pogoduje jednom čovjeku…. Jećiću i njegovim poltronima u Dioki-ju?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Gdje te ja uvjeravam u suprotno? Ili pocni citati s razumjevanjem ili prestani s obmanama.

New Report

Close