DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

avax10, 01.06.2021. u 08:57

 





radek, 31.05.2021. u 14:06




Detalji programa za spas Đure Đakovića, kao i u dosadašnjoj praksi, drže se “iza zatvorenih vrata”, no kako se čuje, prvi korak povući će država, koja će smanjenjem duga za 360 milijuna kuna dokapitalizirati kompaniju, potom će uslijediti rezanje temeljnog kapitala i treći korak bit će dokapitalizacija kojoj će pristupiti D.D. Acquisition. Ukupno će u pet godina trajanja ovog procesa Đuru Đaković ojačati s jednakim iznosom koji daje država, dakle 360 milijuna kuna, a u prvom koraku bit će to 120 milijuna kuna, što će otvoriti prostor Česima da steknu više od 75 posto vlasničkog udjela.



 

Ajoj, ovo kao da se ponavlja situacija s Dalekovodom??? 😳

a što ste vi očekivali??da će Česi uložiti stotine milijuna kuna SVOG kapitala u korist svih dioničara ,a bez da dođu do 75% vlaništva? normalno da neće! a najlakši put za to ostvariti je ovo što je radek prenio-pretvaranje kredita države u vlasnički udio pa smanjenje kapitala smanjenjem vrijednosti sadašnjih dionica i njihovo spajanje u nove pa na kraju dokap od strane strateških partnera tj Čeha koji doalze na 75%, a država, fondovi i svi ostali zajedno padaju na nebitnih 25%. scenarij dalekovod na djelu ili stečaj pa birajte, ne znaš što je gore

scenarij dalekovod na djelu ili stečaj pa birajte, ne znaš što je gore

 

ajmo ne lupetati – scenarij dlkv znači o kn za postojeće dioničare

 

scenarij ddjh znači najmanje 1,4 kn za dioničare ddjh , a možda i 2 kn iliti 15ak posto nominale

 

u dlkv SAV GUBITAK POKRIVAJU DIONIČARI, U SLUČAJU DDJH 70 POSTO GUBITKA POKRIVA DRŽAVA, OSTALO DIONIČARI

 

ako je 1 jednako 5, da, onda su dlkv i ddjh ista stvar. pitajte u dlkv bi li oni oni da im drzava pokrije 70 posto od 400 milja gubitka, a ostalo oni. kao kap vode na dlanu bi vas pazili

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 01.06.2021. u 12:20

U SLUČAJU DDJH 70 POSTO GUBITKA POKRIVA DRŽAVA, OSTALO DIONIČARI


 

Ja to vidim ovako: kredit države pretvara se u udjele (dionice) pa onda ide pojednostavljeno smanjenje kapitala tj.rezanje i spajanje dionica i ono zahvaća SVE dionice, kako državne, tako i svih ostalih. Naravno da će država proći najgore u tom rezanju,  ali ni ostali dioničari neće se usrećiti. Nakon toga dokap rade Česi svježim kapitalom i dolaze na 75%, a svi ostali (i država čiji udio će se pretvoriti u dionice) zajedno padaju na 25%. Pa vidi koliko će u konačnici vrijediti jedna sadašnja dionica.

Ignore: KressoM, delux

Ja to vidim ovako: kredit države pretvara se u udjele (dionice) pa onda ide pojednostavljeno smanjenje kapitala tj.rezanje i spajanje dionica i ono zahvaća SVE dionice, kako državne, tako i svih ostalih. Naravno da će država proći najgore u tom rezanju,  ali ni ostali dioničari neće se usrećiti. Nakon toga dokap rade Česi svježim kapitalom i dolaze na 75%, a svi ostali (i država čiji udio će se pretvoriti u dionice) zajedno padaju na 25%. Pa vidi koliko će u konačnici vrijediti jedna sadašnja dionica.

 

a što si ti očekivao – da će netko doći i dati 500 milja da bi tvojed ionice vrijedile i dalje 20 kn

 

ajmo biti ozbiljni – ovo je puna šaka brade. ptkm je isto ovako spašena – svi iznad 50 kn su mogli i zaraditi- i danas mogu prodati po 60 kn.

 

česi ulazu ozbiljnu pru, as ne mogu zahebati jer onda moraju zahebati i drzavu koja drzi 95 posti od tih neceskih 25 posto. , s marzom od 3-4 posto , ddjh ce biti sasvim pristojna tvrtka

 

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 01.06.2021. u 12:50

česi ulazu ozbiljnu pru, as ne mogu zahebati jer onda moraju zahebati i drzavu koja drzi 95 posti od tih neceskih 25 posto.


 

državu uopće nije briga što će izgubiti silne pare kroz te dokape nego joj je samo bitno da firma opstane zbog radnih mjesta i da česi postanu većinski pa da više ne mogu tražiti pomoć države.

”Ovog ili idućeg tjedna Vlada bi na stolu konačno trebala imati program restrukturiranja grupacije Đuro Đaković, koju će potom uputiti na odobravanje Glavnoj upravi za tržišno natjecanje Europske komisije.”

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dogodit-ce-se-ono-sto-smo-svi-ocekivali-nakon-prilicno-hladnog-proljeca-stize-nam-pakao-15077527

znači da ovo još nije ni naša vlada odobrila, a kamoli EU komisija koja je najvažnija jer ako oni ne odobre ništa od svega…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

krivi link je gore, pravi je https://www.poslovni.hr/hrvatska/drzava-brise-360-milijuna-kuna-duga-cesi-ulazu-jos-toliko-4290192

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nije to već trebalo biti predano EU komisiji?

državu uopće nije briga što će izgubiti silne pare kroz te dokape nego joj je samo bitno da firma opstane zbog radnih mjesta i da česi postanu većinski pa da više ne mogu tražiti pomoć države.

pravo tako. i što je tome loše. ja ne vidim da je ptkm propala. ili vi vidinte nesto sto nitko od nas ne vidi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 01.06.2021. u 16:03

državu uopće nije briga što će izgubiti silne pare kroz te dokape nego joj je samo bitno da firma opstane zbog radnih mjesta i da česi postanu većinski pa da više ne mogu tražiti pomoć države.

pravo tako. i što je tome loše. ja ne vidim da je ptkm propala. ili vi vidinte nesto sto nitko od nas ne vidi


 

nevjerojatno! odgovorio sam na dio tvog posta (citat) i u odgovoru sam ti objasnio zašto je državi nebitno ako će izgubiti svoj ulog kroz taj dokap, a ti onda potvrđuješ moj odgovor i čudiš se ..čemu? valjda svojoj konstataciji na koju sam ti replicirao!?? čitaš li ti uopće postove na koje odgovaraš ili lupaš bezveze kako ti dođe??

Ja to vidim ovako: kredit države pretvara se u udjele (dionice) pa onda ide pojednostavljeno smanjenje kapitala tj.rezanje i spajanje dionica i ono zahvaća SVE dionice, kako državne, tako i svih ostalih. Naravno da će država proći najgore u tom rezanju,  ali ni ostali dioničari neće se usrećiti. Nakon toga dokap rade Česi svježim kapitalom i dolaze na 75%, a svi ostali (i država čiji udio će se pretvoriti u dionice) zajedno padaju na 25%. Pa vidi koliko će u konačnici vrijediti jedna sadašnja dionica.

 

vrijedit će dovoljno da kad ddjh stane na noge povratimo uloženo

 

tko misli da je ovo dlkv, nek pita na dlkv imaju li koga oni da im pokrije 70 posto duga, a dioničari 30 posto.

 

zmedu 0,1 i 1,4 kn je razlika 14 puta. plus budućnost dlkv je veoma upitna, a ddjh sa 360 milja od čeha ima ssasvim realne šanse

 

ako je parica u pravu, a logika mu je dobra – 120 milja za 12 milja dionica po 10 kn, uz prethodno svodenej 28 milja dionica na 4 milje tako da omjer bude upravo 75+ a čehe naspram 25 za stare dioničare. , mi stari dioničari mozemo biti zadovoljni. bit ćemo ošišani, ali 3,5 kn puta 7 je oko 25 kn. ptkm je s 15 bila isla do 80. ddjh uz malo srece može do 30ak kn u dvije godine – samo nam treba niz dobrih izvješća i ići će to

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 01.06.2021. u 18:46

Ja to vidim ovako: kredit države pretvara se u udjele (dionice) pa onda ide pojednostavljeno smanjenje kapitala tj.rezanje i spajanje dionica i ono zahvaća SVE dionice, kako državne, tako i svih ostalih. Naravno da će država proći najgore u tom rezanju,  ali ni ostali dioničari neće se usrećiti. Nakon toga dokap rade Česi svježim kapitalom i dolaze na 75%, a svi ostali (i država čiji udio će se pretvoriti u dionice) zajedno padaju na 25%. Pa vidi koliko će u konačnici vrijediti jedna sadašnja dionica.

 

vrijedit će dovoljno da kad ddjh stane na noge povratimo uloženo

 

tko misli da je ovo dlkv, nek pita na dlkv imaju li koga oni da im pokrije 70 posto duga, a dioničari 30 posto.

 

zmedu 0,1 i 1,4 kn je razlika 14 puta. plus budućnost dlkv je veoma upitna, a ddjh sa 360 milja od čeha ima ssasvim realne šanse

 

ako je parica u pravu, a logika mu je dobra – 120 milja za 12 milja dionica po 10 kn, uz prethodno svodenej 28 milja dionica na 4 milje tako da omjer bude upravo 75+ a čehe naspram 25 za stare dioničare. , mi stari dioničari mozemo biti zadovoljni. bit ćemo ošišani, ali 3,5 kn puta 7 je oko 25 kn. ptkm je s 15 bila isla do 80. ddjh uz malo srece može do 30ak kn u dvije godine – samo nam treba niz dobrih izvješća i ići će to


 

Pa ako bude kako sam napisao…prva cijena dionice nakon dokapa nece bit ispod 15kn tako da je kupnja na 3kn prihvatljiva…pod uvijetom da bude kako sam napisao…isto tako treba uzet u obzir da ce cijeli ovaj postupak trajat barem godinu dana tako da trenutno kupnja po tim razinama nije pametna…ali ovi ston su zaglavili bi mogli izvuc zivu glavu…

Za detaljnije informacije treba sacekat poziv na GS..

Rastimo zajedno...

Cim bude usaglasena dokapitalizacija, cijena na burzi ce odradit svoje. Vjerujem do kraja godine do 10.

previše je ovdje ružičastih očekivanja onih koji su zaglavili unutra pa se lupeta ko na pazaru, 10,20, 50 kn…moja očekivanja su slična kao što sad ide za dalekovod – rezanje kapitala i spajanje dionica pri čemu cijena dionice neće biti viša od ove na burzi, nego niža….

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sto i da bude 1,2,3,4,5kn,…. vrlo brzo ce ce ici gore znajuci da su Česki vojni giganti vecinski vlasnici.

New Report

Close