DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

avax10 upravo to. Tako sam i ja shvatio.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Ček, ček……da mali zbroje 2+2, pa da krene paljba……..uvijek kasno paljenje na ovom ZSE-u……stvarno fascinantno…….

Ako taj kupac kontrolira taj posao i ako je taj posao toliki koliko se priča, i ako taj kupac ima para onda nema problema da plati nešto više i neće odustati samo tako

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

a ja vas sve i opet zovem da promislite (preispitate) vaše ulaganje
gdje vlada neizvjesnost to je čista lutrija…
no ima jedna dionica koja samo što nije lansirana



Ništa ne propada. znači otvorena je mogučnost da Crni čelik uloži 250 milja, samo će moći sudjelovati I ostali ulagači. Sad je licitacija pa tko da više od 20 kn njegovo je.

naravno da na ovaj način PROPADA!
ponuda crnog čelika bila je usmjerena na ulaganje 250 mil.kuna radi stjecanja većinskog udjela u DDJH! omogućavanjem svima da se mogu javiti, jasno je da Crni čelik d.o.o. više nema šanse da dođe do 50% i da se povlači iz ovog posla!
dakle, bit će još jedan pokušaj dokapa otvoren za sve, odnosno isto ono što je bilo na prethodna 2 natječaja i što je propalo!!
SU-LU-DO!!!
[/quote]

ne razumijem zašto bi propalo.

Pa neka Crni čelik poveća ponudu.

nisam shvatio tko bi to bio konkurent i ponudio 250 miliona kuna?

mislim tko ima 250 milja kuna?

mene ova cijela priča je da se netko istrese iz Đure, čitaj izađe van po većoj cijeni

Ali to je moj dojam.



Ništa ne propada. znači otvorena je mogučnost da Crni čelik uloži 250 milja, samo će moći sudjelovati I ostali ulagači. Sad je licitacija pa tko da više od 20 kn njegovo je.

naravno da na ovaj način PROPADA!
ponuda crnog čelika bila je usmjerena na ulaganje 250 mil.kuna radi stjecanja većinskog udjela u DDJH! omogućavanjem svima da se mogu javiti, jasno je da Crni čelik d.o.o. više nema šanse da dođe do 50% i da se povlači iz ovog posla!
dakle, bit će još jedan pokušaj dokapa otvoren za sve, odnosno isto ono što je bilo na prethodna 2 natječaja i što je propalo!!
SU-LU-DO!!!
[/quote]

Pa mogu oni sipati i 40% ili 30% onima koji su voljni plaćati premiju od 50% na cijenu upisa?

Zašto bi crni čelik trebao biti 50-tni vlasnik, firma bez ikakvih referenci za koju nitko ne zna što zapravo hoće i čiji se kapital ulaže?

Očito nije bilo kvoruma ako je skupština odgođena…

A možete se svi dogovoriti i lijepo odustati od upisa, pa neka crni čelik sve upiše sam i ovlada sa društvom pa ćete onda moći od njega kupovati po 27, 28 i 30 ili po cijeni po kojoj će vam on biti voljan prodavati. Ionako cijena nema nikakve veze s vrijednošću, pa što se ne bi nastavili glupirati kao i do sada.

Mislim da ta ponuda nije niti zakonita, odnosno ponuditelj može ponuditi što god hoće, ali prihvaćanje tako sročene ponude bi zasigurno bilo nezakonito.
Barem prema mom tumačenju ZTD-a.
Naime, članak 308. predviđa mogućnost potpunog ili djelomičnog isključenja prava prvenstva dioničara pri upisu novih dionica, ali ni u kojem slučaju isključenje samog prava sudjelovanja. To se naprosto ne predviđa te čak i zabranjuje slijedećom stipulacijom u drugom stavku:
(2) Prava na upis novih dionica mogu se nekome dati samo pod uvjetom da su očuvana prava dioničara na upis.
A ta prava se čuvaju dozvolom sudjelovanja pod istim uvjetima: cijena, natječaj, licitacija i sl., čak i uz isključenje prava prvenstva, ali se ne smiju ukinuti, čak niti skupštinskom odlukom, jer skupština ne smije donositi odluke suprotne zakonu.
Znači ne može se nekome dozvoliti upis, a u isto vrijeme dioničarima ne.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nije se niti mogla prihvatiti. Pročitajte ono što sam napisao prije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/QekMaPGq0lBzkGrm4vkDqw==.pdf

Pročitajte članak 308. stavak 2. ZTD-a i pokušajte naći zakonit način da se prihvati ponuda. Nećete uspjeti.
Protuprijedlog ima više smisla. Ne u poslovnom nego u zakonskom smislu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mislim da ta ponuda nije niti zakonita, odnosno ponuditelj može ponuditi što god hoće, ali prihvaćanje tako sročene ponude bi zasigurno bilo nezakonito.
Barem prema mom tumačenju ZTD-a.
Naime, članak 308. predviđa mogućnost potpunog ili djelomičnog isključenja prava prvenstva dioničara pri upisu novih dionica, ali ni u kojem slučaju isključenje samog prava sudjelovanja. To se naprosto ne predviđa te čak i zabranjuje slijedećom stipulacijom u drugom stavku:
(2) Prava na upis novih dionica mogu se nekome dati samo pod uvjetom da su očuvana prava dioničara na upis.
A ta prava se čuvaju dozvolom sudjelovanja pod istim uvjetima: cijena, natječaj, licitacija i sl., čak i uz isključenje prava prvenstva, ali se ne smiju ukinuti, čak niti skupštinskom odlukom, jer skupština ne smije donositi odluke suprotne zakonu.
Znači ne može se nekome dozvoliti upis, a u isto vrijeme dioničarima ne.

Pa ako skupština dioničara tročetvrtinskom većinom donese odluku da se odriče prava prvenstva, onda je logično da društvo može dokapitalizirati i netko drugi!

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Syd5vY64202tICI11Lf5fA==.pdf

Kako ti to tumačiš onda se društvo nikad ne bi moglo dokapitalizirati osim od postojećih vlasnika.

Treba malo čitati skupštinske prijedloge, dopune dnevnog reda i protuprijedloge, a ne zaključivati na osnovu ‘sopstvenog’ tumačenja zakona od strane nekog tko misli da zna, a zapravo ne zna ništa o tome.

Sad barem znamo da je ova dopuna dnevnog reda ustvari dopuna koju je uprava uvrstila za današnju skupštinu na prijedlog dioničara “prijatelja” Crnog čelika. Tu se uprava vrlo nekorektno ponijela ne navodeći razloge i tko je dopunitelj dnevnog reda i očito je da protežira s tim “nekim” upravo ovakav scenarij. Kasnije su onim pamfletom od “Obvezujuće ponude” dodatno zaoštrili retoriku i jasno je na čijoj je strani uprava.

Upravo iz tog razloga, treba sutra imenovati nove članove NO, koji će u dogledno vrijeme imenovati profesionalnu upravu koja će raditi u interesu svih dioničara sukladno proporciji njihovog vlasništva u kompaniji. A tek onda krenuti u dokap, transparentno, bez ovih ciguli-miguli uvjeta.

Vauvau
Ne moze se donijeti nezakonita odluka.
Capisci?
Niti sa 100%.
Ne moze odluka skupstine biti u suprotnosti sa zakonom.
I netocno je da se nikad ne bi moglo dokapitalizirati osim od postojecih vlasnika, moze se, ali se i njima mora omoguciti pravo sudjelovanja pod istim uvjetima kao nekom trecem.
Inace bi skupstinska vecina mogla dati pravo upisa nekom trecem i ostetiti manjinu.
I tu je zato zakon da zastiti sve, upravo od terora vecine.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close