DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Novi konzorcij koji predvodi OMV osnovao je tvrtku za izgradnju LNG prijemnog terminala na Krku. Zanimljivo je da su iz konzorcija ispale hrvatske tvrtke – INA, HEP i Plinacro – koje su aktivno sudjelovale u dosadašnjim pregovorima”……..ovaj dio nikako nije dobar[smiley3]

P.S.: korisnik je imatelj xxxx dionica D...-R-A i ovo nije poziv .....

kolega pixma drago mi je da ste priznali gresku, budite bez brige ja sam ovdje stalno i budno pazim sto se dogadja. nadao sam se da dioki nece tako brzo gore da stignem prikupiti vise love ali morao sam se danas zadovoljiti sa 60ak kom. valjda ce sutra biti bolje

razlika izmedju kupnje i prodaje se opasno smanjuje

stranci će izgradit LNG bez Hrvatskih firmi, a Vlada će im za to odmah dat dozvolu
garant

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka


“Novi konzorcij koji predvodi OMV osnovao je tvrtku za izgradnju LNG prijemnog terminala na Krku. Zanimljivo je da su iz konzorcija ispale hrvatske tvrtke – INA, HEP i Plinacro – koje su aktivno sudjelovale u dosadašnjim pregovorima”……..ovaj dio nikako nije dobar[smiley3]

Pada li vam na pamet tko ce se baviti distribucijom ?

"Strikane, strikane, a koji su nasi"

Ne bih se složio da INA neće sudjelovati, još se čeka njihovo očitovanje. Ali meni je to ionako nebitno. Bitno je da je sad svima jasno da će LNG biti na Krku. Ništa drugo me trenutno ne zanima. Ovi igrači se ne zaletavaju tek tako s objavama. To je to

Hell is Empty and all the Devils are Here

dosegnusmo danas 470 kn. fini uvod u idući tjedan nakon HT-a….[smiley1]. Momci, samo vi filozofirajte, ja sam se fino pojačavao proteklih tjedana. sad samo treba dočekati odluku da će se graditi u omišlju i onda mogu prodati svoj dioki negdje iznad 1000 kuna, ako ne i iznad 1500 kuna. Zasad, bit ću presretan kad probijemo 500 kn. Ovaj tekst je očit a to znači da će se graditi u omišlju, a sve ostalo su gluposti.


stranci će izgradit LNG bez Hrvatskih firmi, a Vlada će im za to odmah dat dozvolu
garant

stvarno zalosno[smiley6]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Pitanje za upućene:
Može li se izračunati vrijednost dionice, prema fundamentalnim pokazateljima,
a osobito s obzirom na predviđeni rast prihoda (vidi: intervju s Beloševićem), a
bez LNG terminala? To je “kvisko”, ali mene zanima sami posao (plastika itd.).
Unaprijed zahvaljujem!
Usput.:
Koja su slična poduzeća u bližoj i daljoj okolici, i po kojim se multiplikatorima
prodaju?
E, baš sam pretjerao… [smiley2]
Piće onima koji suvislo odgovore!

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!


Pitanje za upućene:
Može li se izračunati vrijednost dionice, prema fundamentalnim pokazateljima,
a osobito s obzirom na predviđeni rast prihoda (vidi: intervju s Beloševićem), a
bez LNG terminala? To je “kvisko”, ali mene zanima sami posao (plastika itd.).
Unaprijed zahvaljujem!
Usput.:
Koja su slična poduzeća u bližoj i daljoj okolici, i po kojim se multiplikatorima
prodaju?
E, baš sam pretjerao… [smiley2]
Piće onima koji suvislo odgovore!

Suvisli odgovor možeš pronaći ako pročitaš detaljno cijelu temu od početka do kraja, dakle svih 179 strana jer na tim stranicama sve ti je odgovoreno i nema sad smisla ponavljati. Piše ti i usporedba s regijom, piše ti usporedba sa zap. europom (posebice Italija), pišu ti pokazatelji, predviđanja i to sve bez LNG-a i sa LNG-om. Ne budi lijen pa kreni na posao…

Suvisli odgovor možeš pronaći ako pročitaš detaljno cijelu temu od početka do kraja, dakle svih 179 strana jer na tim stranicama sve ti je odgovoreno i nema sad smisla ponavljati. Piše ti i usporedba s regijom, piše ti usporedba sa zap. europom (posebice Italija), pišu ti pokazatelji, predviđanja i to sve bez LNG-a i sa LNG-om. Ne budi lijen pa kreni na posao…
[/quote]

i onda kad to sve fino nađes i apsorbiras, objavis ovdje na forumu da ne moramo svi prelistavati sve stranice [smiley1][smiley1][smiley2]


i onda kad to sve fino nađes i apsorbiras, objavis ovdje na forumu da ne moramo svi prelistavati sve stranice [smiley1][smiley1][smiley2]

pridružujem se želji za objavu sažetka

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

u sutrasnjem poslovnom opet o LNG terminalu. [smiley2][smiley2]

two bad....milosh dead


dosegnusmo danas 470 kn. fini uvod u idući tjedan nakon HT-a….[smiley1]. Momci, samo vi filozofirajte, ja sam se fino pojačavao proteklih tjedana. sad samo treba dočekati odluku da će se graditi u omišlju i onda mogu prodati svoj dioki negdje iznad 1000 kuna, ako ne i iznad 1500 kuna. Zasad, bit ću presretan kad probijemo 500 kn. Ovaj tekst je očit a to znači da će se graditi u omišlju, a sve ostalo su gluposti.

pozdrav
jedno pitanje kolega cayman, zasto zelite prodati dioki iznad 1000 kn, eventualno iznad 1500 (ako dodje do te razine) ako smatrate da je to kvalitetna dionica, odnosno perspektivna
naime, u svim svojim postovima hvalite ovu dionicu da biste sad rekli da parkticki cekate da probije 1000 kn pa da je se “rijesite”
da se razumijemo, posjedujem dioki i nije mi ga namjera prodavati u dogledno vrijeme, no cudi me ovakavo razmisljanje vas koji ste bili najaveci zagovornik diokia
srdacan pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

OMV najavio LNG na Krku bez sudjelovanja hrvatskih kompanija

ZAGREB – U konzorciju za gradnju LNG terminala u Hrvatskoj nema hrvatskih tvrtki, stoji u priopćenju koje je danas objavio OMV i izazvao pravi šok u energetskim i političkim krugovima.

U priopćenju naime stoji da su suvlasnici konzorcija OMV (25,58%), E.ON Ruhrgase (31,15%), Total (25,58%), RWE (16,69%) i Geoplin (1%). Osim ove suvlasničke podjele OMV je objavio da će se terminal graditi na Krku, iako će hrvatska Vlada tu odluku donijeti do kraja godine.

U Ministarstvu gospodarstva odlučno tvrde da se LNG terminal neće graditi bez hrvatskih kompanija koje u konzorciju imaju 25 posto vlasništva. Riječ je o INA-i, HEP-u i Plinacru. U ministarstvu ne žele špekulirati odakle OMV-u ova podjela suvlasništva te tvrde kako se ne može tvrditi da će se terminal graditi na Krku jer o tome odluka još nije donesena.

Mladen Šourek, direktor za LNG u INA-i bio je iznimno iznenađen ovim priopćenjem OMV-a i tvrdi kako to nije istina. Prema njegovim riječima, hrvatski konzorcij ima 25 posto suvlasništva koje je podijeljeno između INA-e (14%), HEP-a (10%) i Plinacra (1%). To je usuglašeno između Vlade koja je većinski vlasnik tvrtki i MOL-a.

U tom dogovoru uskoro će se raspravljati na Upravnom odboru INA-e. Nakon što se on potvrdi, suvlasnici potpisuju Memorandum o razumijevanju i osniva se kompanija Adria LNG.

Upitani za pojašenje kada je INA“izbrisana” iz suvlasništva nad konzorcijem u kojem je ta tvrtka sve donedavno imala 22,2 posto, u OMV-u su nam odgovorili da se struktura nikad nije mjenjala i da INA nije bila u njoj. U samom priopćenju OMV tvrdi da je “njihov” konzorcij osnovao tvrtku Adria LNG sa sjedištem u Zagrebu.

Šourek nam je kazao da to nije točno jer će se ona osnovati tek nakon potpisa Memoranduma. Prema planovima, LNG terminal trebao bi proraditi krajem početkom 2012., a početni kapacitet bio bi 10 milijardi kubnih metara godišnje.

izvor: http://jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2007,10,4,omv_lng,92946.jl

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close