CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Financijska imovina – 8,242 mlrd

Tehničke pričuve – 7,5 mlrd

bvps od 2013. – 4080, 5111, 5298, 6000, 6803, 7468, 8333

p/b 0,73 za p-a

Nema dividende ali brojke su brutalne, pitanje do kad cijena može stagnirati na ovim razinama. Tehničke pričuve prikrivaju enormnu fin imovinu. Ovo je dobro imati i kroz Adrs ali i solo.

Tržišna kapitalizacija 2,621 mlrd pri cijeni 6100kn

Nevjerojatno koliko je tržište neefikasno i u strahu.

Imam Adrs i Cros

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Povlašteni cros dijeli nekakvu dividendu.

#Vise#srece#neki#drugi#put[/url]


#Vise#srece#neki#drugi#put[/url]

Kakve veze ima ulazak u eurozonu sa prodajom manjinskih udjela u vlasništvu države?

Bit će da “onaj koji nije ponizan pred Bogom i ne kleči u crkvi” se sprema za novi pljačkaško-ucjenjivački pohod dok je još na vlasti.

Jel može tko obrazložit pad prihoda i pad tržišnog udjela?

Kakav pad?
Onaj otprije deset godina?
Da, uzrokovan socijalističkim upravljanjem.
Nakon preuzimanja stvari stoje drukčije.

Ne govorim o upravljanju i dobiti već o ovom.
https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/huo-bruto-premija-osiguravajucih-drustava-krajem-lipnja-5-8-milijardi-kuna-13669


Ne govorim o upravljanju i dobiti već o ovom.
https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/huo-bruto-premija-osiguravajucih-drustava-krajem-lipnja-5-8-milijardi-kuna-13669

.kako god, dionica je podcjenjena min. 50%

Komot, razlog Vam je taj sto se ciljano islo s smanjenjem portfelja

Na tom tragu su i moja razmišlljanja. Ali samo razmišljanja, drago mi je da imate info da je to zaista tako.

Imam zapisano tako u biljeskama ,izvadio sam iz FI tako da zaista mislim da je to glavni razlog


Jel može tko obrazložit pad prihoda i pad tržišnog udjela?

Pad je očekivan i minimalan jer konkurencija radi svoje, jednostavno nije realno da Cros ima trećinu tržišta nakon liberalizacije i dolaska jakih igrača iz vana.

Ono što je važno je pozicija financijskih ulaganja, a ona iznose mlrd eura uz sve veće tehničke pričuve.

Book jako raste jer nema dividende na RA, tako da je pitanje vremena kad će cijena debelo gore, a mogla bi upravo divka biti okidač. Book je ovdje novac.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Generali je preuzeo Izvor, vidjet ćemo jesu li ga platili više nego AS.



Jel može tko obrazložit pad prihoda i pad tržišnog udjela?

Pad je očekivan i minimalan jer konkurencija radi svoje, jednostavno nije realno da Cros ima trećinu tržišta nakon liberalizacije i dolaska jakih igrača iz vana.

Ono što je važno je pozicija financijskih ulaganja, a ona iznose mlrd eura uz sve veće tehničke pričuve.

Book jako raste jer nema dividende na RA, tako da je pitanje vremena kad će cijena debelo gore, a mogla bi upravo divka biti okidač. Book je ovdje novac.
[/quote]

divke nema dok Adris ne preuzme dio u vasništvu RH…a to bi trebalo ići u privatizaciji prema direktivama EU…

…pri toj privatizaciji cijena bi mogla x2 ukoliko se pored Adrisa bude još netko nadmetao.

A tko bi se javio pored Adrisa za taj udjel i još ga platio x2?

To je k’o i ovi na LRH koji očekuju da se dogodi čudo u Mrdusi donjoj?! I da Lursseni ili svemirci pokupe sve barem do 5.500 kn. I to valjda za vrijeme trajanja ponude…. 🤥

New Report

Close