DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/radnici-dine-i-diokija-vise-necemo-raditi-bez-placa/ar-36409/


Nakon ovakvog pada BDP-a, hitno pokretanje DIOKI-a i sličnih projekata je apsolutna nužnost, bez toga ide cijela država do đavola… narod je već i previše nabrijan i ogorčen i mogla bi vlada odletjeti, a da ne odradi ni prvu godinu mandata!

Zbog pada proizvodnje nužno je pokrenuti Dioki, jelte. Tom logikom bi zbog velike stope nezaposlenosti trebalo otvoriti 150.000 novih radnih mjesta u državnoj upravi. Bitno da se proizvodi i zapošljava, a ima li to smisla, to je nebitno…

Ajmo i ovaj petak dočekat,imam neki osjecaj da bi se moglo nesto dogoditi… [huh]

p2.sem

Hoće dogodit će se to da,to što se trebalo dogodit bit će prolongirano za sljedeći petak.Najžalosnije je to što se od sndikata već jedno izvjesnije vrijeme nitko ne oglašava.(Da to su oni koji bi se trebali borit za naša prava).A mi smo i dalje radnici ko guske u magli.


http://www.seebiz.eu/radnici-dine-i-diokija-vise-necemo-raditi-bez-placa/ar-36409/

Eh da….sve je to lijepo napisano ali bojim se da od plača neče biti nista!Niti nemoze biti kad se opet trazi isplata samo jedne plače SRAMOTA.Ljudi nakon 6 mjeseci zivotarenja da dobiju samo jednu plaču koju nece niti vidjeti jer ce nam banke smanjiti minuse na tekučima…zato idemo u nove prosvjede i potrazivanje SVIH NEISPLAČENIH PLAČA jer ova agonija se oduzuje u nedogled.Jel netko misli da ako ljudi na Krku napuste opasne pogone u špici turističke sezone ova vlada neče nači novce za radnike cijelog Diokia…novci bi se našli u roku od odmah.Zato sindikati od ponedjeljka na ulicu i ako treba idemo do kraja jer ovdje se kraj ne nazire cekajuci,a nasi voljeni turisti neka nam uzivaju u nasem moru i suncu neka vide kakvu lopovsku drzavu imamo i lazljive ministre koji nemaju snage niti volje ispuniti svoja obecanja.Na kraju krajeva nemamo sta za izgubit jer i ono malo dostojanstva sta smo imali su nam uzeli sa svojim laznim obecanjima


http://www.seebiz.eu/radnici-dine-i-diokija-vise-necemo-raditi-bez-placa/ar-36409/

OPtimist sam – moglo bi i više od jedne plaće se isplatiti obzirom da je HŽ Cargo prekjučer realizirao kredit za kolosjek na Žitnjaku.

No upozorio bih na jednu važnu činjenicu a iz teksta se provlači da su i radnici postali svjesni tko ima podmeće klipovi – ta osoba ima ime i prezime i zove se Radimir Čačić.
Prvi potpredsjednik HR Valde a u naravi mađarski konzultant!

Dok Linić čini sve – HŽ Cargo, nova linija HBOR-a, Zakon o financijskom poslovanju.. – Čačić opstruira kako riječima tako i djelima.
Blokira potpisivanje Ugovora za Dinu dok se vjerovnici ne dogovore a onda čini sve da se dogovor ne postigne!!!!!
Zna da kada se Dina pokrene da je što se tiče njegove uloge sve otišlo u vjetar!



Nakon ovakvog pada BDP-a, hitno pokretanje DIOKI-a i sličnih projekata je apsolutna nužnost, bez toga ide cijela država do đavola… narod je već i previše nabrijan i ogorčen i mogla bi vlada odletjeti, a da ne odradi ni prvu godinu mandata!

Zbog pada proizvodnje nužno je pokrenuti Dioki, jelte. Tom logikom bi zbog velike stope nezaposlenosti trebalo otvoriti 150.000 novih radnih mjesta u državnoj upravi. Bitno da se proizvodi i zapošljava, a ima li to smisla, to je nebitno
[/quote]

Želiš reći – bolje sve zatvoriti pa uvoziti gotove proizvode i pomagati strana gospodarstva te time osiguravati posao njihovim radnicima? Pa sve države u ovoj krizi spašavaju radna mjesta i prozvodnju kako god znaju i umiju, daju kredite bez kamata, subvencije itd., a mi bi trebali pustiti da sve propadne??! Najbolje onda da uništimo još to malo prozvodnje što nam je ostalo pa da se kompletno kao država prebacimo u pranje i čišćenje vila i stanova bogatih stranaca na našoj obali i otocima (a to naravno nakon što zbog preza na imovinu rasprodamo strancima u bescjenje sve kuće i vikendice jer bez radnih mjesta naravno da nećemo moći plaćati taj porez koji nam EU godinama želi nametnuti preko domaćih sluga)….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ako radnici neće da rade plate nema. Ali zato će dionica da raste jer je RH u interesu da što bolje proda svoju investiciju. Da nema Rajfice koja malo stopira cijenu davno bi bili preko 50kn ali dovoljen je samo poziv iz vlade i ode a otići će to preko 50. Sve je jasno. [thumbsup]

WWW.KUCILOORO.COM



http://www.seebiz.eu/radnici-dine-i-diokija-vise-necemo-raditi-bez-placa/ar-36409/

OPtimist sam – moglo bi i više od jedne plaće se isplatiti obzirom da je HŽ Cargo prekjučer realizirao kredit za kolosjek na Žitnjaku.

No upozorio bih na jednu važnu činjenicu a iz teksta se provlači da su i radnici postali svjesni tko ima podmeće klipovi – ta osoba ima ime i prezime i zove se Radimir Čačić.
Prvi potpredsjednik HR Valde a u naravi mađarski konzultant!

Dok Linić čini sve – HŽ Cargo, nova linija HBOR-a, Zakon o financijskom poslovanju.. – Čačić opstruira kako riječima tako i djelima.
Blokira potpisivanje Ugovora za Dinu dok se vjerovnici ne dogovore a onda čini sve da se dogovor ne postigne!!!!!
Zna da kada se Dina pokrene da je što se tiče njegove uloge sve otišlo u vjetar!

[/quote]

Evo da se vidi šta se to čuva – pogled je odličan!
http://www.vecernji.hr/regije/postrojenja-omislju-pod-budnim-okom-zupanijskog-stozera-clanak-337487




http://www.seebiz.eu/radnici-dine-i-diokija-vise-necemo-raditi-bez-placa/ar-36409/

OPtimist sam – moglo bi i više od jedne plaće se isplatiti obzirom da je HŽ Cargo prekjučer realizirao kredit za kolosjek na Žitnjaku.

No upozorio bih na jednu važnu činjenicu a iz teksta se provlači da su i radnici postali svjesni tko ima podmeće klipovi – ta osoba ima ime i prezime i zove se Radimir Čačić.
Prvi potpredsjednik HR Valde a u naravi mađarski konzultant!

Dok Linić čini sve – HŽ Cargo, nova linija HBOR-a, Zakon o financijskom poslovanju.. – Čačić opstruira kako riječima tako i djelima.
Blokira potpisivanje Ugovora za Dinu dok se vjerovnici ne dogovore a onda čini sve da se dogovor ne postigne!!!!!
Zna da kada se Dina pokrene da je što se tiče njegove uloge sve otišlo u vjetar!

[/quote]

Evo da se vidi šta se to čuva – pogled je odličan!
http://www.vecernji.hr/regije/postrojenja-omislju-pod-budnim-okom-zupanijskog-stozera-clanak-337487
[/quote]
Pa zlato uvijek treba čuvati, a ovaj biser pogotovo…….

Mi u Liniča gledamo kao u nekog spasitelja,što i ima smisla,jer je on u DIOKI-ju skoro 10 godina.
Ježićev kum i tako dalje,izjavio je bio za VL da ga je Ježić razočarao kao poslovni čovjek jer je dopustio da ovakva firma propadne.

NAdalje,svo ovo odugovlačenje i ove Čačićeve izjave o neisplativosti pogona u ZG,samo produbljuju krizu.
DIOKI bez 320 ljudi i 2 glavna pogona vise nije respaktabilna firma.DINA će raditi samo preradu sirovine za daljnje firme,koje ce onda to plasirat na tržište.tu je novac puno manje.
EPS I DOKI kao samostalna firma mogu radit ali treba dosta novaca ulupat da se to ostavari.
Znači bez etana,zbog kojeg je DIOKI osnovan NEMA PRAVOG IZVOZA I PROIZVODNJE!! i to Linić zna!

Samo se nadam da je u toj njihovoj borbi Linić jači od Čačića,možda već danas čujemo nešto.
Iz nekog razloga maknuli su nas sa sjednica gdje je trebalo biti objavljeno da se pogoni gase.

p2.sem

[/quote]
Zbog pada proizvodnje nužno je pokrenuti Dioki, jelte. Tom logikom bi zbog velike stope nezaposlenosti trebalo otvoriti 150.000 novih radnih mjesta u državnoj upravi. Bitno da se proizvodi i zapošljava, a ima li to smisla, to je nebitno…
[/quote]

Bravo Lebowski! Što reči čovjeku kom je netko u državnoj upravi jednak radniku u proizvodnji? Imam samo jedno pitanje: uzmi broj zaposlenih u državnoj upravi i reci mi koliko privrede u godinu dana. Mi imamo podatak točan u lipu koliko 424 radnika Diokija prevredi. Uspoređuješ kruške i krumpir

ova naša jadna vlada treba otpiliti banke i prestati se brinuti samo da svi na državnim jaslama dobiju svoje(za što i onako nemaju dosta love) te omogućiti diokiju proizvodnju po kratkom postupku,uz jedini uvjet da dioki plaća svoje troškove redovito (kao što nije radio RJ godinama)

konačno – jučer potvrdili HBOR i Vlada da će preuzeti rizike, vrijedi i za DIOKI

U slučaju velikih investicija HBOR će kreditirati i preuzeti rizik do 50 posto iznosa ukupnog kredita, a poslovna banka kreditirat će i preuzeti rizik od najmanje 50 posto iznosa ukupnog kredita.


UTORAK-sastanak uzeg kabineta Vlade glede DIOKI-ja-NISTA!
CETVRTAK-sjednica Vlade glede DIOKI-ja-NISTA!
CETVRTAK-neopoziva ostavka privremenog predsjednika uprave-DUPLO NISTA!
PETAK-obecana-e zaostale place opet-NISTA!
Mi zaposlenici sto znamo danas-NISTA!
Obecanja Vlade 22.03.2012.godine davno je proslo.Postovani predstavnici radnika,krizni stozeri trebali ste imati sve pripremljeno i odobreno od Policijske Uprave ovaj tjedan za novi prosvjed pocetkom iduceg tjedna.Padamo u zaborav a javnost je misljenja kako smo primjer uspjesnog restrukturiranja.Mos mislit.Ulica je nazalost jedini nacin da javnost sazna pravu istinu kako je puno toga obecano,a da je na tom obecanju i ostalo.Ne zabijajte glavu u pjesak,organizirajte prosvjed da konacno vlasnici ove nase drzave predju sa rijeci na djela.Spasite nas vise muka,laznih obecanja.Ako nam je skrojena sudbina da idemo na burzu napravite to danas a ne sutra.


UTORAK-sastanak uzeg kabineta Vlade glede DIOKI-ja-NISTA!
CETVRTAK-sjednica Vlade glede DIOKI-ja-NISTA!
CETVRTAK-neopoziva ostavka privremenog predsjednika uprave-DUPLO NISTA!
PETAK-obecana-e zaostale place opet-NISTA!
Mi zaposlenici sto znamo danas-NISTA!
Obecanja Vlade 22.03.2012.godine davno je proslo.Postovani predstavnici radnika,krizni stozeri trebali ste imati sve pripremljeno i odobreno od Policijske Uprave ovaj tjedan za novi prosvjed pocetkom iduceg tjedna.Padamo u zaborav a javnost je misljenja kako smo primjer uspjesnog restrukturiranja.Mos mislit.Ulica je nazalost jedini nacin da javnost sazna pravu istinu kako je puno toga obecano,a da je na tom obecanju i ostalo.Ne zabijajte glavu u pjesak,organizirajte prosvjed da konacno vlasnici ove nase drzave predju sa rijeci na djela.Spasite nas vise muka,laznih obecanja.Ako nam je skrojena sudbina da idemo na burzu napravite to danas a ne sutra.

Iskopajmo puške, druge nam nema!

zaprudjanec

New Report

Close