DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma decki glavu gore. Mi mismo ti koji smo ulipali svoje milijune u ddjh u spasavali ga do sada. Nisu to uradili ni politicari, ni predsjednici uprava, ni clanovi NO. Oni su ionako hr stetocine i uhljebi. Stoga ebesss milju koju smo ovdje popusili. Vratit ce se x3 negdje druge. Svaka skola kosta a ono sto smo svi zajedno naucili da nikada vise ne treba ulozit ni lipu u hr kompaniju!!!

johnwayne, 14.07.2021. u 13:27

Radek ovisi šta ćeš poduzeti kao mali dioničar.

Ja ću poduzeti tužbu za prinudno sklapanje ugovora temeljem neispunjene obveze

za preuzimanje.  Čim se pokaže zajedničko djelovanje čeških društava i fondova.

 

Kolega, predlazem kolektivnu tuzbu ispred Udruge malih dionicara Djure Djakovica (iako ista postoji samo na papiru) ili alternativno da se mi mali neformalno udruzimo i podnesemo jednu zajednicku tuzbu. Ja imam dva odjvetnika koji me vec zastupaju u CHF tuzbama od kojih je jedan ugledan odvjetnicki ured u Zagrebu koji se dominantno bavi korporativnim pravom i vjerujem da bi nas pristali zastupati. Zajedno smo jaci a mozemo i podijeliti troskove.

Moj kontakt za daljnji dogovor na ovu temu:

virtuoso666@yahoo.com

Ma dosta mi je tužbi prema dlkv 🙂 ovo sa ĐĐ kako prođe prošlo je..

Ja se još uvijek nadam scenariju kao na vlenu, ako ne bude tako popušio sam i tu 10000 kom i nek ide u kujac 🙂 ok tu sam ušao jako nisko tako da i nije strašno za razliku od dlkv 🙂

Kako bude bit će

https://novac.jutarnji.hr/novac/makro-mikro/hanfa-palumbu-odobrila-ponudu-za-preuzimanje-v-lenca-po-cijeni-od-926-kuna-po-dionici-7710786

Danas ispravak točke 2. 🙂 hm

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/38649

Poslao sam mail HANFAi i ZSE i zatrazio ih da od oba Ceska investitora zurno zatraze pisano ocitovanje da li prema DDJH djeluju zajednicki te da li izmedju dva Ceska investitora postoji vlasnicka, ekomomska ili rodbinska povezanost.

Znam da cu dobiti genericki odgovor i da se necu “usreciti” ali barem sam regulatorima ukazao na potencijalni problem.

viper666, 17.07.2021. u 15:28

Poslao sam mail HANFAi i ZSE i zatrazio ih da od oba Ceska investitora zurno zatraze pisano ocitovanje da li prema DDJH djeluju zajednicki te da li izmedju dva Ceska investitora postoji vlasnicka, ekomomska ili rodbinska povezanost.

Znam da cu dobiti genericki odgovor i da se necu “usreciti” ali barem sam regulatorima ukazao na potencijalni problem.

 

Bravo, svaka čast!

viper666, 17.07.2021. u 15:28

Poslao sam mail HANFAi i ZSE i zatrazio ih da od oba Ceska investitora zurno zatraze pisano ocitovanje da li prema DDJH djeluju zajednicki te da li izmedju dva Ceska investitora postoji vlasnicka, ekomomska ili rodbinska povezanost.

Znam da cu dobiti genericki odgovor i da se necu “usreciti” ali barem sam regulatorima ukazao na potencijalni problem.

👏👏👏

Kolega Viper666 svaka čast!

Idemo samo naprijed i neka institucije rade svoje posao 🙂

šala na stranu, Hanfa je odavno ovdje trebala utvrditi postoji li zajedničko djelovanje,

posebno bode u oči činjenica da se pravna osoba iz Češke nedugo nakon stjecanja

sakrila na “skrbnički”

Frende ako si ti čist, ćemu skrivanje ??

Oko 26, 27% su stekli zajedno u periodu kada je najviša cijena na burzi prešla 5 kn.

Stjecanje je bilo na isti način, u isto vrijeme, HANFA treba ustanoviti po kojoj točno cijeni.

 

ZPDD, čl.5., stavak (2), točka 1. svih pet ili šest natuknica Hanfa je nadležna i dužna ispitati

povezuju li te okolnosti ova dva stjecatelja  u smislu zajedničkog djelovanja.

Ako se dokaže da su zajednički djelovali dok su prelazili 25% prag regulatorna agencija je dužna ispisati im rješenje o obvezi davanja javne ponude.

Toga inače nema nigdje, da ti ulete dvije strane pravne osobe u isto vrijeme u neko društvo kapitala, preuzmu kontrolu na tvojem terenu i ti gledaš pasivno i čekaš da same objave ponudu.

Je, baš će objaviti ponudu po 5 kuna u zemlji u kojoj gledaju ovakve predstave kao ono razvlaštenje bez naknade malih dioničara na DLKV.

Ovdje bi trebalo angažirati neki odvjetnički ured koji ima dokazano iskustvo s preuzimanjem i izbjegavanjem davanja javne ponude

Da su mali dioničari Dalekovoda reagirali na vrijeme, čim je izašao poziv za G:S.

možda bi uspjeli i nešto konkretno napraviti tamo da spriječe izglasavanje

spajanja dionica 100 u 1 komad

DLKV tragedija (ili bolje reć tragikomedija) može biti pouka dioničarima DDJH da im

se ne dogodi ista stvar.

Kažem, češki ulagatelj br. 2. se vrlo brzo sakrio iza “skrbnjaka” i to je vrlo znakovito,

jer postoji namjera skrivanja vlasničke strukture od strane manjinskog suvlasnika,

dakle ne obično, malog dioničara, nego onog koji drži 5% ili više

Hanfa je nadležna kako god, ako ne Hanfa onda Min. pravosuđa i uprave da se

očituje nekim tumačenjem.

A valjda će i te institucije naše konačno proraditi ove i slijedeće godine

Na ovom forumu kad primijetiš na vrijeme nekom obvezu javne ponude dobiješ odmah palac dolje i 0%…  imam dojam da samo većinski vlasnici čitaju ove naše objave još, u strahu dal’ su šta zaj…

Ajmo radni narode navalite !

Znate li postoji li inicijativa okupljanja manjinskih dioničara?

Radek

pa ko ce nas vise stavit na okup nakon poteza bakica. Tu smo sami, imamo kupace na sebi, neko ima potvrdu da je cjepljen i cekamo u plicaku tsunami. Nekoliko ce nas sigurno ostat zivima jer tako pokazuje staristika. 99% odmjet ce nas tsunami nako skupstine

Bently, 19.07.2021. u 14:05

Radek

pa ko ce nas vise stavit na okup nakon poteza bakica. Tu smo sami, imamo kupace na sebi, neko ima potvrdu da je cjepljen i cekamo u plicaku tsunami. Nekoliko ce nas sigurno ostat zivima jer tako pokazuje staristika. 99% odmjet ce nas tsunami nako skupstine

 

Bakić je nebitan više. Ima li neki ozbiljan odvjetnički ured kojem bi dali punomoć da nas zastupa na GS? I to sa jednim jedinim ciljem da se spriječi “tsunami”.

 

Info/odgovor od HANFAe:

Hanfa kontinuirano nadzire ponašanje svih sudionika na tržištu kapitala u Republici Hrvatskoj te je upoznata s tematikom iz Vašeg obraćanja.

Napominjemo kako Hanfa ne daje obavijesti o tijeku postupaka koje provodi, već po dovršetku pojedinog postupka izvješćuje javnost u skladu s odredbama članka 8. stavka 3. i 4. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (Narodne novine 140/05, 12/12; u pročišćenoj verziji dostupan i na internetskoj stranici Hanfe).”

@viper666 što si htio reći? ne vidim objave biti će da nismo “prijatelji”

 

New Report

Close