DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da je glupo diskutirati i dovoditi u sumnju studiju izvodivosti koju su radili Japan i Qatar.

E.ON ima velike planove u HR glede plina.

….E.ON Ruhrgas is already making investment commitments in Croatia. It holds a leading 39.17% stake in the proposed Adria LNG terminal on the island of Krk and is also a shareholder in the Trans Adriatic Pipeline, which is promoting the Ionian Adriatic Pipeline that would run from Greece to Croatia…..
http://www.seenews.com/news/latestnews/interview___e_onruhrgaskeentotapgasmarketgrowthineu-boundcroatia-092708/

Ne odustaju od terminala – u 9. če se vidjeti koliko su potrošača privukli.

[/quote]

Sada se može birati između 3 potencijalna dobavljača – Ina – E.ON – Eni.
I ne samo prirodni plin nego i ostale sirovine – posebice etan i etilen.
A u jednom trenutku na Omišlju poduzeće UPP doo koje je osnovao E.ON bilo je predbilježeno u gruntovnici na parceli za LNG terminal. Zabilježba je sada izbrisana kao i povjest jer su se radile nove izmjere.

Glede balastnih voda – to je stabilizacija da se brod, posebice prazan ne prevrne u plovidbi?
U jedan LNG brod ih ide oko 100k tona?

dobri ste ja o balastnim vodama oni o pitkoj vodi i drobe li ga drobe
osnovna djelatnost DIOKI su petrokemija
osnovna sirovina plin etilen
osnovne sirovine NEMA
sve daljne polemike suvišne!!!
budučnost DIOKI-ja upitna kao i cijena naše nam drage dionice
p.s.jemo li možda postali državno preduzeče?

LNG brodovi su jedni od najskupljih i najkompliciranijih,ti tankovi imaju stjenku od 1mm,plin je u njima na -162C,pod tlakom i vakumom

A stijenka od 1 mm sigurno nije dovoljna za prijevoz milijuna litara vode. Ja bi samo ovako od oka rekao da bi min. debljina stijenki trebala biti od 4 mm (nisam strojar pa ako sam puno pogriješio znate zašto je to tako).


dobri ste ja o balastnim vodama oni o pitkoj vodi i drobe li ga drobe

🙂

Je li promjenjen dobavljač? Da nije javna nabava?


dobri ste ja o balastnim vodama oni o pitkoj vodi i drobe li ga drobe
osnovna djelatnost DIOKI su petrokemija
osnovna sirovina plin etilen
osnovne sirovine NEMA
sve daljne polemike suvišne!!!
budučnost DIOKI-ja upitna kao i cijena naše nam drage dionice
p.s.jemo li možda postali državno preduzeče?

A šta je neki dan dopeljao GAS HONOUR a danas ECOLE?

Je li E.ON pouzdan dobavljač – koga će Dioki izabrati ili je već izabrao jer čini mi se da više nisu Polimeri dobavljač.

http://www.seenews.com/news/latestnews/interview___e_onruhrgaskeentotapgasmarketgrowthineu-boundcroatia-092708/

I plinovod i LNG terminal završavaju na Omišlju – plinovod je DVOSMJERAN, E.ON ne odustaje od ulaganja. Mogu puno toga isporučiti i etan i etilen.


Mislim da je glupo diskutirati i dovoditi u sumnju studiju izvodivosti koju su radili Japan i Qatar.

E.ON ima velike planove u HR glede plina.

….E.ON Ruhrgas is already making investment commitments in Croatia. It holds a leading 39.17% stake in the proposed Adria LNG terminal on the island of Krk and is also a shareholder in the Trans Adriatic Pipeline, which is promoting the Ionian Adriatic Pipeline that would run from Greece to Croatia…..
http://www.seenews.com/news/latestnews/interview___e_onruhrgaskeentotapgasmarketgrowthineu-boundcroatia-092708/

Ne odustaju od terminala – u 9. če se vidjeti koliko su potrošača privukli.

[/quote]

E.ON se vratio u HR ulaskom u PPD u Vukovaru.
Dvije granične lokacije – Jedna na istoku prema Srbiji druga na jugu u Omišlju.

Shmatko nakon što je potvrdio Ruski interes za Krk odlučio prodati i udio u MOL-u.

Ina na Urinju dobila plin – plan je bio 30.06.2011. Dakle plinovod prema Omišlju napreduje.
http://www.kostrena.hr/NewsDetails.aspx?ns=6ab3aac6-a103-46a5-baa2-cffbb78c7baf&uui=129539269763898966

Talijani ( Ghizzoni?) traže inspektore zavarivanja za 9. mjesec – mjesto rada Rijeka. Dakle može se, čini mi se, i podmorski dio pokrenuti. Balta ga je označio ključnim plinovodom za ovu i slijedećeu godinu. Trebat će cca 9. mjeseci. Na toliko talijani zapošljavaju.

Izabran izvođač studije podmorskog plinovoda Omišalj – Casal Borsetti.
https://ponuda-jn.nn.hr/DocumentDownLoad.aspx?kind=pdf&contractid=50A516BD-9454-4916-8E8E-9EB6013BCFD2

Svi su uspjeli zadovoljiti svoje interese za energetskim koridorima preko HR a najveći dobitnik biti će HR kompanije i HR u cjelini.
Valjda se riješavalo sve u paketu?

Tu svakako u prvi plan iskače Dioki – ima velike koristi od cijele ove priče.

Priča oko NL-a se zahuktava.

MEDIJSKA SCENA: Robert Ježić prodaje Novi list vlasniku Glasa Istre Albertu Faggianu?

Sko se šapuće po refdakciji onda ima nekog smisla – ali ja sam mislio da je to dogovor s Styriom.

Glede vlasnišrva Dioki holding AG tu je malo drugačija priča.


Priča oko NL-a se zahuktava.

MEDIJSKA SCENA: Robert Ježić prodaje Novi list vlasniku Glasa Istre Albertu Faggianu?

Ako se šapuće po refdakciji onda ima nekog smisla – ali ja sam mislio da je to dogovor s Styriom.

Glede vlasnišrva Dioki holding AG tu je malo drugačija priča.


Glede vlasnišrva Dioki holding AG tu je malo drugačija priča.
Obzirom da su ulaganja u Dina Petrokemiju u kunu ista kao i njen temeljni kapital moglo bi se raditi o JPP gdje je NEČIJA obveza bila uložiti 637,450 milijuna kuna. Daklem – šta se tu može očekivati.
Ulazak partnera dokapom 50% – ili nešto drugo.

Obzirom da su tu sve obveze ispunjene nešto se mora dogoditi.
Inale AUDIO – koliko ima udjela obzirom da je direktorica u Zugu T. Briški .
50-tak posto%?

sava svaka čast!
jasno je da si interesno povezan ali količina informacija koje daješ je zaista velika za jedan običan forum. meni si pomogao da uđem sa par sto komada i nadam se da će se isplatiti. ako ne svaka čast za drukanje sam protiv sviju!
uglavnom moram te javno pohvalit[thumbsup] [thumbsup]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

KUPNJE (338) – DIOK-R-A PRODAJE (7.094) – DIOK-R-A

nikada gore [bye]

Kune nisu problem, kuna nema

LNG brodovi su jedni od najskupljih i najkompliciranijih,ti tankovi imaju stjenku od 1mm,plin je u njima na -162C,pod tlakom i vakumom

Nije ni pod tlakom ni pod vakumom.

Nije pod tlakom zato jer je ohladjen na -162C. ne bi sad tu objasnjavao fiziku al to je tak. A ovo pod vakumom samo ak se vakum koristi kao izolator.

Nije bolest sve što boli


sava svaka čast!
jasno je da si interesno povezan ali količina informacija koje daješ je zaista velika za jedan običan forum. meni si pomogao da uđem sa par sto komada i nadam se da će se isplatiti. ako ne svaka čast za drukanje sam protiv sviju!
uglavnom moram te javno pohvalit[thumbsup] [thumbsup]

Možeš gledati ko druk ali uglavnom su činjenice.
NL se mora prodati iz razloga koji nemaju veze s stanjem u firmi i za to je odavna zainteresirana Styria što je i logičnu budući da je u Dioki Holding AG austrijski kapital preko VCP-a.

HFP je prodao 1/4 Diokija za cijenu koju nikada nismo saznali.
http://www.mingorp.hr/UserDocsImages/IZNAD%2010%20MEURA_INDUSTRIJA.pdf

LDPE – VCM – PVC = TEMELJNI KAPITAL Dina Petrokemije!

Dakle je li to 637,450 milijuna kuna puta, 1 ili puta 2 za 1/4 Dioki dd to ja ne znam.
Ali 100% ima veze s preuzimanjem kontrolnog paketa 2004. od strane VCP-a.

Obzirom na strateški značaj lokacije i važnost petrokemije za gospodarstvo HR DRŽAVA je sve odlično pripremila da to lijepo proda ali po pravoj cijeni – sada kada su energetske poveznice riješene.

New Report

Close