DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako kupujete po sitno, možda nešto i ubodete, ali veće količine će vas zaobići, to je sigurno


ako kupujete po sitno, možda nešto i ubodete, ali veće količine će vas zaobići, to je sigurno

Neko se iskrcao pred kraj. Čini mi se da je dobro vrijeme za dokup.

Danas je u Manageru / Večernji list bio text o plinovodu za/via Dalmacija koju će u HR voditi Plinacro, a spominje se i LNG-terminal kao dio važne priče cijelog projekta, a za čiju izgradnju će se doznati lokacija do konca godine.
Naravno, vjerujemo da će to biti Krk[smiley2]. Mislim da bi nam Nova godina mogla biti malo veselija nego inače…[smiley2]

Pošto je mišljenje i domaće i inozemne struke Krk,Sanaderu ne preostaje ništa drugo nego uvažiti mišljenje struke,a ovi koji prodaju na ovim razinama neće tako veselo dočekati Novu godinu!

Sutrašnja naslovnica Poslovnog dnevnika:

“Njemačkoj vrlo važan LNG terminal u Jadranu”

[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

3. 10.
HPB skrb. 43.890
RBA skrb. 6.975
Sever Drago 2.590

27. 10.
HPB skrb. 43.851 [color=black]- 39[/color]
RBA skrb. 6.075 [color=black]- 900[/color]
Sever Drago 2.524 [color=black]- 66[/color]

nešto nam se stanjio top 10….
nitko ne kupuje…

hate red

ups, tješka grješka
ovo je pravo stanje

27. 9.
HPB skrb. 43.890
RBA skrb. 6.975
Sever Drago 2.590

3. 10.
HPB skrb. 43.851
RBA skrb. 6.075
Sever Drago 2.524

hate red

pa mislim stvarno…. ljudi iz bavarske lijepo kazu da im je LNG terminal u sj,jadranu full bitan a jos nijedna transakcija na DIOK-iju. sta u svi toliko zauzeti zvanjem SDA i registracijom HT-ovih dionica [smiley11]

two bad....milosh dead

proizvodnja 100% u utorak. ha ha ha. baklja gori vidi se iz ivanica
start NIKADA nije 100% siguran
Ali ponavljam to uopce nije niti bitno za cijelu ovu pricu.

što kažete na ovu vijest ?
Novi terminal imat će početni kapacitet od 10 milijardi kubičnih metara godišnje, a bit će dizajniran za LNG tankere prenosivosti 265 tisuća kubičnih metara
ZAGREB Austrijska kompanija za naftu i plin OMV intenzivira planove za izgradnju LNG prijemnog terminala na otoku Krku, navedeno je u priopćenju kompanije. Konzorcij sastavljen od OMV Gas Internationala (25,58%), E.ON Ruhrgasa (31,15%), Totala (25,58%), RWE-a (16,69%) i Geoplina (1%) osnovao je tvrtku Adria LNG d.o.o. sa sjedištem u Zagrebu. Generalni direktor bit će Michael Mertl, a predsjednik upravnog odbora Reinhard Mitschek. Adria LNG će sada preuzeti poslove od Adria LNG Study Company kako bi postavila detaljne planove i faze gradnje projekta u Hrvatskoj. Novi terminal imat će početni kapacitet od 10 milijardi kubičnih metara godišnje, a bit će dizajniran za LNG tankere prenosivosti 265 tisuća kubičnih metara. Konačna odluka o ovom projektu očekuje se iduće godine.

Vijesti iz Hrvatske 04.10.2007 11:47
OMV: Osnovana kompanija za gradnju LNG terminala na Krku
U konzorciju koji će graditi na Krku se nalaze OMV Gas Intl., E.ON Ruhrgas, TOTAL, RWE te hrvatski Geoplin

OMV, jedna od najvećih srednjeeuropskih naftnih kompanija, priopćila je u četvrtak kako je sa partnerima osnovala kompaniju Adria LNG koja će se baviti izgradnjom LNG (liquefied natural gas – ukapljeni naftni plin) terminala na otoku Krku. U konzorciju se nalaze OMV Gas Intl. (25,58%), E.ON Ruhrgas (31,15%), TOTAL (25,58%), RWE (16,69%) te hrvatski Geoplin (1%).

Adria LNG d.o.o. će preuzeti aktivnosti kompanije Adria LNG Study kako bi se lokalno u Hrvatskoj pripremili detaljni planovi i faza izgradnje projekta.

Izgradnjom LNG terminala na Krku trebala bi se okoristiti cijela regija, dodaju u OMV-u, a njime će Hrvatska biti jače integrirana u europsku plinovodnu mrežu. Werner Auli, član Uprave OMV-a zadužen za plin kazao je kako je LNG terminal za tu kompaniju važan projekt koji bi trebao ojačati sigurnost opskrbe za tržišta koje opslužuje OMV.

Novi terminal bi trebao imati početni kapacitet od 10 mlrd kubnih metara godišnje i trebao bi biti dizajniran za LNG tankere koji prenose do 265 tisuća kubnih metara plina. Terminal bi mogao početi s poslovanjem početkom 2012. godine, a konačna odluka o projektu očekuje se iduće godine, stoji u priopćenju.

Izvršni direktor Adria LNG kompanije bit će Michael Mertl, a predsjednik upravnog odbora Reinhard Mitschek.

Za izgradnju LNG terminala svojevremeno je bila zainteresirana i hrvatska INA, a Bankamagazin očekuje odgovor INA-inog glasnogovornika na pitanje o tome je li INA u potpunosti odustala od rečenog projekta. (Bankamagazin)

"Strikane, strikane, a koji su nasi"

Stvari se Diokijem odvijaju više/manje u skladu sa ocekivanjima(sve se zna ,ali se ceka VIJEST u novinama)

Znači zbog današnje vijesti mogao bi dotaknuti ili probiti 450kn.

Posluju sve bolje,a k tome jos LNG terminal…

Ovo je po mojem skromnom mišljenju uz Transadriju,Eig,Belje jedna od najperspektivnijih dionica na tržištu u sljedečih 3 do 5 godina.
__________________
Rizik je moj prijatelj

Rizik je moj prijatelj

Može li mi molim vas netko objasniti što konkretno za DIOKI znači ovaj LNG terminal? Svi o njemu pričaju unazad 50 stranica na ovoj temi, a ja još nemam pojma koju korist će DIOKI izvući od toga…

Unaprijed hvala kolegi koji napiše 2-3 recenice [smiley2]

P.S. Hvala Bogu pa se DIOKI malo trgnuo. Na svu sreću bio sam strpljiv i čini bi se da bih mogao još nadokupiti (kad neće HT-R-A – hoće DIOKI he he).

"The essence of pleasure lies in the seeking of pleasure itself."


Može li mi molim vas netko objasniti što konkretno za DIOKI znači ovaj LNG terminal? Svi o njemu pričaju unazad 50 stranica na ovoj temi, a ja još nemam pojma koju korist će DIOKI izvući od toga…

Unaprijed hvala kolegi koji napiše 2-3 recenice [smiley2]

P.S. Hvala Bogu pa se DIOKI malo trgnuo. Na svu sreću bio sam strpljiv i čini bi se da bih mogao još nadokupiti (kad neće HT-R-A – hoće DIOKI he he).


kolega, čudi me da ste unutra a niste upoznati što znači LNG terminal na Krku za ovu firmu.
ukratko: manji troškovi proizvodnje, osigurana sirovina te vlasništvo nad dotičnim zemljištem ili bar djelom.


proizvodnja 100% u utorak. ha ha ha. baklja gori vidi se iz ivanica
start NIKADA nije 100% siguran
Ali ponavljam to uopce nije niti bitno za cijelu ovu pricu.

Priznajem grešku,uz određene teškoće eto etilena danas.Nikad nije kasno mada nije toliko važno za naše dionice.
[smiley9]

pixma

New Report

Close