Brokerske kuće u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brokerske kuće u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel mozete zadat nalog prodaje na etrade od Hite preko mobitela?…meni ne da

I meni ne želi Chrome na računalu, zadajem preko IE.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Potrebno je izbrisati history i cache od preglednika u kojem otvarate etrade..

Dobar vam dan, gospodo.

Nadam se da vam vaše dionice i ostala ulaganja stoje dobro i da se zelene. Ja sam apsolutni početnik u trgovanju na burzi i kao takav imam mnogo pitanja i nadam se da će se na ovom forumu naći dobri ljudi sa malo vremena koji će mi uspjeti razjasniti neke stvari hahaha. Inače sve pohvale komentatorima, mogu vam reći da ste vrlo zanimljivi i drago mi je da u RH postoje ljudi koji se ozbiljno bave ovim poslom.
Inače, imam određenu sumu novca (cca. 20 000 krznatih sisavaca) koje želim uposliti na burzi umjesto da mi samo besposleno sjede na računu. Razmišljao sam za to koristiti usluge ZB Tradera te sam proučavajući dokumentaciju koja je potrebna za aktiviranje toga uočio nešto pod nazivom “SKDD oznaka računa investitora”. Zanima me kako se točno otvara taj račun u SKDD-u i koliko košta otvaranje?

Hvala unaprijed.


Inače, imam određenu sumu novca (cca. 20 000 krznatih sisavaca) koje želim uposliti na burzi umjesto da mi samo besposleno sjede na računu.

možda nije loše da ostanu besposleno sjediti na TVOM računu jer to je ipak bolje nego da uposleno prijeđu na TUĐI račun 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

SKDD račun Vam obično otvori automatski prvi broker kada sa njim potpišete ugovor ako nemate račun od prije. Ništa ne košta.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Aha, tako znači.
Hvala!

Nik07aos,

Želim vam puno sreće, samo polako i pametno sa novcima 🙂

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Nik07aos,

Želim vam puno sreće, samo polako i pametno sa novcima 🙂

Hvala vam!

jel ima tko sličan slučaj: stavim nalog 50 kom kupovni na PVCM, ukupni bid se na gledalici poveća samo za 40 kom?!?
probam stu stvar na SAPN, sve ok – koliko naloga stavim tako se i bid/ask poveća
tko tu koga..?
na Agram brokerima

Pretpostavljam da je ukupna dubina koju prikazuju zbroj kolicine s naloga sto oni vide. Kad ti zadas nalog izbacis neki drugi s liste s 20. na 21. mjesto. I vise ne ulazi u zbroj. A koliko vidim na PVCM ima naloga po 10 kom. Vjerujem da si jednog takvog ‘izgurao’ iz prvih 20.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Na SAPN je na kupnji svega do dubine 12. Dakle, ne izbacis nikog iz prvih 20.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Pretpostavljam da je ukupna dubina koju prikazuju zbroj kolicine s naloga sto oni vide. Kad ti zadas nalog izbacis neki drugi s liste s 20. na 21. mjesto. I vise ne ulazi u zbroj. A koliko vidim na PVCM ima naloga po 10 kom. Vjerujem da si jednog takvog 'izgurao' iz prvih 20.

jes, u pravu si, sorry AB!

Imam pitanje vezano za jednu opciju na ZB Trader HR. Naime, u izborniku mi između ostalog nudi opciju koja se zove Registracija/odregistracija vrijednosnica. Da li ja trebam nakon svake kupnje odnosno prodaje dionica poslati taj zahtjev za registraciju odnosno odregistraciju (čudna riječ) SKDD-u? Ako da, što se događa ako to ne učinim?


Imam pitanje vezano za jednu opciju na ZB Trader HR. Naime, u izborniku mi između ostalog nudi opciju koja se zove Registracija/odregistracija vrijednosnica. Da li ja trebam nakon svake kupnje odnosno prodaje dionica poslati taj zahtjev za registraciju odnosno odregistraciju (čudna riječ) SKDD-u? Ako da, što se događa ako to ne učinim?

to ti je ako imaš od ranije neke dionice pa ih želiš kod njih “upisati” da možeš onda preko tih brokera te dionice prodavati, odnosno ako imaš neke kupljene kod njih pa ih možeš odregistrirati i prebaciti kod nekog drugog brokera ili prodati mimo burze i sl.

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close