DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da sam vec ranije pisao kako nastavak poslovanja s prenesenim gubicima iz prethodnih godina znaci neplacanje poreza na dobit sve dok je dobit iz tekuceg poslovanja manja od prenesenih gubitaka. Ovo po meni nije krucijalna stvar u cijeloj ovoj prici, ali cisto kao info.

S druge strane, naravno da pokrice prenesenih gubitaka smanjenjem TK stvara preduvjete da Cesi pocnu ranije povlaciti dividendu nego bez pokrica gubitaka i smanjenja TK

 

S trece strane, naravno da i banke vole vidjeti bilancu u kojoj nema niti prenesenih gubitaka niti previsokih kratkorocnih obaveza prema financijskim institucijama.

Na tom tragu i negdje na pola puta izmedju ove dvije krajnosti ce po meni biti napisan i Plan restrukturiranja, pri cemu ce Vlada RH sigurno popustiti pred nekima od ceskih zahtjeva koji joj mozda nece biti po volji, jer ako Cesi ne izadju sa obvezujucom ponudom za dokap, bojim se da smo svi skupa naj****i ko zuti jer Djuro nema vremena za ponavljanje gradiva i novi Poziv za dokap

Znači 1:50 min..

https://youtu.be/6e3OP73r3gg;

Đurin sindikat je zadovoljan …..  ovaj “NAŠ” nikako da krene !

DAJ PET !!!

Hahahah bude i naš prezadovoljan , pomalo 😉

Kako kažem od početka, ĐĐ je brend i Česi znaju u što ulaze , da bi se stvorio takav brend to ne ide preko noći.. dugovi su naspran ugovorenih poslova i budućih poslova ništa..

Sitnariba

….ako se ostvari ta famozna mercbudućnost đ.đ. zbog čega najavljuješ da ćeš prodati dionice ,zar ne računaš da će biti i dividendi uz takvu perpekstivu

 

de

 

 

Kolega apatero1 imate pravo, no dio bi prodao možda , a ostavio dio za dividendu..

I svakako ta moja predviđanja nisu nagovor na kupnju , kao ni prodaju dionica, ovdje smo svi da izneseno svoja mišljenja i viđenja ,mi koji imamo dionice , a ovi foršpani koji pljuju po ĐĐ njih ne doživljava 🙂

sitnariba, 18.02.2021. u 19:54

Kolega apatero1 imate pravo, no dio bi prodao možda , a ostavio dio za dividendu..

Nadam se da će san postati java

 

Kupnja Đure je samo jedna od kockica u mozaiku zvan oživljavanje željeznice u Europi, poglavito istočnoj. U tom smislu Česi grade kompaniju koja će u svom portfelju imati sve od vlastite flote vagona i lokomotiva do proizvodnje i servisa. Gradi se kompletan lanac vrijednosti od bazične metalurgije, obrade, …. i proizvodnje vagona i lokomotiva …tu upada Đuro …do ranije spomenute flote. Đuro Đaković grupa takva kakva je jedna od većih proizvođača vagona. I bez obzira što pričali na livadi ne možete pokrenuti takvu proizvodnju. Česima je Đuro potreban za ostvarivanje plana vertikalno integrirane kompanije. Razumljivo se boje lokalne politike i pokušavaju prije svega izbaciti državu iz vlasništva. Tu leži razlog otezanja.

viper666, 18.02.2021. u 18:11

Mislim da sam vec ranije pisao kako nastavak poslovanja s prenesenim gubicima iz prethodnih godina znaci neplacanje poreza na dobit sve dok je dobit iz tekuceg poslovanja manja od prenesenih gubitaka. Ovo po meni nije krucijalna stvar u cijeloj ovoj prici, ali cisto kao info.

S druge strane, naravno da pokrice prenesenih gubitaka smanjenjem TK stvara preduvjete da Cesi pocnu ranije povlaciti dividendu nego bez pokrica gubitaka i smanjenja TK

 

S trece strane, naravno da i banke vole vidjeti bilancu u kojoj nema niti prenesenih gubitaka niti previsokih kratkorocnih obaveza prema financijskim institucijama.

Na tom tragu i negdje na pola puta izmedju ove dvije krajnosti ce po meni biti napisan i Plan restrukturiranja, pri cemu ce Vlada RH sigurno popustiti pred nekima od ceskih zahtjeva koji joj mozda nece biti po volji, jer ako Cesi ne izadju sa obvezujucom ponudom za dokap, bojim se da smo svi skupa naj****i ko zuti jer Djuro nema vremena za ponavljanje gradiva i novi Poziv za dokap

 

Preneseni gubitak je iskazan i ne moze se to sad promijeniti na nacin da se izgubi pravo neplacanja poreza ba buducu dobit. To nema veze s nacinom pokrica gubitka. Gubitak se mora pokriti novim kapitalom jer zadrzane dobiti, rezervi nema.

Ma čim se Barić smiješka bit će to super, ima i sindikat utjecaj za daljnje pregovore , a za vidjeti je iz priloženog da sindikat gotivi Čehe..

Idemo Đuro samo jakooo, ovo je vjetar u leđa samo takav za Slavoniju i ĐĐ.. a država ne smije propustiti ovakvog partnera , jer će se osramotiti pred svijetom da su uspjeli uništiti 100 godišnju tvrtku i to svijetski poznatu i brend ĐĐ..

@matovilka pa poanta je da buduće dobiti pokrivaju prenesene gubitke … ono što treba shvatiti da je ĐĐ jedna bitna komponeta u budućoj kompaniji koju gradi Strnad … u Češkoj i Slovačkoj nisu uspjeli naći proizvođača vagona kojeg bi preuzeli … Đuro im je tu uletio ko budali šamar … na netu ima informacija o njegovim neuspješnim pokušajima kupnje pa i partnerstva. Ideja mu je uvezati sve od rude (Promet group), metalske /metaloprerađivačke industrije (CSG) do transporta/najma (CE Industries). Ne kupuju ĐĐ zbog dividende već zbog kapaciteta, tehnologije i ljudi. Vrijednost se nalazi kako na kraju lanca tako i međusobnom poslovanju. Po mojoj procjeni gledaju kako da od države preuzmu dionice jer znaju da bi im  budućnosti politika bacala klipove ukoliko bi bila prisutna. I tu je sada to načekavanje, pregovaranje,itd. Država nije baš brza u svojim odlukama sve dok ih ne stisne nešto, netko, …

Ja sam možda Viperu krivo razumjela, kao da buduće neplaćanje poreza na dobit ovisi o načinu pokrića gubitka, a ne ovisi, koliko znam.

a ni ovo ne kužim:

“jer ako Cesi ne izadju sa obvezujucom ponudom za dokap, bojim se da smo svi skupa naj****i ko zuti jer Djuro nema vremena za ponavljanje gradiva i novi Poziv za dokap”

ne mora biti i dokap i obvezujuća ponuda, a vjerojatnije je da će biti dokap bez ponude

ST Probin , rastura , što mislite da oni nemaju para i CSG, pa to je ekipa iz snova , a znaju da će ĐĐ sve što i utuku u njega za godinu ili dvije vratiti uz dobit..

Ja čekam to vrijeme do tada ne prodajem..

Kako je rekao dr.Bakić bit će to Mercedes

http://www.stprobin.cz/faradayovy-klece-v-brne-evropsky-unikat

A i CSG ne miruje

https://czechoslovakgroup.cz/novinka-rheinmetall-a-czechoslovak-group-podepsaly-memorandum-o-vyrobe-a-technologicke-podpore-v-oblasti-vojenskych-vozidel

New Report

Close