DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I vjerujem da nam želite pomoći, ali nama nema pomoći 😉 ili smo hrabri ili ludi koji smo u ĐĐ 🙂

Ne moze Rh, ni svi predsjednici uprava toliko spalit love, koliko mi mozemo upumpati unutra.

Ponovimo gradivo.  Kako si to zamislio? 

eto-mene, 16.02.2021. u 10:10

 





sitnariba, 15.02.2021. u 19:50



 

Radi se u tišini da , kad ga poslože i daju u javnost bit će kuku lele 🙂

 



 

naivan si kao beba..kad sve poslože napravit će česi dokap bez malih, pospajati xy postojećih dionica za jednu novu i doći do 90-95% udjela u DDJH..a vi ćete se onda samo češati po glavi i čuditi se što se to dogodilo

 

zlu ne trebalo, proučiti slučaj petrokemija!

randopph, 16.02.2021. u 19:00

zlu ne trebalo, proučiti slučaj petrokemija!

Nije ista situacija po pitanju pretvaranja potraživanja u kapital. Zadnjih 300 milijuna kredita ne smiju se pretvoriti u kapital. Strukturu ostalog duga ne znam, ali prije će banke prodati svoje potraživanje nego ulaziti u kombinacije s državom. Jedino da se država tu isprsi i otkupi dug pa onda je moguće nešto slično petrokemiji.





randopph, 16.02.2021. u 19:00



zlu ne trebalo, proučiti slučaj petrokemija!



Pa nominala je u PTKM 10,00 kuna! ….to bi i ode trebalo biti ….. a dugovi bi se dakako anulirali dokapom po toj cijeni …. a sad hoće to biti u 100% iznosu bumo videl!

Ako nije tako….  prosvijetli nas … pomozi!

DAJ PET !!!

Kad bi se tu nešto moglo pomaknuti?

Pomaknut će se, kad se pomakne!

matovilka, 17.02.2021. u 11:36

Kad bi se tu nešto moglo pomaknuti?

neki se klade na pomak prema gore, ja na pomak prema dolje….pa ćemo vidjeti tko je u pravu…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Onda se kladite na pomak dolje i čekajte daje 🙂


 



 

Nije ista situacija po pitanju pretvaranja potraživanja u kapital. Zadnjih 300 milijuna kredita ne smiju se pretvoriti u kapital. Strukturu ostalog duga ne znam, ali prije će banke prodati svoje potraživanje nego ulaziti u kombinacije s državom. Jedino da se država tu isprsi i otkupi dug pa onda je moguće nešto slično petrokemiji.

[/quote]

Drzava po meni ne moze otkupiti dug od HBORa i HPBa jer koliko mi je poznato MFIN nije kreditna institucija pa da moze davati kredite, a i sumnjam da bi EU Komisija blagobaklono gledala na takav potez Vlade RH. Tih 300M kratkorocnih kredita jako opterecuje bilancu Djure i isti ce ili biti refinancirani novim dugorocnim kreditima ili otplaceni – djelomicno ili u cijelosti.

Moje razumijevanje je da je Djuro morao do 31.12.2020. vratiti oba kredita. Obzirom da je Kekez na zadnjoj GS iz 07/2020 rekao kako nema sanse da Djuro vrati ove kredite, poslao sam Upravi mail u kojem sam zatrazio info o trenutnom statusu tih 300M primljenih kredita od HBORa i HPBa.

Cisto sumnjam da cu dobiti konkretan odgovor “kako se nepotrebno ne bi zbunjivala investicijska javnost” ali zivi bili pa vidjeli.

@viper666 super si to pitao, ali da ima odgovor mislim da bi s njime mahao naokolo. Za firmu je najgori trenutni status quo ili mali pomaci koji se odigravaju (npr. predstečaj ind.rj.)

Tih 300 milijuna će se morati vratiti iz poslovanja ili stečaj. Da ponovimo, pravila po kojima su dodijeljena su takva da nema pretvaranja duga u kapital. Mislim da su se rokovi pomakli jer su se i krediti realizirali s nekim pomakom. No svejedno uskoro sižu na naplatu. Uz to stižu sredinom ljeta na naplatu starija dugoročna zaduženja za koje je isto država garantirala.

Za početak da novi investitori preuzmu DDJH, a nama starima će isto nešto ostati (valjda).

 

@viper666 super si to pitao, ali da ima odgovor mislim da bi s njime mahao naokolo. Za firmu je najgori trenutni status quo ili mali pomaci koji se odigravaju (npr. predstečaj ind.rj.)

Tih 300 milijuna će se morati vratiti iz poslovanja ili stečaj. Da ponovimo, pravila po kojima su dodijeljena su takva da nema pretvaranja duga u kapital. Mislim da su se rokovi pomakli jer su se i krediti realizirali s nekim pomakom. No svejedno uskoro sižu na naplatu. Uz to stižu sredinom ljeta na naplatu starija dugoročna zaduženja za koje je isto država garantirala.

Za početak da novi investitori preuzmu DDJH, a nama starima će isto nešto ostati (valjda).

 

[/quote]

Stigao je odgovor Uprave:

Hvala na interesu za poslovanje Grupacije Đuro Đaković. Kreditna zaduženja za koja ste postavili pitanje nisu vraćena nego su prolongirana, dok će način njihove eventualne otplate ovisiti o modelu uključenom u Program restrukturiranja koji je u izradi.”

Ma gledajte….. dokapitalizacijom se dobiva kapital (lova) a ode bi trebali biti česi (koji već imaju 25 % vlasništva) …… kojom se sređuju stari računi tj. dugovi …… đuro dobiva svježi novac kojim vraća stare dugove (to je isto poslovanje) …….. pa ne možeš dobiti Đuru mukti …… dakle đuro vridi 100 ili 200 ili 300 miliona ne znamo (trenutno je temeljni kapital 200 mil) …… dakle česi mogu dovesti đuru na nulu ( ali i ne moraju …. mogu jedan dio ostaviti i vraćati …recimo kroz par godina ) ……Iznenađenja su moguća ipak se radi o državnom vlasništvu (puno je onih “di sam ja tute”)…..

DAJ PET !!!

Česima bi toplo preporučio da ukoliko imaju želju uloviti se Đure neka kupe na burzi do 50 posto i krenu u borbu za spašavanje posrnulog diva. Država je već na izlaznim vratima i samo će ih navlačiti. Ili neka se okrenu na peti i Đurica će dostojanstveno otići u stečaj.

New Report

Close