Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Van svega sam a daxa već neko vrijeme.


@Pancho
– ne znam za naftu ali short izgleda vrlo privlačno bar ako se ovo bouncanje nastavi.

Gold sam rekao da mislim da može do 1622…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Čini mi se da će sutra u 10.00 biti stampedo na SDX1

Na ili iz?

Tko zna da li će se do 10:00 sati sve već izdogađati.

Ipak mislim da će se ovaj DAX futures do ujutro malo ohladiti, pa ni DAX neće startati visoko, ali jebeno bi bilo da u dva dana puknu dva shorta. A tek koja vjerojatnost? Za William Hill kladionicu. Možda je to sutrašnji smak svijeta – za naše novčiće.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


… ako se to ne ostvari popušio sam ui dobro, samo ne znam zašto to vas briga

Bez uvrede, Rekvijem.

Nije mene briga za ičije tuđe novce, samo mi je izgledalo nekorektno u tom momentu. Sad mi je jasno da nisi u biturbo, tako da se ispričavam.

EDIT: Nisu “dva shorta” nego dva certifikata. 🙂 Lapsus calami.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

DAX je trenutno prešao 7700, pumpanje se nastavlja….

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

najveći volumen za GCG3 Feb13 do sada, izgleda da su se dobro izmiješale pozicije na ovom danas pokolju

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Dragi suborci,

nije mi vrag dao mira pa sam pogledao na Erste stranicama i gle čuda….još je certifkat aktivan…..:

https://produkte.erstegroup.com/Retail/en/Products/Structured_Products/Turbo_Certificates/Factsheets/Turbo_Certificate/index.phtml?q=&ISIN=AT0000A0XP74&ID_NOTATION=

a pošto su austrijanci ažuran narod, već su i nokautirane složili…:

https://produkte.erstegroup.com/Retail/en/Look_for/Knocked_out_products/index.phtml?elem689912_batchIndex=2

stoga nisam baš siguran da je gotovo, nego čak mislim da igra i working hours time.

Ali sutra ću znati kako ću s Daxijem proći, ali pošto vidim payout na njihovim stranicama, odmah mi je fucking lakše. Znači nije nula u igri. [emo_novac]

"alea iacta est"

Zadnji nokaut na tim stranicama je u 15:00 sati.

Možda ono što je bilo iza 16h nisu još ubacili?

Sutra ćemo biti pametniji. Ali svakako ima pay back, koji, prema ovoj njihovoj tabeli, nije puno manji iznos od zadnje cijene prije nokauta.

BTW, za ovo zlato na popisu piše – Last trading day 2012/12/21

Što li im to znači?

I tako je na svim ovim nokautiranim certifikatima, piše last trading day da je dan nakon nokauta. Ništa mi nije jasno. 🙂

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

exelleroo

nulu dobivaš definitivno, ako nakon pucanja ( granična ) cijena dosegne i izvršnu cijenu jer izvršna cijena je ravno nula Kuna.

@Therion

moraju objaviti rezidualnu cijenu 3(tri sata) after knock out-a….tako da nisam siguran da nisu ažurirali, ali vidjeti ćemo sutra..


@Mida

da li je u ovom slučaju NULA u igri? Nije..

"alea iacta est"

mislim da je to unutar radnog vremena zse-a

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate




Negdje sam pročitao da je dovoljno da se izvrši barem jedna transakcija po graničnoj vrijednosti da bi certifikat bio nokautiran.

A pazi ovo što piše u Uvjetima izdanja:

"Kretanje Temeljne imovine ili, ukoliko je to slučaj, Temeljne imovine koja je dio košarice Temeljne imovine, unutar Izvršnog perioda nakon ukidanja Turbo certifika, relevantna je za određivanje Rezidualne vrijednosti. Izdavatelj može prema vlastitoj procjeni te ravnajući se prema postojećim tržišnim uvjetima odabrati datum kada će unutar Izvršnog perioda odrediti Rezidualnu vrijednost."

U prijevodu, certifikat pukne, a npr. zlato, nastavi niže, do 1575, a EGB odluči da je baš to trenutak kad će odrediti rezidualnu vrijednost, onda dobiješ šipak. (Izvršni period je do najviše 3 sata trgovanja otkad je certifikat puk'o.)

što u slučaju da npr. zlato naraste iznad ko cijene i ode do npr.1700? računa li se 1700 ili ko cijena kao maksimalna?

p.s. ja bio short gold[emo_smijeh]
[/quote]
kolega nadam se da ces ok proci sa certifikatom [emo_smijesak]
[/quote]
vi kolega meni ne vjerujete.. ali moje zadnje javljanje prije ovog oglasio sam kako shortam zlato (1732).. problem je jedino da sam i short dax

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

sutra samo 1 vijest iz njemačke ali ne i beznačajna. u cik zore dok naši bajni menadžeri još ni kavicu nisu popili.

who dares, wins

New Report

Close