BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanima me da li netko zna da li mi koji smo prodali dionice na prvoj ponudi po 500 kuna imamo pravo na razliku do cijene nove ponude od 700 kuna? Pa ako netko zna, bilo bi zgodno da to napiše.

http://www.seebiz.eu/duropacku-odobreno-objavljivanje-ponude-za-preuzimanje-belisca-tdr-u-za-hrvatske-duhane/ar-14565/

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ovako napamet (nemam vremena gledati ZPDD), mislim da je godina dana unatrag limit za nadoknadu starije ponude ako je bila niža cijena od nove ponude.
Prošlo je više od 1g, jelda?

@ shefsale
Ne sječam se jel prošlo više od godinu. Moguće da je.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Izgleda da je ipak prošlo više od godinu dana. Šteta, jer bilo bi veselo.
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/Duropack-na-preuzimanje-Belisca-potrosio-preko-200-milijuna-kuna

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Prošlo je više od godinu dana. Nisu oni glupi da ne bi pazili na takve stvari. Nego, jel ima tko od stare ekipe da je zadržao dionice cijelo ovo vrijeme?

Nitko ni riječi o preuzimanju???

Zanima me što ako ja kao dioničar Belišća neću prodati svoje dionice a nakon toga ih Duropack delistira s burze, što ću ja sa dionicama?
Hvala!


Zanima me što ako ja kao dioničar Belišća neću prodati svoje dionice a nakon toga ih Duropack delistira s burze, što ću ja sa dionicama?
Hvala!

Ostati vlasnik, jer ti ih nitko ne može uzeti. Samo ih nečeš moći prodati preko burze. Ako ih želiš prodati morat češ kupca nači na drugi način, a ne na burzi. Najčešće se potom daje ponuda večinskom vlasniku i on ih otkupi od tebe izvan uređenog tržišta burze. Sve se odradi u SKDD-u

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Dakle, PZP je završila i s današnjim danom su preuzete dionice u SKDD-u prepisane na Duropack:

BELIŠĆE D.D./REDOVNA BLSC-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. DUROPACK GMBH 1.114.622 95,73 Osnovni račun BEČ, AUSTRIJA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 20.000 1,72 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. BELIŠĆE D.D. (1/1) 10.915 0,94 Osnovni račun BELIŠĆE, HRVATSKA
4. EKO MEĐIMURJE D.D. 1.200 0,10 Osnovni račun ŠENKOVEC, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 1.124 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BRAČUN DAMIR 971 0,08 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. KOBAK DAVORIN 900 0,08 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ĆALUŠIĆ ANĐELKO 720 0,06 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SPAJIĆ MARIJA 425 0,04 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. COTA ZDRAVKO 279 0,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 98,87

Duropack je preuzeo ukupno 218.166 dionica (i to platio preko 150 milijuna kuna).
Prodao je cijeli TOP10 osim RH (koja se smanjila za 18 komada), a pojavili su se novi igrači.
Davorin Kobak očito nije mogao prodati, jer ili je u zatvoru ili su mu dionice pod blokadom [lol]
Kapitalni fond je prodao svojih 79.500 komada i iskeširao oko 56 milijuna kuna – tko zna gdje će ti novci završiti.

No, ovom kupnjom je Duropack prešao 95% i sad se može aktivirati članak 46. Zakona o preuzimanju dioničkih društava:

shefsale, 16.11.2011. u 00:28
PRAVO PRODAJE DIONICA MANJINSKIH DIONIČARA
Članak 46.
(1) Ako nakon ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički drže najmanje 95% dionica s pravom glasa ciljnog društva, manjinski dioničari imaju u roku od 3 mjeseca od isteka roka trajanja ponude za preuzimanje, pravo na prodaju svojih dionica s pravom glasa ponuditelju, uz obvezu ponuditelja da te dionice otkupi uz pravičnu naknadu.
(2) Stavci 2., 3., 5., 6. i 7. članka 45. ovoga Zakona primjenjuju se na odgovarajući način
(3) Ako ponuditelj ne izvrši obvezu iz stavka 1. ovoga članka, manjinski dioničari imaju pravo zahtijevati ispunjenje obveze putem mjesno nadležnoga trgovačkog suda.

odnosno, Duropack može iskoristiti članak 45.:

shefsale, 16.11.2011. u 00:28
PRAVO PRIJENOSA DIONICA MANJINSKIH DIONIČARA
Članak 45.
(1) Ako nakon ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički drže najmanje 95% dionica s pravom glasa ciljnog društva, ponuditelj u roku od 3 mjeseca od isteka roka trajanja ponude za preuzimanje, ima pravo na prijenos dionica s pravom glasa manjinskih dioničara, uz pravičnu naknadu.

(5) Pravičnom naknadom iz stavka 1. i 2. ovoga članka smatra se cijena određena u ponudi za preuzimanje, uvećana za razliku u cijeni u slučaju iz članka 16. stavka 7. ovoga Zakona.

S obzirom na dosadašnja događanja, vjerujem da će Duropack u roku od 3 mjeseca sam obaviti formalnosti, ali dobro je znati da i sami preostali dioničari mogu pokrenuti postupak prodaje svojih dionica Duropacku po istoj cijeni kao i u PZP.


No, ovom kupnjom je Duropack prešao 95% i sad se može aktivirati članak 46. Zakona o preuzimanju dioničkih društava:

latinum, 13.12.2011. u 16:18
PRAVO PRODAJE DIONICA MANJINSKIH DIONIČARA
Članak 46.
(1) Ako nakon ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički drže najmanje 95% dionica s pravom glasa ciljnog društva, manjinski dioničari imaju u roku od 3 mjeseca od isteka roka trajanja ponude za preuzimanje, pravo na prodaju svojih dionica s pravom glasa ponuditelju, uz obvezu ponuditelja da te dionice otkupi uz pravičnu naknadu.
(2) Stavci 2., 3., 5., 6. i 7. članka 45. ovoga Zakona primjenjuju se na odgovarajući način
(3) Ako ponuditelj ne izvrši obvezu iz stavka 1. ovoga članka, manjinski dioničari imaju pravo zahtijevati ispunjenje obveze putem mjesno nadležnoga trgovačkog suda.

S obzirom na dosadašnja događanja, vjerujem da će Duropack u roku od 3 mjeseca sam obaviti formalnosti, ali dobro je znati da i sami preostali dioničari mogu pokrenuti postupak prodaje svojih dionica Duropacku po istoj cijeni kao i u PZP.
[/quote]

meni se čini da i nije baš tako.

Članak 63.

(1) Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim odredbe članka 2. točke 1. podtočke b);članka 2. točka 8.; članka 17. stavka 1. podstavka 2. i 3.; članka 17. stavka 2., 3. i 4.; članka 20.; članka 22. stavka 1. točke 9., 16. i 17.; članka 43. do 46., članka 55. i članka 57. i 58. ovoga Zakona koje stupaju na snagu danom prijema Republike Hrvatske u članstvo u Europskoj uniji.

zna li netko kako realizirati prodaju dionica po cijeni iz PZP?

Molio bih i ja pomoć oko ovoga pitanja? Koja je procedura i s kojim dokumentima ?

zašto nitko ne piše o ovaoj dionici ništa. Kakva su očekivanja?

Squeeze…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/kudbSFVw6amtkZfYT7IOZA==.pdf

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

IV. Duropack GmbH će za prenesene dionice Manjinskim dioničarima, putem SKDD-a isplatiti otpremninu u novcu u iznosu od 478,00 kuna za jednu redovnu dionicu Društva na kojoj ne postoje upisani tereti. Primjerenost otpremnine ispitao je vještak kojeg je imenovao Trgovački sud u Osijeku, društvo Hodicon d.o.o., Koprivnica, Josipa Vargovića 2, koje je 9. srpnja 2012. godine dalo nalaz i mišljenje sukladno članku 300.h Zakona o trgovačkim društvima, istaknuvši i obrazloživši da je otpremnina utvrđena u primjerenom iznosu. Spomenuti nalaz i mišljenje vještaka prilaže se Zapisniku s Glavne skupštine kao njegov sastavni dio.

NN br.82 od 20.07.2012.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close