CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Generali je kupio AS. Evo kako je cjenovno reagirao sada bivši vlasnik AS-a, KD group:

https://seenews.com/news/kd-group-shares-soar-after-sale-of-adriatic-slovenica-sbitop-rises-613881

Slovenian financial group KD Group [LJE:KDHR] shares closed 190.6% higher at 34.0 euro ($39.9) on the Ljubljana Stock Exchange (LJSE) on Thursday, after the company announced late on Wednesday that it has sold a 100% stake in insurance company Adriatic Slovenica. – See more at: https://seenews.com/news/kd-group-shares-soar-after-sale-of-adriatic-slovenica-sbitop-rises-613881#sthash.XIYPbLnl.dpuf

Zato kažem da je nepristojno špekulirati.

Malo lakog štiva za laku noć i dobro jutro. Kako kome – ovisi s koje strane bare

U Sloveniji se planira 2-postotni rast imovinskih osiguranja te 4-postotni pad premije životnih osiguranja, što je očekivana posljedica velikog broja doživljenja polica životnog osiguranja.[/url]


U Sloveniji se planira 2-postotni rast imovinskih osiguranja te 4-postotni pad premije životnih osiguranja, što je očekivana posljedica velikog broja doživljenja polica životnog osiguranja.[/url]

Adrisov udio u Slo osiguravateljima gledajući kroz brojke, naravno bez mogućnosti upravljanja je oko 90mil kn neto godišnje po projekcijama. E sad dio se dobije kroz dividendu, a razlika kroz rast vrijednosti kapitala.
Uglavnom vrijednost udjela je premašila 1 mlrd kn.

Hupz zaradi nešto preko 100 mil kn, ukoliko Adris ne poveća amortizaciju. Maistra je trenutno na 200 mil bez Hotela Park. Adris ima blizu 90% i za očekivati je da će ići do 100%. Cros trenutno donosi oko 250 mil obzirom na 2/3 udjela. Cromaris je u projekcijama oko 35-45mil, a dogodine 50mil.
Ostaje bilanca same matice koja ipak nešto rashoduje, možda malo i više, tako da neto dobit Adrisa treba umanjiti za taj iznos. Adris je povukao 200 mil kn iz Hupz kroz dividendu jer taj novac ne donosi fin. prihod, a sam Hupz je fin. jako stabilan.
Fin. prihodi se naravno smanjuju zbog nižih prinosa Hr papira kao i samih kamata.
Poanta i nije u neto dobiti, nego koliko vrijedi Cros koji ne isplaćuje dividendu već gomila ogromni kapital. Također je pitanje koliko vrijedi Adrisov novac koji je opet glavni generator dobiti kod Crosa.
Obzirom na brojke, tržišnu poziciju, pa i brend, Cros po meni vrijedi blizu x2.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Adris mora spustiti državu na 25% Crosa, a zauzvrat im obećati isplatu dividende min 50% godišnje dobiti.
Mislim da bi tako uspjeli slomiti kočničara Marića jer bi dobili 2x lovu, iako je ovaj pacijent koji bi možda tražio nebuloznu cijenu, a istovremeno sigurno ne kupuje po ovim cijenama. Jadna država sa takvim ministrima.
Kad nemaš gdje sa lovom onda kupuj svoje udjele, npr Adris Maistru do kraja, Cros kako sam napisao, a sam Adris još pojačati vlastite. Naravno najbolji način je isplata izvanredne dividende.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Daljnja konsolidacija[/url]


Adris mora spustiti državu na 25% Crosa, a zauzvrat im obećati isplatu dividende min 50% godišnje dobiti.
Mislim da bi tako uspjeli slomiti kočničara Marića jer bi dobili 2x lovu, iako je ovaj pacijent koji bi možda tražio nebuloznu cijenu, a istovremeno sigurno ne kupuje po ovim cijenama. Jadna država sa takvim ministrima.
Kad nemaš gdje sa lovom onda kupuj svoje udjele, npr Adris Maistru do kraja, Cros kako sam napisao, a sam Adris još pojačati vlastite. Naravno najbolji način je isplata izvanredne dividende.

članak prije:Obzirom na brojke, tržišnu poziciju, pa i brend, Cros po meni vrijedi blizu x2.

kada bi se ovo napisano ostvarilo a sve stoji, koliko onda vrijedi adris dionica + keš

isplatu izvanredne dividende smo očekivali (20 kn) nakon prodaje TDR.

Čini mi se da su upravo financ.dvojac koji je došao iz zabe a i pričanje da dolazi Marić trebali riješiti
transparentnost i zadovoljavanje uvjeta za ulazak na vodeću kotaciju ZSE ?
Dali se tu nešto događa/priprema.?



Adris mora spustiti državu na 25% Crosa, a zauzvrat im obećati isplatu dividende min 50% godišnje dobiti.
Mislim da bi tako uspjeli slomiti kočničara Marića jer bi dobili 2x lovu, iako je ovaj pacijent koji bi možda tražio nebuloznu cijenu, a istovremeno sigurno ne kupuje po ovim cijenama. Jadna država sa takvim ministrima.
Kad nemaš gdje sa lovom onda kupuj svoje udjele, npr Adris Maistru do kraja, Cros kako sam napisao, a sam Adris još pojačati vlastite. Naravno najbolji način je isplata izvanredne dividende.

članak prije:Obzirom na brojke, tržišnu poziciju, pa i brend, Cros po meni vrijedi blizu x2.

kada bi se ovo napisano ostvarilo a sve stoji, koliko onda vrijedi adris dionica + keš

isplatu izvanredne dividende smo očekivali (20 kn) nakon prodaje TDR.

Čini mi se da su upravo financ.dvojac koji je došao iz zabe a i pričanje da dolazi Marić trebali riješiti
transparentnost i zadovoljavanje uvjeta za ulazak na vodeću kotaciju ZSE ?
Dali se tu nešto događa/priprema.?
[/quote]
danas radio/N1/marić-na pitanje dali odlazi iz Vlade odgovara sve ćemo još vidjeti

prekrasan scenarij za CO/Adris još kad bi bilo pameti od onih koji odlučuju o tome/razumiju o čemu pišete
to bi bio posao iz snova i k tome dodati ACI/fondovi jer financijski se to sve može realizirati.
Zamislite Adris grupu/ maistra/hupz/aci/co+udjeli u slo osiguranjima+keš
Agrupa mora prikupiti još financ.mahera (Marić+ ….) i s MF ići u kupnju ostaloga što vrijedi od
agrokora/podravka

#Disperzija#Volimosevolimo[/url]

#održiv#rast[/url]

https://www.huo.hr/hrv/pocetna/1/trziste-osiguranja-u-rh-za-sijecanj-2019-/665/detalji/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Veliki institucionalni dioničari ubrzano napuštaju Uljanik

zna tko po kojoj cijeni je voden udjiov u uljn – to je sada 0 kn

lako za cros, njima je to kikiriki ali svejedno bedasto

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dobit u prva tri mjeseca preko 90 milijuna. Znači barem 350 milijuna za 2019.

lošije od q1 lani, ali stroj radi jako dobro

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close