DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nagasaki, svaka čast na nesebičnom dijeljenju vašeg znanja.
Kamo sreće kada bi politika kod nas slušala struku.
Nažalost prosipate znanje u vjetar i to već sigurno znate iz prve ruke.
Kada ste i direktno povezani sa vlastima možete pisati i davati prijedloge i ići na sastanke i davati zaključke u komisijama ali na kraju neće nitko od vas ili vašeg tima odlučiti nego će doći nalog "izvana" i to je to. Sve ostalo je samo skupa farsa demokracije.
Pričam vam iz prve ruke.

Hvala, ali osim iskustva privatnika imam iskustva i u radu s državim tijelima, a i s europskim institucijama. Nalog “izvana” može doći samo onima koji ga vole primit unutra, da se tako vulgarno izrazim. Ljudi obično ne razumiju da je upravo ta priča o “nalogu izvana” najčešća laž u Hrvatskoj kako bi se one bez iskustva uvjerilo u neku nesposobnost, glupost, ili stvar koja bi nekome išla u korist.

To nije baš uvijek tako. Uljanik je propao iznutra kao što propada i ĐĐ, upravo zbog ljudi koji nisu bili kompetentni voditi takvu firmu, i političara koji su mislili da znaju kako voditi dotičnu firmu ili državu.


Nagasaki
Skidam kapu na znanju ali i sami znate da znanje sposobnost i imati lovu u Hr treba unistiti ma da je bilo rijec o kome.
Vidimo danas kako je Bakic zavrsio sa svojim ulaganjem u ddjh kao i svi mi ostali. Ja konkretno od 2008.
Stoga desetak x sam vidio istu stvar u razlicitim kompanijama i sve su bile unistene od strane uhljeba i politike…..!!!!!

Pitanje je da li se Bakić pomirio sa stečajem firme, zato jer su Specijalna vozila itekako sposobna za robotizaciju. No međutim, obećani “pronalazak strateškog partnera” mi se čini upitan. Jer ako RH nije strateški partner u firmi koja joj JEDINA može proizvesti tenk, onda je doista nešto čudno u toj priči.

A nismo mala djeca da vjerujemo u svakakve priče.


Nije bitno dali je predsjednik uprave na skijanju ili ne. Ako je vladi trebalo dva mjeseca da izabere upravu još tjedan više manje. Koga zavaravamo, nitko ne može stvoriti 600 mil. kn, sve ovisi o državi a ne o upravi. Koliko imamo sposobna ministarstva, ne bi me začudilo da ne uspiju riješiti deblokadu do 17.01. pa da se stečaj zakonski mora pokrenuti.
Predsjednik uprave kaže: "Napraviti hitno plan restrukturiranja, poslati ga u EK i vlada treba raditi na provođenju." Svi se prave stranci i ne spominju ono bitno, po meni najbitnije. Država je po istom principu bila spremna pomoći Uljaniku ali nitko nije bio sposoban napraviti plan restrukturiranja za koji nije dovoljno da se pošalje europskoj komisiji nego ga oni moraju i odobriti da bi se moglo išta dalje raditi. Plan Uljanika je slan nekoliko puta dorađivan, svaki puta ga komisija ocijenila kao bajku za naivce i tražila izjašnjavanje na preko 70 primjedbi. Sve to traje mjesecima a opće je poznato da je hrvatska već dobila upozorenje da se rješava vlasničkog udjela u državnim tvrtkama. To zna ministar i premijer ali eto, treba pokrenuti postupak pa na kraju se ima izgovor: "Nismo mogli ništa učiniti, EK nam nije dala, nismo mi krivi". Jedina pozitivna stvar je da kada se krene u procesom restrukturiranja pod nadzorom EK, činjenicu da Đuro nije sposoban potrošiti jednu kunu za proizvodnju nečeg što može prodati za cijenu višu od potrošenog iznosa ćemo imati napismeno, do sada se ta činjenica gurala pod tepih. To što u Đuri rade branitelji i njihovi potomci, europsku komisiju ne zanima previše.
Da li u Đuri ima itko sposoban da napravi plan restrukturiranja na engleskom jeziku potkrijepljen stručnim objašnjenima, nisam siguran. Mislim da će biti problem uopće utvrditi koliki je dug tvrtke koji raste zadnjih 50 godina, ima li imovine uopće da nije pod hipotekom. Kako uvjeriti nekoga da će baš sad tvrtka stara 100 godina i nekada zapošljavala 17000 radnika krenuti prema rastu?

Jednostavno. Država naruči istraživanje i razvoj modernizacije M-80A i tenka M-84. Vlada dadne novce za modernizaciju par vozila M-80A na najviši standard. Uzme par tenkova T-55 i dovede ga na razinu novijih tenkova po NATO standardu s motorom od 850KS do 1050KS i cijevi 120mm. Da nalog da se počne razvijati Degman 2, i sredstva za to, angažira ljude koji rade u proizvodnji da uspostave kontakte s privatnim firmama poput Šestan-Busch za nadogradnju kompozitnog oklopa.

Slovenci su modernizirali svoje tenkove T-55 na NATO standard u Izraelu. Htjeli su to napraviti u Hr atskoj u ĐĐ, ali budući da Vlada RH nije uložila lipe za takvu ideju – otišli su tamo gdje je skuplje i gdje su dobili manje muzike zaviše para. Da je kojim slučajem RH ulagala u specijačna vozila, onda bi slovenci svoj T-55S napravili u Hr atskoj u ĐĐ. Evo kako izgleda taj mali tenk:

https://i.redd.it/2xm58tzr9ju01.jpg

Da su to radili u susjednoj Hrvatskoj (gdje bi u nekom idealnom svijetu trebala postojati kvalitetna vlada koja se brine za svoje gospodarstvo) ĐĐ bi im mogao ugraditi top od 120mm i motor od 850 do 1050 konja za iste novce. Kao i sebi, još par komada. Tako se radi taj posao. Ali da bi netko poput Slovenaca ili Kuwaićana kupio modernizaciju u pogonu ĐĐ za više milijuna eura, RH mora dati novce firmi ĐĐ da razvije taj model u svom pogonu, da pokaže (ili dokaže) kako to može. I koliko dobro.

Ovako je pitanje kredibiliteta Vlade RH, ministra Darka Horvata, i RH kao države doista upitno ako sami sebi (odnosno svojoj firmi u kojoj su većinski vlasnici) ne daju novaca kroz poslove – nego kroz neku sanaciju. S time da daju Đ posla u peoizvodnji tenkova, dali bi plaće radnicima i kredibilitet Hrvatskoj.

Nagasaki
Ako se nije pomirio 7 dana prije stecaja, tada mu skidam kapu jer ocito zeli vidjeti to napismeno. Ja sam se vec davno pomirio. Dobro je biti klasa optimista ali nakon svega vidjenog od 2008 godine kada sam poceo ulagati u ddjh, jasno je da strateskog partnera nema niti ce doci do petka.

E moj Nagasaki, tako to ide u državama gdje ministrima nije prvo radno mjesto upravo ministarska fotelja… Dok su premijeri bili ljudi poput Milovića, Valentića ili Gregurića, unatoč užasnim ratnim neprilikama, plivali smo iznad vode. Jer su imali ogromno iskustvo iz svojih tada ogromnih kompanija. Kad su Vlade počeli voditi kazalištarci i diplomatići, onda smo doslovno postali slučajna država.

Ogromna je sramota da nam stranci grade i održavaju vojnu tehniku, a imamo sve u vlastitom dvorištu. I Đuru i ZTC i Remontni zavod i vojna brodogradilišta i Brodarski institut. Ali industrija je “out”, a turizam i preslagivanje kreveta za debele švabe je “in”.

Vaš link …

https://direktno.hr/direkt/kekez-cini-mi-se-lakse-naci-tri-strateska-partnera-nego-jednog-178758/

“”Oni sada nisu produktivni, posluju s gubitkom, ali država ima snažan interes u vojnom djelu programa, a na nama je da to iskoristimo” – dakle, osnova poslovnog plana nove, kao i svih dosadašnjih uprava, je parazitirati na novcima poreznih obveznika, a zbog navodnog strateškog značaja tvrtke.”


https://direktno.hr/direkt/kekez-cini-mi-se-lakse-naci-tri-strateska-partnera-nego-jednog-178758/

""Oni sada nisu produktivni, posluju s gubitkom, ali država ima snažan interes u vojnom djelu programa, a na nama je da to iskoristimo" – dakle, osnova poslovnog plana nove, kao i svih dosadašnjih uprava, je parazitirati na novcima poreznih obveznika, a zbog navodnog strateškog značaja tvrtke."

Nego od čega se financira obrambeni arsenal države?Naravno da od poreza, to je jednostavno tako. Pitanje je samo da li će novce pokupiti domaća firma kao što je ĐĐSV, Amerikanci ili Izraelci…

“Nego od čega se financira obrambeni arsenal države?Naravno da od poreza, to je jednostavno tako. Pitanje je samo da li će novce pokupiti domaća firma kao što je ĐĐSV, Amerikanci ili Izraelci…”

Da, ali odgovorna država novcem kupuje potrebno a ne pokriva tuđe nesposobnosti. Niti jedna (strana ili domaća) firma ne treba niti u kojem slučaju “pokupiti” državni novac kako Vi navodite nego “zaraditi” a to je kolega velika razlika. Ono što treba Hrvatskoj je modernizacija ili održavanje desetak oklopnih vozila po godini. Takav posao obavi firma sa 50 zaposlenih a održavati firmu od preko 800 zaposlenih (koji usput zapošljavaju kooperante jer od njihovih radnika je svaki drugi poslovođa) na životu jednostavno nije razumno.

Jos 4 dana do dana ,,D,,

Horvat: Đuro Đaković će dobiti državno jamstvo, ovo im je zadnja prilika

Horvat: Đuro Đaković će dobiti državno jamstvo, ovo im je zadnja prilika


strašno….sprema se spaljivanje dodatnih 150 milijuna kuna državnog tj.javnog novca….nadam se da će odgovorni za ovo osobno odgovarati….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

nema ovdje spasa, to je valjda jasno? ovo je samo prolongiranje stečaja do parlamentarnih izbora u 9 mjesecu i upravo tome služi ovaj kredit od 150 milijuna kuna.

fond nastoji iskoristiti ovu info oko kredita pa se pokušava dodatno iskrcati-stavili su dodatnih 6000 komada na 5,20 kn!


fond nastoji iskoristiti ovu info oko kredita pa se pokušava dodatno iskrcati-stavili su dodatnih 6000 komada na 5,20 kn!

Netko ce se iskrcat a netko fino ukrcat! Ako se petrokemija mogla transformirat, moze i Đuro, ipak obrana je u pitanju

New Report

Close