DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e hebemu, za*ro sam…krivo sam brojao…ispričavam se kolegama

…računao sam da se drž. sa otpuštanjem ovih 0,97% dionica u korist Svježić Stephan od prije neki dan spustila u manjinsku poziciju i da su zato česi došli na poziciju najvećeg pojedinačnog ali prebrojao sam se i to nije tako…točno je da  česi tj.erste skrbnički sada kontrolira najveći pojedinačni udio i po zpdd bi trebala nastati obveza objave ponude za preuzimanje

 

sory još jednom, baš sam ispao površan i bedast

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Znači ponavljamo gradivo 🙂

Bakić je prije predaje dionica Česima kupovao još , a sve iz razloga da Česi preuzmu vodstvo.

Kako sam od početka tvrdio Bakić je spasio ĐĐ i ljude koji tamo rade , obitelji, grad, sto godišnju firmu, brend itd..

Neočekivan zaplet: Bakić bez ijedne dionice, Česi ‘iz sjene’ ulaze u igru

Činjenica da je Bakić upravo sad odlučio izaći iz vlasničke strukture, a da je u međuvremenu i kupovao dionice, te blago povećao svoj paket, upućuje na zaključak da će finale ovog procesa biti u svakom slučaju u češkim rukama.

kol. radek, očito ne shvaćaš što pišem… drž se otpuštanjem, djeljenjem, preknjiženjem ili kakogod u korist










6. SVJEŽIĆ STEPHAN CHRISTIAN
98.7930,97%

spustila(ako) sa većinske na manjinsku poziciju a ćesi, ako su to oni iza erste skrbničkog su i prije te radnje  imali 27,58% koje su kupili od bakića i ivanovića i smatram da ih drž. slijedom navedenog u prethodnim postovima, predmetnim smanjenjem br. dionica tj otpuštanjem i  padom na poziciju manjinskog, ne može izforsirati do tada drugopozicioniranom dioničaru (česima) obvezu ponude za preuzimanje…

 

a ovo što si postao sa skdd nisam vidio, očito se nešto onda mijenjalo iza 2015. kad sam ja preknjižavao neke dionice i samo sam dao nalog za preknjižbu, nikakav ugovor, cijenu ili nešto treće me nisu tražili…

 

 

 

a ovo

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Da li će Česi odabrati Gripene , jer se sad njih nešto ipak pita 😉 i od Đure napraviti “mercedes” , ostaje nam za vidjet u narednim tjednima ili mjesecima..

Švedska sve bliže NATO članstvu

Iz arhive:

https://www.jutarnji.hr/native/od-mig-ova-do-nato-autoriteta-kako-su-ceska-i-madarska-iskoristile-gripene-za-jacanje-vojne-sposobnosti-15013746

Znači povećan opseg posla 😉

KONTROLOR / KONTROLORKA U PROIZVODNJI
Mjesto rada: SLAVONSKI BROD
Traženo radnika: 2
Poslodavac: ĐURO ĐAKOVIĆ SPECIJALNA VOZILA D.D. ZA PROIZVODNJU I USLUGE
Rok za prijavu: 20.1.2021.

https://burzarada.hzz.hr/(X(1)S(emehaiywfcvk0dizs5r2e2gg))/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx?trazi=1&pojam=DIPLOMIRANI+STROJARSKI+IN%u017dENJER&top=1&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Još oko 2 500 000 dionica trebaju kupiti da bi postali gazde ….. tj. po 10 k /kom ispada oko 25 mil kuna ili oko 3 mil€ …… jel to problem

DAJ PET !!!

Paaaaa,za milijardera nije 🙂 😉 a to jesu, tak da ne vidim problema

Jedino ti veliki gazde moraju imati dubok džep da pokriju dugovanja koja su se akumulirala. Dug je blizu 100M EUR. Đuro ima veći dug nego li je imala Tatra kad su je preuzeli. Ima li Đuro u njihovim očima potencijal veći od Tatre pravo je pitanje? Može li budući ĐĐ u češkim rukama servisirati dug? Trenutna uprava se hvali da proizvode s nulom ili malim dobitkom. Što to znači da otplaćuju kredite ili ne?

Česi će ići do većinskog vlasništva kao u primjerima nekih drugih tvrtki. Državni udio im ne smeta niti odmaže.

Čekamo objave na ZSE.

mikro, 18.01.2021. u 10:27

Još oko 2 500 000 dionica trebaju kupiti da bi postali gazde ….. tj. po 10 k /kom ispada oko 25 mil kuna ili oko 3 mil€ …… jel to problem

 

u tatri u češkoj je plaća veća za u duplo od ddjh, kada uzmemo da je produktivnost tu negdje a trošak radnika pa i upola manji, preusmjeravanjem dijela naruđbi od tatre ili drugih subjekata iz grupe, samo na manjem trošku radnika bi se dalo dignuti profitabilnost i očistiti bilancu ddjh…ako im je to bitno, ali ako nije…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

bilanca ddjh

dugoročne obveze 290 mil

karkoročne obveze 364 mil

 

dugotrajna imovina 310 mil

krakotrajna imovina 243 mil

 

DAJ PET !!!

mikro

nek ponude 10 kn po dionici i ja svoje odmah prodam. Samo neka posalju papire

Bently, 16.01.2021. u 10:09

Nazalost ocekujem ponudu od 20 lipa po dionici, spajanje dionica. Zasigurno ce kad to krene dosta malih prodat po 4 kn i zauvijek izaci iz ddjh.

kad se to objavi rijetki će uspjeti prodati po 4 kn jer će biti nali pad, očekujem da će se za sadašnje dionice nakon najave spajanja na ZSE moći dobiti oko 0,5-1 kn

Bruto plaće u Hrvatskoj i Češkoj nisu toliko različite. U pitanju je nekih 10-12% u korist Čeha. Vidi članak:

https://www.total-croatia-news.com/news/45391-croatia-has-3rd-highest-average-gross-wage-in-region

 

Barbosa, 18.01.2021. u 11:51

u tatri u češkoj je plaća veća za u duplo od ddjh, kada uzmemo da je produktivnost tu negdje a trošak radnika pa i upola manji, preusmjeravanjem dijela naruđbi od tatre ili drugih subjekata iz grupe, samo na manjem trošku radnika bi se dalo dignuti profitabilnost i očistiti bilancu ddjh…ako im je to bitno, ali ako nije…

 

kol. radek, pusti statistiku, dobro mi je poznat češki, slovački i mađarski standard, tamo je mnogo opuštenije poslovati a niti države nemaju ovakavu fiskalnu čižmu kakvu ima hrvatska i još možda sj. koreja…1500eur su tamo skoro pa normalni prihodi i još imaju niže poreze i doprinose pa računaj, možda nije razlika u pola ali je blizu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vazna obavijest

molim sve prodavatelje dionica ddjh s desne strane da na par dana maknu svoje naloge. Neka veliki prodaju po 4.5kuna. Vidjeli biste kako bi brzo cijena otisla na 1 euro, a tek onda bi zapoceo proces onih koji zele kupiti dionice a mi ih ne damo.

New Report

Close