Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada bi gosparima dobro došao onaj Capesize. Kolo sreće se okreće…
http://reports.platou.com/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx

18.11 AQUAMARINE TCT 182,060 09 20-30/11 USD 100,000 DAILY VIA BRAZIL RELET NOBLECHART

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Sada bi gosparima dobro došao onaj Capesize. Kolo sreće se okreće…
http://reports.platou.com/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx

18.11 AQUAMARINE TCT 182,060 09 20-30/11 USD 100,000 DAILY VIA BRAZIL RELET NOBLECHART


Kolega nemoj zaboraviri da će najviše novogradnji u kategoriji bulkera stići upravo capesize brodova, zato manji brodovi donose manju zaradu ali i veću stabilnost poslovanja.

Koja ironija na burzi, danas je BDI na rekordnoj razini ove godine a brodari umjesto da uzlete u pozitivnu blokadu padaju na ZSE kao da su ih sve zarobili somalski gusari. Pa ćak i da bude manja korekcija BDI-a nema razloga za ovako paničan pad danas jer dok je BDI sve ove dana rastao brodari su plovili u krug i nisu se mrdali s mjesta.

Ma treba Kosorica pročešljat fondove, njihove menađere i market mahere , dosta je te muljaže, baratanja tuđim novcem bez odgovornosti u korist ko zna kome i čemu. Ako neznaju pratit trendove nek prate male ulagače. Sramota. Šteta riječi…

I zato ćemo sutra još niže. Natrag na one vrijednosti gdje smo bili prije početka rasta bdi-a.
A još nije ni okrenuo u minus već samo usporio. Brzo smo pali natrag. Atpl i jdpl imaju još malo rezerve
A ulpl i tnpl su već u banani,s time da je tnpl gotovo ostala bez naloga na kupnji-prava banana!
I ja nebi pljuvao fondove,pa rade samo on što im se dozvoljava. Svi smo pisali koje budale prodaju atpl po 1100kn. Te budale koje su znale kako će izmanipulirat kretanje cijene. I za dva dana će kupovati po 1000.
A crobex ako se ne varam zavšit će i četvrti tjedan za redom u minusu.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Kaj si ti optimista?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kaj si ti optimista?

Hahahahahhaha
Otea si mi riječ iz usta [lol]
Šta bi bilo da je pesimista,hebate!

BDI 4,643.00
Change262.000
% Change 5.980

ULPL 685 – 5%

jeli neko tu lud ili????


BDI 4,643.00
Change262.000
% Change 5.980

ULPL 685 – 5%

jeli neko tu lud ili????

samo smo ludi mi koji svoje novce plasiramo na burzu gdje glavnu riječ vode kriminalci…

Ja sam relativno novi na burzi i nisam iskusni ulagač, što treba pratiti kada su brodari u pitanju:
– fundamente, poslovanje firme i FI koja objavljuju
– vozarine (BDI, BDTI)
– predviđanje vozarina (FFA)
– indexe na stranim burzama (USA, EU, Azija)
– futurese
– tehničku analizu
ja sam do sada sve ovo pratio i sve to nema puno veze sa kretanjem cijene brodarskih dionica, pa ako netko zna da mi kaža neke pouzdanije metode, možda treba vračati u grah, gledati u šolju od kave (hebi ga pijem nesicu) ili gledati u staklenu kuglu?!?

Valentine,ribar007.-samo da nisi spija007 što se pojavila prošli vikend.
Optimist bio kad sam otvorio nick a nisam jedan od onih što ga mjenja.
Pesimista il optimista vidit ćemo kako ćemo završit danas. Ajde napišite vi nešto pametno kad sve znate,ja sam napisao ono što je trenutno realnost. A vi me ispravite ako grešim. Il ćete napisat atpl danas 10% gore
I drukat ko što čini 90%forumaša.
Al brodari će dole,i bdi će danas dole.
I što sam još pogrešno napisao. Možda za tnpl i naloge na kupnji. Pa ostalo ih je 6,7 svega skupa 30-ak dionica.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Copper May Rise in London on Concern About Supply, Survey Shows
http://en.smm.cn/readnews.php?id=33026

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close