DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Linić i Čačić se moraju dogovoriti.
Čačićeva izjava za HR1 :" Radnici će dobiti plaće,Vlada ima ugrubo tko su partneri za DIOKI. Ići će se u stečaj sa preustrojem.Pokrenut će se proizvodnja u DINI."
Linić na to nikakav stečaj ne spominje nego ulazak države ako se pojavi partner,a na forumu se da pročitati da su to stranci.

Nikakve otpremnine se ne spominju….

p2.sem

Citiram Linića: Sredstva za dokapitlizaciju i jačanje kapitala usmjerimo samo prema HBOR-u (onom istom, koji nije isplatio, već ugovoreni, kredit DIOKI-ju).
Ima i dalje, ali to nije ni važno.
Zato prodajemo HPB.
To je važno.
Dioki je tu dobro uletio, mada djelovanjem tog istog HBOR-a, tu nije trebao niti biti.
Bitna je, u cijelom kontekstu, riječ: usmjerimo.
Predugo se usmjeravaju sredstva, da bi nama bilo dobro.
Meni je super.
A, Vama?


quote]Svaka čast na konstruktivnom i pomirljivom postu.
U ime SRD-a pozivam te i Vas nekoliko, koji ste bili na skupu u Zagrebu da sjednemo i popričamo prije sastanka, (To je već treći poziv u tri dana), upravo zato da sudjelujete u donošenju odluke, o tome što dalje.
Prijedlog o napuštanju radnih mjesta 01.07.2012. godine je već poznat i o njemu će se raspravljati kao i o svim drugima koji su znatno radikalniji.
Molim te ubuduće se ne predstavljajte kao tzv. "stožer" jer to kako sam i prije govorio ne možete biti zbog načina na koji ste se "osnovali". Ukoliko se na SKUPU donese odlukao o osnivanju prvi ću predložiti da u njemu svakako učestvuješ.!

U svakom slučaju hvala što prihvaćaš razuman pristup.

Zanimljivo je kako bi sad Predragm imao nešto za reči. I razgovarao bi sa stožerom a taj isti stožer ne priznaje. Pa ni ne treba ga priznati, najvažnije je da ga priznaju zaposlenici. do sada je sindikat držao ljude u informativnoj blokadi a ono što je i rekao služilo je isključivo u svrhu razjedinjenja Krka i Zagreba. I sad bi Predrag razgovarao s nelegitimnim stožerom. Svim sindikatima zajedno – imali ste priliku razgovarati i braniti interese zaposlenika od 9. mjeseca 2011. Imali ste priliku zaslužit naše povjerenje i biti naši vođe. Stožer je to uspio u svega nekoliko dana a vi niste u 9 mjeseci. Umjesto da šikanirate stožer, trebali bi se zapitati kako je stožer u par dana uspio ono što vi niste. I zašto vam ljudi ne vjeruju. I najvažnije, stvarno mi nije jasno kako se uopće možete zabavljati pitanjem stožera jer očito da vam je to najveća preokupacija u vrijeme kad su članovi sindikata gladni?!? A stožer ima potpuno isti cilj, pokretanje proizvodnje, isplata zaostalih plaća a ako nema proizvodnje onda isplata otpremnina. I u čem je stvar? Što stožer krivo radi? Stožer zaista zastupa prava zaposlenika i gospodo, radi vaš posao a bez naših članarina i bez lipe sredstava. I svaka čast stožerima. Imaju samo svoje veliko srce i isti interes koji imaju i radnici.
[/quote]
tvoja rasprava ne zaslužuje nikakv komentar, ali zar stvarno misliš da je od svega najvažnije to vaše sindikalno lešinarenje?
Uvijek isti na ovom forumu kritizraju sindikate, a u isto vrijeme pozivaju na jedinstvo!?
Pa zar stvarno radnike držite za takve idiote? JE*O vas SING!
a iza svega namjeru da organiziraju SING

VLADA: DIOKI IDE U STEČAJ!!!

IZVOR NOVA TV

KAŽEM VAM: POZNAJEM LJUDE, ŽITNJAK ĆE GORJETI, ONO ŠTO SE NEĆE MOĆI POREZATI BIT ĆE ZAPALJENO!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Pusti Čačića,samo se jefitno želi domoći LNG-a i to je njegova prica.

p2.sem

Slušam sada na NOVA-Tv, da DINA pokreće proizvodnju, a Zagreb ide u stečaj.
Mašala.
Turisti na Kvarneru mogu mirno ljetovati.
Dinaše možete s….ti nakon sezone.
Stvarno ste znalci.
Tako jednostavno, zar ne?
Usmjerite samo, što više toga, k sebi.
Jednog ću se dana, i ja veseliti.

Dina će se izdvojiti za sebe jer ih Dioki sputava svojim dugovi, pa stoko šugava ko tu koga sputava, pa kaj ste vi normalni čoviječe 2 godine živite na naš račun i do sad smo bili jedna firma sad bi vi sami za sebe, ko je natuko tu dugove kako možete biti takvi šupci, jooooj što bi vam svašta pisao da smijem, samo dođite u Zagreb..

Sutra je suđenje Čačiću u Mađarskoj. Ako ima pravde i sreće, bahati bi mogao biti osuđen. Pošto ide na ruku Molu, čisto sumnjam. Zauzvrat treba "gušiti" Dioki i olakšati ungarima put do LNG terminala. Ali borba još nije gotova. Dug je put za realizaciju ovakvih veleizdajničkih poteza.

Pa, zar nitko od naših stručnjaka, nikad nije igrao Monopoly?
Ja sam igrao, i znam kud to, opet,vodi.
I djeca to znaju.
Ta djeca, kojoj oni to rade.
Nisu to njihova djeca.
Ideja, o dvijesto bogatih obitelji, i nije tako loša.
Ali, samo u slučaju, da oni znaju, i hoće, dobiveno uložiti u razvoj, a ne, na offshore račune.
Ti sad gonjaj po svijetu.
Sutra ćemo ići na more našim dragim vlasnicima.
Oni će lako platiti porez na imovinu (naravno, novcem koji su nam već uzeli).
Zašto bi ja trebao misliti, da je sada drugačije?

Ne može nas izdati Madjar.

Vaš link

Postavlja se problem oko 10 do 15 miljuna eura, a istovremeno se pikira na zemljište koje bi država kupila po prihvatljivim uvjetima od banaka vjerovnika, samo da napomenem da je RJ krajem prošle godine nudio to zemljište Končaru za tričavih 80 milijuna eura
Vaš link

[lol] [lol] [lol]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



@jman

Aleluja, bilo je i vrijeme, bar nešto.


@golubv

U petak se pregovara u Audiu, idući tjedan bi moglo biti veselo

u petak je blagdan

Linić: Imamo 250 milijuna eura izvoza, domaći plin,jel trebamo uci u firmu? TREBAMO!!

Dnevnik RTL-a

Pa meni tu nista nije jasno,ovaj hoće stečaj,likivdaciju Žitnjaka,govori to na sva zvona. A linić govori kako DIOKI mora raditi.

Meni to nista vise nije jasno.

p2.sem

Evo kako je ministar financija Slavko Linić objasnio prijedlog privatizacije HPB-a na današnjoj sjednici Vlade:

"Republika Hrvatska je vlasnik 51,46% Hrvatske poštanske banke. Namjera je prodati taj postotak ali i uz proces dokapitalizacije banke. Razlozi za ovakav postupak je što smo se opredijelili da sredstva iz proračuna usmjerimo prema Hrvatskoj banci za razvoj i da ona bude ta preko koje ćemo povoljnim financijskim sredstvima omogućiti plasmane prema gospodarstvu, neovisno da li se radi o razvoju ili o pomoći financiranja redovnih i tekućih poslovanja gospodarstva."

Istodobno je banka mala i nema kamatnu politiku koja može biti razvojna i uspješna na tržištu. Što se pak preferiranih investitora tiče mišljenje da bi daleko povoljniji bili institucionalni investitori u tu banku jer oni mogu krenuti i kroz dokapitalizaciju te ćemo tako imati i više novih vlasnika:

"To je proces gdje trebamo obaviti procjenu i kvalitetu banke, kvalitetu eventualnih ponuđača i zato predlažemo vladi da odaberemo savjetnika za privatizaciju koji bi trebao procijeniti i ispitati tržište, utvrditi zainteresirane strane, da bi tako sama prodaja mogla biti uspješnija", smatra Linić.

Zašto mi ne razmišljamo kako vratiti naše banke koje smo prodali (nakon sanacoje), nego i dalje razmišljamo, kako prodati, i to, što nam je ostalo?

Dobra ti je rečenica "J… vas SING". Nije me previše dirnula. Ja uopće nisam član SINGA nego EKN-e.
I uopće mi nije bitno tko me zastupa, SING, EKN, bilo tko. Jedino što me zanima je da zastupaju interese svih radnika, da nas ne lažu i da nas ne drže u informativnoj blokadi uz rečenicu kak je sve bajno i krasno. I da nas ne pokušavaju razjediniti. Što se mene tiće može to biti i stranka Roma a na njima je da zadobiju povjerenje radnika. Ja nisam član SINGA ali moje povjerenje je dobio stožer a SING s tim nema baš nikakve veze. Mogu ga dobiti i sindikati ali ga ipak prvo moraju zaslužiti. Tako to ide u stvarnom životu.

New Report

Close