Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@budfox

ne bih rekao da one druka, ima istine i u tome što je napisao… primjetno je da se potegla ručna od kad su na neki način preuzeli firmu… ipak mislim da će sve doći na svoje jer vozarine rastu a ako porastu još više onda je ovo daleko BB na burzi.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@NaBiduAsku

Mislim da Management i sam Trezor ne smiju po kodeksu kupovati
dionice ATPL mjesec dana prije objave rezultata, tako da mislim da je to
razlog, a ne da se potegla ručna. Pa bilo je ne tako davno obavijesti da
kupuju članovi bivšeg NO, a i misteriozni skrbnički u Croatia banci je kupovao
prije par tjedana, tako da se ovo razvija u jednu dobru priču. Bilo je valovito
i bit će vjerojatno i dalje tako, ali bitno je da firma raste i napreduje, gomila keš
na računu, razdužuje se i radi odične projekte kao Batalu sa cca 150 stanova
po prosječnoj cijeni kvadrata u Dubrovniku. Mislim da će ti stanovi planuti čim
se puste u prodaju.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Najvažnije je poslovanje tj. prihod i profitabilnost a cijena dionice se nivelira na fer realnu tržišnu cijenu nakon nekog vremena. Onih 700kn je tada bilo precijenjeno sa ondašnjim poslovanjem isto kao što je podcijenjeno ovih 460kn sa sadašnjim poslovanjem a tek ćemo vidjeti nadolazeći period za koji smatram da će biti jako pozitivan, naravno pod pretpostavkom da neće puknuti na relaciji usa-china. Dionice se kupuju zbog budućih kretanja a prošlost ostaje za statističare. E sad svakome po svome nahođenju i instinktu…

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

http://www.seebiz.eu/novi-udarac-za-brodare/ar-199734/

10ak tísuca kvadrata po prosjecnoj cijeni oko 3500 eura daje oko 35 mil eura…to daje cistih 20ak mil eura od prodaje stanova


Najvažnije je poslovanje tj. prihod i profitabilnost a cijena dionice se nivelira na fer realnu tržišnu cijenu nakon nekog vremena. Onih 700kn je tada bilo precijenjeno sa ondašnjim poslovanjem isto kao što je podcijenjeno ovih 460kn sa sadašnjim poslovanjem a tek ćemo vidjeti nadolazeći period za koji smatram da će biti jako pozitivan, naravno pod pretpostavkom da neće puknuti na relaciji usa-china. Dionice se kupuju zbog budućih kretanja a prošlost ostaje za statističare. E sad svakome po svome nahođenju i instinktu…

Meni ni 100 a ni 600 pred 2-3 godine nije bilo precjenjeno,, jer cu prodati za 4-5 godina ako me bude volja, a do tada divkom kroz godine … zaraditi ono po koliko sam ih kupio 🙂

Scorpio Bulkers Inc. Announces Financial Results for the Third Quarter of 2019 and Declares a Quarterly Cash Dividend and a Special Stock Dividend
http://www.scorpiobulkers.com/media/company-news/2019/10-23-2019-120301425

Dionica je trenutno 10,5% u plusu.

Da ovo je ociti primjer kako se isplati biti strpljiv i prepoznati potencijal dry bulka.
Prica sa Scorpiom od ozujka je prica koja pokazuje ogro.an potencijal.
Isplata male ali slatke dividende u cashu kao.i.isplata dividende u dionicama, usprkos gubitku u Q3 naznaka je i vjesnik proljeća mozda i za nase dry bulkete

👌👏💪👋🍾😉🏃‍♀️👍🤞✌🤗🖐

Fino danas povukli brodari vani, svi redom.

https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Csalt%2Cnmm%2Cnm%2Csb%2Csblk%2Cship%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Cgnk/view/v1?ltr=1&bypass=true&guce_referrer=aHR0cDovL3d3dy5wb3Nsb3ZuaS5oci9mb3J1bS90ZW1hL2JkaS1pbmRpa2F0b3ItYnVkdWNub3N0aS02MTcwP3BhZ2U9MjE2&guce_referrer_sig=AQAAANHmKr4n-zEfl_JTm7TczrCuhpdmhqPRlmWDdkRbQUjQM7moNxmPKnqt4VVsBEv-3e53v3LyO9ntVbJSeDzFM56Ip-iUuOQK82zt-D4N9OteGe1UXvzcGA77-QYHLuNU3ptIhZu4_TZuOIz-gLY80Vq5t172eyn2e25JArI3VI9i&_guc_consent_skip=1571672588&guccounter=2

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Jeli moguce da je FI scorpia povukao cjeli segment ovako brutalno gore? Fi im i nije nešto spektakularno ovako na prvu, Al kako nisam upoznat sa dosadašnjim poslovanjem firme, siguran sM da ima ovdje iskusnih koji bi mogli pojasniti što se desava

Evo malo suhoparnih brojeva o operativnoj efikasnosti core businessa,
EBITDA cca 110 mil, EBITDA marza cca 42.6%
EBITDA cca 5 mil, EBITDA marza cca 3.6%

Oba su ista bransa i dry bulkeri, koji posluju u identicnom okruzenju. Naravno govorimo iskljucivo o operativnoj efikasnosti core businessa, a NE o načinu modelu i cijeni financiranja istoga.
Ovo nije ni na koji naćin pihvala ili kritika ni jednog od navedenih dry bulkera

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Evo malo dobrog štiva za one koji žele nešto naučiti o brodarima, sve informacije na jednom mjestu.

https://f84e39df-ceab-4c95-9089-34fc088640ab.filesusr.com/ugd/5f38c3_6dab59d8293b4c7aa93070e74f95479d.pdf

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close