DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da je cirkus oko belja potrajao brzo bi došla na 45 i niže. ovako pričekaj 3q pa ako bude loš siguran si kupac.

Potprijesednik vlade Milošević misli kako je forum u dva dana postigao ciljeve kojima su se nadali, a to je da Vlada na čelu s predsjednicom Jadrankom Kosor pošalje poruku svim stranim investitorima kako su dobrodošli, te da Vlada čini sve kako bi procedure za njihova ulaganja bile što jednostavnije, brže i transparentnije.
Kazao je kako su emocije kod ulaganja bitne, čak odlične, ali da ulagati treba s logikom. "Infrastruktura je kralježnica svakog društva, mi smo dosta u nju ulagali i ulagat ćemo, kao i u žejezničku inustratrukturu, u morske luke… A ako je infrastruktura kralježnica, onda je energetika leđna moždina društva", kazao je, dodavši kako je cijeli foum zamišljen da se pokaže da postoji jasan interes za greenfield ulaganja.
Poručio je i kako cijena radne snage nije nevažna, ali da je daleko važnija produktivnost.


da je cirkus oko belja potrajao brzo bi došla na 45 i niže. ovako pričekaj 3q pa ako bude loš siguran si kupac.

Cirkus oko Belja na žalost nije potrajao (bio sam aktivni sudionik), a očigledno ne očekujem loš Q3 DDJH kad stojim na bidu, a ako Q3 ipak bude loš … … [cry]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

NB je jutros bio na HR2 i ponovno pozvao ulagače da ulažu u dionice realne industrije i da se ne obaziru na kratkoročne trendove, bilo UP ili DOWN smjera nego da gledaju dugoročnim durbinom

manje je više, a više još više

zašto nitko ne prodaje po 47,50 kn
usrdno molim cijenjene prodavatelje.

Fino je rečeno da će poslije crnog ponedjeljka tj do oporavka i vraćanja cijene dionice na razinu prije pada doći one tvrtke koje imaju podlogu za takvo što.Ja neznam zašto se vi snebivate i čudite ovdje kao nevješti ste kako to ddjh 46 kn….
Kako KORF grabi nazad na staru cijenu…ima poslovanje ,ima predispozicije za oporavak cijene dionice.
Ako u posljednja 2 mjeseca niste zaradili novce na ovom umjetnom dizanju na 70 kn onda neznam kad ćete.Smiješno je bilo pratiti tijek na forumu ,silna naivna drukanja,igranja velikih menadžera.
Spustite se na zemlju gospodo,vratite se u realnost,ne nasjedajte na drukanje provokatora kojih u izobilju ima

Pa kolega kupite po 48, i sitno. Pa necemo valjda sada gledat na tu kunu. [proud]

Kako stvari stoje, lako moguce da nikad ni ne dodje do 45, nego da je onaj otpor od prije par dana na 47 i nes sitno bilo dno…

Meni jutros dosadilo biti na bideu pa sam lupio po asku 48 i 48,77 kn i vidite šta sam napravio. Mali poticaj i ode cijena u nebo.
Naravno, jednako tako brzo može i padati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Kako stvari stoje, lako moguce da nikad ni ne dodje do 45, nego da je onaj otpor od prije par dana na 47 i nes sitno bilo dno…

znači i ti si danas kupio DDJH ! jesi prije toga morao prodat belje po bidu? [rolleyes]



Kako stvari stoje, lako moguce da nikad ni ne dodje do 45, nego da je onaj otpor od prije par dana na 47 i nes sitno bilo dno…

znači i ti si danas kupio DDJH ! jesi prije toga morao prodat belje po bidu? [rolleyes]
[/quote]

Jesam. Ocekivao sam da bi problemi sa Slovackom mogli uzrokovati paniku pa da imam sanse dokupiti jeftinije, no cini se da nis od toga. Rizik pada na 40-45 imho i dalje postoji, no kako je to relativno kratkotrajna oscilacija cini mi se da je bolje uci sad po 48 nego loviti 42 pa uci prekasno i popusiti 20% rasta. Da radim s N-B iznosima, vjerojatno bih distribuirao dio sada a s dijelom cekao, ali s obzirom da mi je ulozena cifra dosta manja, mislim da za tim nije bilo potrebe.

Nisam morao prodati Belje, hvala na brizi, cekao sam u kesu jos od prije snizavanja USA rejtinga. Belja inace imam vrlo malo, a i nije tema, ali mislim da u ovom trenutku nije pametno prodavati ga po bidu jer i njega tehnicki gledano ceka solidan rast.

jel moguće da prođe dan bez ijedne transakcije

http://web1.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/151985/Default.aspx

Nenad Bakić, aktivni investitor u dionice hrvatskih tvrtki, stručnjak za kretanja na tržištu rada i lucidni ‘promatrač’ gospodarskih i financijskih zbivanja
"Ulaganje u dionice
U nekoliko tekstova koje ste objavili, tvrdite kako je ulaganje u dionice još uvijek racionalnije nego ulaganje u novčane i obvezničke fondove i bankarske depozite. Možete li pojasniti tu ulagačku strategiju?

– Dionice treba promatrati kao stratešku komponentu dugoročne štednje, a ne kao špekulativni instrument – dakle, potpuno suprotno nego je to uobičajeno u Hrvatskoj. Napominjem da mirovinski fondovi u razvijenom svijetu imaju uglavnom 30-40 posto svoje ukupne imovine u dionicama.

Stoga treba odustati od dnevnog, ili čak mjesečnog fokusa na cijene dionica – koje su dostupne na dnevnoj bazi, pa izazivaju ljude da ih promatraju kao koeficijente u kockarinicama, i gledati ih na kvartalnoj ili godišnjoj osnovi.

Rizičnost svakog ulaganja u Hrvatskoj je velika, što se najbolje ogleda u glavnom pokazatelju tzv. sistemske rizičnosti – prinosu na hrvatske državne obveznice. Pa se ta rizičnost prenosi na sve instrumente. Jasno je da racionalni štediša mora zahtijevati veću kamatu da drži novac u hrvatskoj banci nego u švicarskoj.

Jednako tako, biste li uložili novac u nečiji biznis u Hrvatskoj ako od njega očekujete samo 15 posto dobiti? Vjerojatno ne, uzevši u obzir sav rizik poslovanja u Hrvatskoj. Stoga sam indiferentan prema preporukama analitičara koji kažu da neku dionicu treba kupiti jer je ‘ciljana cijena’, na primjer, za 15 posto veća od trenutne. Jednako tako, ne želim kupovati hrvatske obveznice koje nose ispod 10 posto prinosa u eurima.

No, kako je pad Zagrebačke burze bio jak, neuredan i neselektivan, uvjeren sam da među dionicama u Crobexu – indeksu Zagrebačke burze – ima onih koje su radikalno podcijenjene, s cijenom koja ne odražava ni 50 posto, a često ni 30 posto, njihove intrizične vrijednosti.

To će kad-tad doći na svoje. Ulaganje u nekoliko izrazito podcijenjenih dionica, od kojih svaka nosi određen rizik, znatno je manje rizično kao cjelina nego kao zbroj dijelova."


jel moguće da prođe dan bez ijedne transakcije

Jel moguce da prodje nekoliko dana bez posta na ovom podforumu? :-/

Uskoro ce FI pa ce valjda zivnuti malo 😀

sutra Kosorica dolazi u obilazak Djure…e sad, jel to dobra ili losa vijest, svatko neka sam prosudi

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

New Report

Close